Web Analytics Made Easy - Statcounter

مرکز داده آسیاتک در قطب مراکز داده پیام تا پایان سال به اتمام می‌رسد

مدیرعامل آسیاتک ضمن توضیح در مورد پروژه فیبر نوری کشور، اتمام پروژه مرکز داده آسیاتک در حکیمیه را اعلام کرد و از تکمیل مرکز داده پیام تا پایان سال خبر داد.
دیتاسنتر آسیاتک - قطب مرکز داده پیام

محمدعلی یوسفی‌زاده مدیرعامل آسیاتک، ضمن اشاره به اینکه بزرگترین پروژه شبکه فیبرنوری در اکثر استان‌های کشور در حال اجراست، گفت: این پروژه در استان‌های مازندران، کرمانشاه، لرستان، فارس، سمنان، اصفهان، زنجان، و چهارمحال بختیاری در حال اجراست. همچنین برای ورود به کلان‌شهر‌ها اقدامات اساسی صورت گرفته است تا جایی که در تبریز، شیراز و مشهد و در نهایت در تهران با شرکت‌هایی که دارنده پروانه و مجوز از وزارت ارتباطات هستند، حضور موثر خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: در برخی از شهر‌ها نیز به ارائه خدمات رسیدیم که مشترکان در حال دریافت سرویس پرسرعت 1000 مگابیتی هستند یعنی تا صدبرابر سرعت سرویس‌های جانبی را تجربه می‌کنند.

کاربرد فیبر نوری فقط برای سرویس اینترنت نیست

یوسفی‌زاده افزود: ماهیت شبکه فیبرنوری صرفا سرویس اینترنت نیست؛ بلکه خدمات تلفن ثابت و خدمات محتوایی همزمان برای مشترکان در نظر گرفته است و امیدواریم که در آینده نه چندان دور در حوزه‌های تجاری، هوشمندسازی شهری و خانگی و توسعه ابزار‌های دسترسی به اینترنت فعال شویم.

شهراد (محمدعلی) یوسفی زاده - مدیرعامل شرکت آسیاتک

همچنین برنامه‌هایی برای حوزه ریزسیستم‌ها وابسته به مدل‌های مختلف است که در نهایت در شرکت‌های زیرمجموعه شرکت نیز ما به عنوان اپراتور معتمد مالیاتی فعال هستیم. طبق ارزیابی‌های انجام شده جزو اپراتور‌هایی هستیم که تعهداتمان را جلو ببریم و سهمی از بازار را هدایت کنیم و ارتباطشان را با وزارت اقتصاد برقرار کنیم.

مدیرعامل آسیاتک افزود: در حوزه تولید محتوا پلتفرم تماشاخونه بدون اشتراک به مشترکین فیلم و سریال‌های محتوای روز ایرانی و خارجی را داریم. همچنین بخش دیگری از خدمات آسیاتک، موسوم به راهکار‌های ارتباطی سازمانی نیز، شامل خدمات پهنای باند اختصاصی، خدمات مرکز داده (از جمله میزبانی و اجاره سرور اختصاصی)، شبکه خصوصی مجازی (VPN)، تلفن ثابت سازمانی (VoIP) موسوم به آسیاتل و پیامک (SMS)، سرور مجازی (VPS) و خدمات ابری (Cloud) می‌شود.

دیتاسنتر پیام تا پایان سال به اتمام می‌رسد

یوسفی زاده در مورد پروژه های مرکز داده آسیاتک تصریح کرد: برای توسعه زیرساخت‌ها دو دیتاسنتر‌ها در حال ساخت است که عملیات عمرانی دیتاسنتر پیام در حال انجام است و دیتاسنتر حکیمیه نیز به اتمام رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که عملیات دیتاسنتر پیام تا پایان سال به اتمام برسد.

گفتنی است شرکت آسیاتک در سال گذشته نیز با سازمان منطقه آزاد ماکو برای ساخت مرکز داده 1000 رکی در قطب مراکزداده ماکو تفاهم‌نامه امضا کرد.