Web Analytics Made Easy - Statcounter

مصوبات جلسات هیئت‌مدیره نصر تهران در سال 1402

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، مصوبات نشست‌های برگزار شده‌ی هیئت‌مدیره دوره هفتم در زمستان 1402 را منتشر کرد.
هیئت مدیره نصر تهران

در جلسه اول هیئت‌مدیره، رئیس، نواب و خزانه‌دار انتخاب شدند

در نخستین جلسه (10/10/1402) هیئت‌مدیره سازمان نصر تهران، علی حکیم‌جوادی با رای اعضا به عنوان رئیس هیئت‌مدیره انتخاب شد. همچنین حمید فروزنده و بهناز آریا به عنوان نواب اول و دوم و آزاد معروفی نیز به عنوان خزانه‌دار سازمان نصر تهران انتخاب شدند.

مصوبات جلسه دوم هیئت‌مدیره

در جلسه دوم (17/10/1402) هیئت‌مدیره سازمان، علی حکیم جوادی گزارشی از اقدامات انجام شده مانند هماهنگی برگزاری جلسه با وزیر صنعت، معدن و تجارت، اجلاس شانگهای، موضوع اختلاف بین سازمان نصر تهران و هرمزگان، لزوم تهیه آمار مهاجرت و جلسه با دکتر آقامحمدی از بیت رهبری را ارائه کرد.

تفاهم‌نامه با پلیس فتا

همچنین بهناز آریا گزارشی از جلسه برگزار شده با پلیس فتا را ارائه و گفت ضمن تداوم برگزاری جلسات مشترک با پلیس فتا، برنامه‌ریزی تبادل تفاهم‌نامه فی‌مابین نیز انجام شده و قرار است پیش‌نویس تفاهم‌نامه توسط آزاد معروفی آماده شود. علیرضا کشاورز جمشیدیان، دبیر سازمان نیز گزارش عملکرد سازمان در پاییز 1402 را به همراه تشریح روال‌های جاری دبیرخانه سازمان، ارائه کرد.

پیشنهاد هوشمندسازی دبیرخانه

در همین خصوص علی‌حکیم جوادی پیشنهاد تشکیل کارگروهی با مسئولیت حمید فروزنده به منظور هوشمندسازی دبیرخانه را ارائه کرد که با موافقت اعضا این کارگروه تشکیل شد و حمید فروزنده، علیرضاکشاورز، مسعود شکرانی، حسام اسدی و بهناز آریا به عنوان اعضای آن انتخاب شدند.

تدوین آیین‌نامه فعالیت کمیسیون‌ها

همچنین در این جلسه و با پیشنهاد علیرضا کشاورز، کارگروهی با هدف تدوین آیین‌نامه فعالیت و چیدمان عناوین کمیسیون‌ها به رسم ادوار گذشته تشکیل شد و حسام اسدی، احسان زرین‌بخش، رضا حیدری، مظاهر مرجانی و سید مجید اورعی به عنوان اعضای آن انتخاب شدند.

مصوبات جلسه سوم هیئت‌مدیره

در جلسه سوم (24/10/1402) هیئت‌مدیره علی حکیم جوادی گزارشی پیرامون جلسات خود با هاشمی تشکری، عضو شورای اسلامی شهر تهران درخصوص مشکلات تعرفه شرکت‌های ارائه دهنده خدمات تاکسی‌های آنلاین، فرزین، ریاست بانک مرکزی درخصوص مشکلات فعالان حوزه لندتک و زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص نمایشگاه قزاقستان ارائه کرد.

بررسی تدوین تعرفه نرخ پایه خدمات انفورماتیک

در ادامه علی آذرکار با حضور در این جلسه، گزارشی از سوابق تهیه تعرفه نرخ پایه خدمات فنی تخصصی انفورماتیک توسط سازمان ارائه و افزود تعرفه‌ها هر ساله با اعمال ضرایب مندرج در بخشنامه قانون کار با موضع افزایش دستمزد و همچنین نرخ تورم، در نشست اردیبهشت ماه شورای مرکزی مطرح و به تصویب می‌رسد.

تصویب تشکیل دبیرخانه دائمی تعرفه‌ها

علی حکیم جوادی هم ضمن تاکید بر تلاش برای تدوین و انتشار هر چه سریع‌تر تعرفه‌ها، پیشنهاد تشکیل دبیرخانه دائمی تعرفه‌‎ها در دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران را مطرح کردند که پیشنهاد مذکور با اجماع آراء مصوب و مقرر شد طرح پیشنهادی تشکیل دبیرخانه دائمی تعرفه‌ها توسط علی آذرکار تهیه شود. همچنین صائبه سلوکی نیز به کارگروه هوشمندسازی دبیرخانه اضافه شد. در

تشکیل کارگروه بازنگری آیین‌نامه و اساسنامه سازمان

در این جلسه همچنین مقرر شد کارگروهی با عضویت رضا حیدری، محمد گلستانه، حمید بابادینیا، سید مجید اورعی و مظاهر مرجانی به منظور بازنگری آیین‌نامه، اساسنامه و دستورالعمل‌های عضویت تشکیل گردد.

ارائه گزارشی از تفاهم‌نامه‌های دوره ششم

در پایان این جلسه علیرضا کشاورز و حسین اسلامی، گزارشی از تفاهم‌نامه‌های منعقد شده در دوره ششم فعالیت سازمان و آخرین وضعیت تفاهم‌نامه‌های امضا شده، ارائه کردند.

مصوبات جلسه چهارم هیئت‌مدیره

در ابتدای جلسه چهارم (8/11/1402) علی حکیم جوادی با اشاره به برگزاری نشست هیئت عمومی صنف در تاریخ 25 بهمن ماه و لزوم پیشنهاد نمایندگان تهران در شورای مرکزی توسط هیئت‌مدیره، به این نکته اشاره کرد که اکثر استان‌ها نمایندگانی که قرار است در هیئت عمومی صنف، کاندیدای حضور در شورای مرکزی شوند را تعیین کرده‌اند.

در نهایت مقرر شد علی حکیم‌ جوادی، حمید بابادینیا، علیرضا کشاورز، آزاد معروفی، مسعود شکرانی، رضا حیدری، سید مجید اورعی و بهناز آریا، به نمایندگی از تهران در انتخابات شورای مرکزی، کاندید شوند و مذاکرات با استان‌ها توسط حکیم جوادی راهبری شود. همچنین آیین‌نامه جدید تشکیل جلسات هیئت‌مدیره با اجماع آراء (19 رأی حاضر در جلسه) به تصویب رسید.

تشکیل کارگروه برای بهبود روابط عمومی سازمان

از دیگر مصوبات این جلسه، تشکیل کارگروهی برای بهبود وضعیت روابط‌عمومی سازمان بود که در نهایت اشکان امیرزاده ابراهیمی، حسین اسلامی و احسان زرین بخش به عنوان اعضای این کارگروه، با مسئولیت ابراهیمی تعیین شدند.

همچنین فریدالدین مشایخی ضمن ارائه گزارشی درخصوص سابقه تشکیل اداره کل حراست در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، توضیحاتی درخصوص مشاغل حساس و تعیین عنوان عضویت هیئت‌مدیره سازمان به عنوان مشاغل حساس ارائه کرد. در پایان این جلسه نیز حسام اسدی گزارش آماری درخصوص نظرسنجی انجام شده از اعضای سازمان با سامانه CRM ارائه کرد.

مصوبات جلسه پنجم هیئت‌مدیره

در جلسه پنجم (29/11/1402) مسعود شکرانی گزارشی از نشست برگزار شده درخصوص رتبه‌بندی شرکت‌های عضو سازمان با همکاری سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی که در سازمان برنامه برگزار شد، ارائه کرد.

تعیین وضعیت کمیته راهبری رسته‌ها

همچنین حکیم جوادی پیشنهاد انتخاب سه نفر به نمایندگی از هیئت مدیره از هر تخصص، برای جایگزینی نمایندگان هیئت مدیره دوره قبل در کمیته راهبری رسته‌ها را به مدت محدود، تا زمان نهایی شدن آیین‌نامه کمیسیون‌ها مطرح کرد که با 11 رای موافق، 2 رأی ممتع و 7 رأی مخالف، به تصویب رسید. نمایندگان هیئت‌مدیره در رسته‌ها نیز به شرح ذیل انتخاب شدند:

– نمایندگان هیئت‌مدیره در رسته سخت‌افزار و ارتباطات: ریاضی، شکرانی و کاظمی.

– نمایندگان هیئت‌مدیره در رسته توسعه نرم‌افزار: اسدی، مرجانی و اورعی.

– نمایندگان هیئت مدیره در رسته خدمات فناوری اطلاعات: آریا، امیری و گلستانه.

انتخاب رئیس رسته‌ها نیز با اجماع آراء (20 رأی حاضر در جلسه) به سه نماینده انتخاب شده در هر رسته تفویض اختیار شد.

در انتها مقرر شد آیین‌نامه تشکیل و فعالیت کمیسیون‌ها به همراه چیدمان عناوین کمیسیون‌ها، توسط کارگروه، جمع‌بندی و در اولین نشست فروردین‌ماه هیئت‌مدیره، در دستورکار قرار گیرد.

ابقای اعضای مرکز داوری در جلسه ششم هیئت‌مدیره

در جلسه ششم (13/12/1402) با رای اکثریت اعضا، اعضای مرکز داوری دوره ششم سازمان، برای دوره هفتم نیز در سمت خود ابقاء شدند. همچنین مقرر شد طرح جامع توسعه مرکز داوری توسط مرکز داوری تهیه و به دبیرخانه سازمان برای اجرا ارائه شود.

در ادامه درخصوص ابقاء اعضای شورای انتظامی دوره ششم به منظور ادامه فعالیت در دوره هفتم رأی‌گیری به عمل آمد که با اجماع آراء (17 رأی حاضر در جلسه) به تصویب رسید.

عودت مبالغ فروشگاه‌های حقوقی

در ادامه این نشست رضا حیدری گزارشی از نشست برگزار شده با موضوع بررسی عودت مبالغ پرداخت شده توسط فروشگاه‌‎های حقوقی مطرح کرد. در ادامه مقرر شد با توجه به توصیه مجمع عمومی عادی سازمان، این اقدام توسط دبیرخانه سازمان صورت پذیرد.

مصوبات جلسه هفتم هیئت‌مدیره

در هفتمین و آخرین جلسه هیئت‌مدیره سازمان در سال گذشته در تاریخ 20/12/1402، مسعود معزی‌نیا، رئیس کمیسیون تولید، درخواست این کمیسیون مبنی بر نقش‌آفرینی سازمان در پروژه ملی fttx و پیشنهاد مشارکت و سیاستگذاری سازمان در این زمینه را مطرح کرد.

گزارش اقدامات کمیسیون بیمه و مشکلات اخذ مفاصاحساب

همچنین در این جلسه مازیار نوربخش با حضور در جلسه هیئت مدیره، گزارشی از جلسات و اقدامات انجام شده توسط کمیسیون موضوعی (کارگروه) بیمه را مطرح کرد.

او همچنین به مشکلات شرکت‌ها درخصوص اخذ مفاصاحساب از سازمان تامین اجتماعی اشاره و تاکید کرد اغلب شعب سازمان تامین اجتماعی درخصوص صدور مفاصاحساب به صورت سلیقه‌ای عمل کرده و همکاری لازم را با شرکت‌های عضو سازمان انجام نمی‌دهند.

درخواست حکیم جوادی برای ادامه کار کشاورز تا معرفی دبیر جدید

با توجه به استعفای علیرضا کشاورز از سمت دبیری سازمان، علی حکیم جوادی ضمن درخواست از او برای ادامه کار تا زمان معرفی دبیر جدید، پیشنهاد تمدید قرارداد کشاورز را تا پایان اردیبهشت ماه 1403 مطرح کردند. درخصوص پیشنهاد مطرح شده رای‌گیری به عمل آمد که با اکثریت آراء حاضر در جلسه (17 رأی موافق و دو رأی ممتنع) به تصویب رسید.

بررسی چالش‌های برگزاری نمایشگاه الکامپ

در این جلسه رضا حیدری توضیحاتی درخصوص برگزاری نمایشگاه الکامپ، اعم از هزینه‌های ریالی و ارزی این نمایشگاه مطرح و افزودند این مورد مهم‌ترین چالش برگزاری نمایشگاه الکامپ است. او چالش‌های دیگر برگزاری نمایشگاه الکامپ را موضوعات مرتبط با پلیس راهور و شهرداری عنوان کرد.

در ادامه حکیم جوادی پیشنهاد کرد رضا حیدری تا تصمیم بعدی هیئت‌مدیره، به عنوان مدیر اجرایی نمایشگاه، مسائل مرتبط با نمایشگاه را عهده‌دار شود که با اکثریت آراء حاضر در جلسه (18 رأی موافق و یک رأی ممتنع) به تصویب رسید.

پیگیری برگزاری مراسم روز فناوری اطلاعات سال 1403

در ادامه نیز علیرضا کشاورز گزارشی از سابقه تصویب روز 22 تیرماه به عنوان روز فناوری اطلاعات، که به پیشنهاد و پیگیری او در تقویم رسمی کشور درج گردید و همچنین سوابق برگزاری اولین و دومین مراسم روز فناوری اطلاعات در سال‌های 1401 و 1402 توسط دبیرخانه در هتل اسپیناس خلیج فارس و برج میلاد تهران ارائه کرد.

علی حکیم جوادی با تشکر از اعلام نظرات اعضای هیئت‌مدیره، پیشنهاد کرد علیرضا کشاورز پیشنهادات خود را به منظور اجرای مراسم روز فناوری اطلاعات سال 1403، در نشست آتی هیئت مدیره ارائه کند.