Web Analytics Made Easy - Statcounter

آیا نوسانات قیمت آهن آلات مانند بازار ارز دیجیتال پر هیجان است؟

فروش انواع مقاطع فولادی و آهن آلات

پروفیل کیان پرشیا گیلان که کارخانه تولیدکننده این محصول ، انواع پروفیل های فولادی ضدزنگ را در اشکال مختلف و قیمت های مناسبی به بازار مصرفه عرضه می نماید. برای خرید انواع پروفیل ها در جنس ها و ابعاد مختلف به نمایندگی های معتبر سراسر کشور عرضه کنده پروفیل کیان پرشیا مراجعه نمایید. 
همچنین کارخانه کیان پرشیا گیلان توانایی تولید انواع محصولات با ابعاد سفارشی توسط مشتری را نیز دارد و تنها کافی است خریداران محترم این نوع محصول، سایز پروفیل موردنیاز خود را اعلام نمایند. 

به همین دلیل بهتر است که پیش از خرید پروفیل کیان پرشیا سایز پروفیل موردنیاز خود را بررسی کنید و چنانچه محصول مورد نیاز خود نیاز به تولید توسط کارخانه با ابعاد سفارشی است، بایستی که سفارش خود را زودتر ثبت کنید. مناسب بودن قیمت پروفیل کیان پرشیا گیلان در کنار کیفیت بالای تولید این نوع محصول، این نوع مقطع فولادی را به یک گزینه بسیار مناسب برای مهندسان و پیمانکاران جهت استفاده و اجرا در پروژه های خود، تبدیل کرده است.
کارخانه کیان پرشیا، در شهرک صنعتی شمس آباد استان تهران واقع شده است. این کارخانه امروزه به عنوان  فعال ترین شرکت ها در زمینه تولیدات انواع لوله و پروفیل فولادی شناخته شده است. 

شرکت کیان پرشیا علاوه بر تامین نیاز های داخلی کشورمان، به صادرات محصولات باکیفیت خود به کشور های همسایه از جمله عراق مشغول است. ورق هایی که در تولید انواع پروفیل های فولادی استفاده می شود، از جمله محصولات بسیار مرغوب انتخاب شده است و در تولید آن به کار گرفته شده است که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

قيمت روز آهن در سال 1401 دچار افت و خیزهای بسیاری شد که همین مورد گاهی خریداران را با چالش های فراوانی روبرو کرده است. قیمت روز پروفیل، تیرآهن و میلگرد در این یک سال اخیر به عوامل متعدد بسیاری از جمله نوسانات نرخ دلار، تصمیمات سیاسی و همچنین قیمت مواد اولیه آن ها وابسته بوده است و علاوه بر آن در ماه هایی از سال شاهد رکود در قیمت ها و در ماه هایی نیز شاهد تصمیمات هیجانی و افزایش های غیر قابل توجیهی در بازار این نوع محصول فولادی بوده‌ایم.

قیمت پروفیل کیان کاشان و تاثیرات نرخ دلار بر آن و سایر مقاطع فولادی

تاثیرات قیمت دلار بر روی آهن آلات به ویژه پروفیل ها به صورت رابطه یک طرفه شاخص دلار و قیمت نهایی آهن خود را نشان می دهد. شاخص نهایی دلار و معاملات انجام شده بر روی سنگ آهن موردی است که به صورت تخصصی بررسی خواهد شد. در تمامی نمودارهای مرتبط با قیمت گذاری آهن، این دو مورد تاثیر مستقیمی بر روی یک دیگر داشته اند. در واقع قیمت آهن آلات بر اساس نوسانات بین المللی نرخ دلار تعیین می شود.

بیشتر تغییرات آهن آلات و مقاطع فولادی وابسته به تغییرات نرخ ارز و دلار بین المللی می باشد. از این رو تاثیرات قیمت دلار بر آهن آلات پیچیده تر از سایر تغییرات وابسته به ارز می باشد.

تاثیر مهم دیگر تغییرات ارزی ، ایجاد یک تعادل واقعی بین عرضه داخلی و خارجی محصولات می باشد. برای ایجاد این تعادل در بازار های ارزی جهانی روش های متفاوتی استفاده می شود. برای مثال جذابیت محصولات تولیدی در کشورمان ایران برای مصرف کنندگان خارجی افزایش پیدا می کند. این یکی از اصلی ترین فواید تغییرات ارزی می باشد. به موجب این نوع اثر گذاری تاثیرات نرخ دلار بر روی قیمت آهن آلات برای مصرف کنندگان داخلی بیشتر خواهد بود. در نتیجه قیمت های پیشنهادی متعادل تر و بازار کنترل شده خواهد بود.

از دیگر دلایل افزایش نرخ دلار بر قیمت آهن آلات می توان به تامین هزینه های حمل و نقل کالاهای صادراتی اشاره نمود. بخشی از این هزینه های حمل و نقل به شکل مستقیم از همین تغییرات جهشی قیمت دلار تهیه می شود. این نوسانات ارزی به شکل کاملا مستقیم بر روی قیمت آهن آلات تاثیر می گذارند. قیمت ها بر اساس عرضه و تقاضای نهایی بازارهای جهانی تعیین می شوند. با بررسی اقتصاد کلان کشور های همسایه به خوبی ارتباط جهش نرخ دلار و تاثیرات آن بر قیمت آهن آلات و مقاطع فولادی را به ما نشان می دهد.

دلایل اختلاف قیمت آهن آلات در بورس و بازار

تفاوت قیمت روز آهن آلات در بورس و بازار آزاد از نشانه ‌های التهاب و هیجان کنترل نشده در بازار آهن است و معمولاً زمانی بیشتر می‌شود که قیمت آهن آلات به‌ صورت غیرقابل‌کنترلی افزایش یابد. در اواخر سال ۱۴۰۱ پس از شش ماه رکود و فشرده‌ شدن فنر قیمتی‌ مقاطع، بازار آهن دچار التهابات و افزایش قیمت شدیدی شد.
این هیجان و التهاب در بازار آهن هم هیچ دلیلی نداشت جز جهش بیش از ۵۰ درصدی قیمت دلار که تورم خانه‌مان سوزی را در آینده تیره و تار به فعالان اقتصادی نوید می‌دهد تا قیمت آهن آلات در بورس و بازار آزاد گاهی تا بیش از ۵۰ درصد هم دچار اختلاف قیمتی می‌شود.

منبع : https://ahanlands.com

عوامل موثر در قیمت ارزهای دیجیتال کدامند؟

یکی از عوامل موثر در قیمت ارزهای دیجیتال که معامله گران و تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال اون رو مورد توجه قرار میدن، وضعیت اقتصادی کشورهاست. بهتره بدونین اگه وضعیت اقتصادی کشوری در شرایط بدی قرار داشته باشه و تورم زیادی کشور رو در بر بگیره، بانک مرکزی اون کشور برای کنترل تورم مجبور به افزایش نرخ بهره میشه. افزایش نرخ بهره نیز باعث ریزش بازار ارزهای دیجیتال میشه.

یکی دیگه از عوامل موثر در قیمت ارزهای دیجیتال که باعث میشه تا قیمت ارزهای دیجیتال همواره در حال نوسان باشه، اخبارها و رسانه هاست. بهتره بدونین در رسانه های اجتماعی مثل اینستاگرام و تلگرام اخبار منفی و مثبت زیادی در مورد ارزهای دیجیتال منتشر میشه که نوساناتی در بازار به وجود میاره.

یکی دیگه از دلایل نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال این هست که بازار کریپتوکارنسی ها هنوز در حال توسعه هست. بهتره بدونین بلاک چین و سایر فناوری ارزهای دیجیتال هنوز در مراحل توسعه اولیه هست.

اگر دولت بخواهد کسری بودجه را با نوسانات ارزی پوشش دهد چه اتفاقاتی در کشور رخ می دهد?

به گزارش فارس، نوسانات ارزی باعث می شود که دولت مورد هجمه نمایندگان مجلس، رسانه‌ ها و به بیان کلی افکار عمومی قرار گیرد، جوی بسیار شدید که تبعات بسیاری برای دولت دارد و بازارهای دیگر کشور را نیز تحت ‌تأثیر قرار می‌دهد.

به بیانی اگر دولت تلاش کند بخشی از کسری بودجه را با نوسانات ارزی پوشش دهد با مشکلات بسیاری نظیر افزایش نرخ در بازارهای دیگر، خروج سرمایه از بازارهای مولد، احتمال اعتراضات کسبه و پیامد های بی‌شمار دیگر مواجه می‌شود و می‌توان گفت انجام چنین اقدامی از سوی دولت، غیرمنطقی و غیرقابل‌تصور است.

در دولت‌های گذشته نیز شاهد نوسان نرخ ارز بوده‌ایم و مطرح‌کردن شبهه تأمین کسری بودجه از افزایش و کاهش نرخ ارز به دلیل نکات گفته شده، بیشتر شبیه یک غرض‌ورزی سیاسی است، به‌طورکلی افزایش نرخ ارز در بازار آزاد به افزایش نرخ برخی از کالاها منجر می‌شود که این عامل بر روی نارضایتی مردم تأثیرگذار است و ازآنجا که تلاش دولت‌ ها به ‌خصوص در چهار‌ساله اول فعالیت افزایش رضایت مردم است؛ بنابراین مطرح‌کردن این شبهه از اساس اشتباه است.

تفاوت قیمت آهن در بورس و بازار بلایی همگانی

آنچه مسلم است تفاوت قیمت بسیار زیاد بورس کالا و بازار آزاد، نه‌ تنها در قیمت آهن آلات و محصولات فولادی بلکه در سایر بازارهای موازی از خودرو گرفته تا طلا و سکه و هر محصولی مشاهده می‌شود و ناشی از سیستم اقتصادی بسته، ورشکسته، نامطمئن، دستوری و بی‌برنامه است که توسط دلالان وابسته و غیروابسته حکومتی کنترل و هدایت می‌شود. 

میزان عرضه و تقاضا در بازار 

میزان عرضه و تقاضا بر هر بازاری تاثیرات خود را می گذارد و به هم خوردن تعادل آن باعث میشود که قیمت‌ ها را در آن بازار تغییر ‌دهد. محرک اصلی در بازار آهن و فولاد، ترس است؛ یعنی این که هرگاه قیمت دلار بالا رود یا جهت تولید مقاطع فولادی آن محدودیت‌ های جدیدی و فراوانی مثل محدودیت های مصرف برق وضع شده، سمت تقاضا جهت جلوگیری از کاهش ارزش سرمایه خود و گران‌تر نشدن کالا، جهت خرید هجوم آورده و باعث شده که تولیدکننده قیمت‌ها را بالا ببرد.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما