Web Analytics Made Easy - Statcounter
vmware - broadcom

برادکام می‌خواهد مالکیت VMware را به مبلغ ۶۱ میلیارد دلار خریداری کند

شرکت برادکام (Broadcom) قصد دارد شرکت VMware را در یک معامله نقدی و سهام به ارزش تقریبی 61 میلیارد دلار خریداری کند. این معامله منجر به این می‌شود که برادکام بدهی 8 میلیارد دلاری VMware را نیز بر عهده بگیرد.

برادکام عمدتاً برای طراحی و تولید طیف گسترده‌ای از محصولات نیمه‌هادی از جمله تراشه‌های Wi-Fi، بلوتوث و GPS مورد استفاده در بسیاری از تلفن‌های هوشمند و روترها شناخته شده است.

VMware یک شرکت فناوری رایانش ابری و مجازی‌سازی است. این شرکت در سال 1998 راه اندازی شد و در سال 2004 توسط EMC خریداری شد. زمانی که شرکت دل، EMC را در سال 2016 خریداری کرد، VMware نیز زیرمجموعه‌ای از این شرکت شد. VMware در سال گذشته دوباره به یک شرکت مستقل تبدیل شد.

چیپ برادکام

اگر این معامله انجام شود، برادکام قصد دارد نام گروه نرم‌افزاری برادکام را به VMware تغییر دهد و زیرساخت‌های موجود و مجموعه نرم‌افزارهای امنیتی خود را به عنوان بخشی از VMware با آن ادغام کند.

مایکل دل که شخصاً بیش از 40 درصد از سهام دل و VMWare را در اختیار دارد و شرکت سهامی خصوصی جهانی سیلور لِیک که مالک 10 درصد دیگر است، هر دو موافقت خود را با این معامله اعلام کرده اند.

انتظار می‌رود این خرید در سال مالی 2023 برادکام، که از نوامبر 2022 آغاز می‌شود، بسته شود. شایان ذکر است که برادکام همچنین چند سال پیش تلاش کرد تا کوالکام، سازنده تراشه و همکار خود را با قیمت بیش از 100 میلیارد دلار را خریداری کند. اما دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده، به دلیل نگرانی‌های امنیت ملی، این قرارداد را مسدود کرد.