Web Analytics

تقریباً تمام شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی از دسترس مردم خارج شده‌اند

آی تی جو بستری جهت درج تبلیغات دانش محور محصولات شما

از قریب به 16 سال قبل، محدودیت رسانه‌های اجتماعی بین‌المللی با فیلترینگ یوتیوب آغاز شد و از آن زمان تاکنون تقریباً تمامی شبکه‌های اجتماعی محبوب و پرمخاطب جهان یک به یک فیلتر شده‌اند و بدین ترتیب ارتباطات و کسب‌وکارهایی که بر بستر آن‌ها شکل گرفته بودند، از بین رفته‌اند.

روند فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی از سال 88 با فیسبوک آغاز شد و پس از آن وایبر، تلگرام، واتساپ و اینستاگرام نیز که هر یک در زمان فیلتر شدن محبوب‌ترین شبکه اجتماعی و پیام‌رسان کشور بوده‌اند، از دسترس کاربران خارج شده‌اند.

در حوادث اخیر حتی بسیاری از سرویس‌های گوگل که ماهیت پیام‌رسانی ندارند، مانند گوگل دیسکاور، گوگل ترنسلیت، گوگل درایو، گوگل مپ و … نیز چند روز فیلتر شده بودند که البته به جز گوگل پلی، مابقی رفع فیلتر شده‌اند.

سازمان نصر تهران در اینفوگرافیک زیر به شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های بین‌المللی فیلتر شده از قبیل یوتیوب، وایبر، تلگرام، واتساپ، اینستاگرام و … و تاریخ فیلتر آن‌ها اشاره کرده است.

تاریخ فیلتر شدن یوتیوب - توییتر - فیسبوک  - وایبر - تلگرام - اینستاگرام - واتساپ - اسکایپ - لینکدین - گوگل پلی - اپ استور - جیمیل - گوگل ادز - گوگل مپ - گوگل دیسکاور - گوگل ترنسلیت
آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما