Web Analytics Made Easy - Statcounter

اپل در آستانه قرارداد با OpenAI برای قابلیت‌های هوش مصنوعی آیفون است

اپل برای افزودن قابلیت‌های هوش مصنوعی به گوشی‌های آیفون، به سراغ چت‌بات‌های OpenAI و گوگل یعنی ChatGPT و Gemini رفته است.
هوش مصنوعی اپل - Apple AI

به گفته افراد مطلع، شرکت اپل در ادامه تلاش‌های گسترده برای ارائه ویژگی‌های هوش مصنوعی، توافقنامه‌ای با OpenAI برای استفاده از فناوری ChatGPT در آیفون بسته است.

گفته می‌شود که دو طرف در حال نهایی کردن شرایط توافق برای استفاده از ویژگی‌های ChatGPT در آی او اس 18، سیستم عامل بعدی آیفون هستند.

اپل همچنین مذاکراتی را با شرکت گوگل درباره صدور مجوز چت‌بات جمینای (Gemini) این شرکت انجام داده است. این گفتگوها به توافق منتهی نشده است، اما ادامه دارد.

توافق با شرکت OpenAI به اپل این امکان را می‌دهد که چت‌بات قدرتمند آن را به عنوان بخشی از مجموعه‌ای از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی که قصد دارد ماه آینده معرفی کند، ارائه دهد. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که توافق به زودی اعلام شود.

اپل قصد دارد در خردادماه، زمانی که کنفرانس سالانه توسعه‌دهندگان خود (WWDC 2024) را برگزار می‌کند، در دنیای هوش مصنوعی سر و صدا ایجاد کند. بلومبرگ گزارش داده است که به عنوان بخشی از این برنامه‌ها، برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی آینده خود را از طریق مراکز داده مجهز به پردازنده‌های اپل اجرا خواهد کرد.

wwdc24 - کنفرانس سالانه توسعه دهندگان جهانی ۲۰۲۴

سال گذشته، تیم کوک، مدیر اجرایی اپل گفت که خود او شخصاً از ChatGPT استفاده می‌کند، اما افزود که «برخی مشکلات وجود دارد که باید اصلاح شوند.» او قول داد که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی با ملاحظه فراوان به محصولات اپل بیایند.

او در حین گزارش درآمد اپل در هفته گذشته، استدلال کرد که اپل در هوش مصنوعی برتری خواهد داشت.

کوک گفت: «ما به قدرت تحول‌بخش و نوید هوش مصنوعی اعتقاد داریم و معتقدیم که مزایایی داریم که ما را در این دوره جدید متمایز می‌کند، از جمله اقدام منحصربه‌فرد اپل در یکپارچه‌سازی سخت‌افزار، نرم‌افزار و خدمات یکپارچه در حوزه هوش مصنوعی.»