Web Analytics Made Easy - Statcounter
بیل گیتس

انتقاد شدید بیل گیتس از کریپتوکارنسی و NFT

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت ضمن تمسخر میمون‌های مجموعه ایپ کلاب اظهار داشت که ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی بر اساس نظریه «احمق بزرگتر» عمل می‌کنند!
بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت ضمن تمسخر میمون‌های مجموعه ایپ کلاب اظهار داشت که ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی بر اساس نظریه «احمق بزرگتر» عمل می‌کنند!

چکیده خبر

بر کسی پوشیده نیست که بیل گیتس طرفدار ارزهای دیجیتال یا NFT نیست، با این حال او اخیرا باز هم آن‌ها را به عنوان یک دارایی بر اساس نظریه «احمق بزرگتر» زیر سوال برد. (این ایده که افراد احمق می‌توانند از طریق خرید دارایی‌های بیش از حد قیمت‌گذاری شده درآمد کسب کنند، به شرطی که دیگران (افراد احمق‌تر) قیمت بیشتری بپردازند!)

تمسخر میمون‌های ایپ کلاب

گیتس که به عنوان بنیانگذار شرکت «بریک ترو انرژی» در رویدادی درباره تغییرات آب و هوایی در کالیفرنیا شرکت کرده بود، نظرات خود را در این باره بیان کرد. او با اشاره به NFT های محبوب و گران قیمت مجموعه بورد ایپ کلاب و بسیاری دیگر از تصاویر مشابه دیگر برای فروش، گفت: «بدیهی است که تصاویر دیجیتالی گران‌قیمت از میمون‌ها جهان را بسیار بهبود می‌بخشد!»

گیتس اظهارات وارن بافت، میلیاردر و منتقد جدی ارزهای دیجیتال/NFT را تکرار کرد و گفت که سرمایه‌گذاری با خروجی‌های ملموس را ترجیح می‌دهد، مانند مزارع و شرکت‌هایی که محصولات تولید می‌کنند. بافت، مدیرعامل/رئیس هیئت مدیره برکشایر هاتاوی اخیراً گفته است که ۲۵ میلیارد دلار برای بهره ۱ درصدی در تمام زمین‌های کشاورزی ایالات متحده می‌پردازد، اما ۲۵ دلار برای تمام بیت‌کوین در جهان پرداخت نمی‌کند.

تنفر بیل گیتس از کریپتوکارنسی چیز جدیدی نیست

رئیس سابق مایکروسافت پیش از این نیز ناشناس بودن تراکنش با ارز دیجیتال را یادآوری کرد که آن را برای مجرمان جذاب می‌کند. در خلال یک رویداد در سال 2018، او گفت که از کریپتوکارنسی برای خرید مواد مخدر استفاده می‌شود و آن را به یک فناوری نادر تبدیل می‌کند که به روشی نسبتاً مستقیم باعث مرگ و میر شده است. او همچنین در سال 2021 هشدار داد که سرمایه‌گذاران معمولی باید بیشتر از قیمت نوسان کریپتو آگاه باشند و بر اساس توییت‌هایی مانند ایلان ماسک سرمایه‌گذاری نکنند.

گیتس گفت:«نظر کلی من این است که اگر پول کمتری نسبت به ایلان دارید، باید بیشتر مراقب باشید!» با توجه به اینکه بیت کوین از بالاترین رقم تقریباً 64000 دلار در سال گذشته به حدود 20000 دلار امروز کاهش یافته است، به نظر می‌رسد کسانی که در آن زمان سرمایه‌گذاری زیادی انجام داده‌اند، احتمالاً آرزو داشته باشند که ای کاش به توصیه‌های او توجه می‌کردند.

اغلب گفته می‌شود که علاقه به کریپتوکارنسی در بین میلیاردرها یک موضوع نسلی است. ایلان ماسک پنجاه ساله یک طرفدار بزرگ است که دائماً در مورد ارزهایی مانند دوج کوین توییت می‌کند، در حالی که گیتس 66 ساله در اردوگاه مقابل است. بافت نود و یک ساله از آن متنفر است و شریک تجاری 98 ساله او چارلی مانگر آن را یک بیماری نامید که باید ممنوع شود.

انتقاد بیل گیتس از نحوه کنترل همه‌گیری کرونا

گیتس هفته گذشته پس از درخواست برای ایجاد یک تیم با بودجه سالانه 1 میلیارد دلاری برای مقابله با بیماری همه‌گیر بعدی، در صدر خبرها بود. او همچنین از مدیریت دولت ایالات متحده با همه‌گیری انتقاد کرد و مدعی شد که اگر این کشور توانایی خود را برای انجام اقدامات تشخیصی و اجرای قرنطینه افزایش می‌داد، میزان مرگ و میر در این کشور بسیار کم بود.