Web Analytics Made Easy - Statcounter
پینترست - pinterest

پس از کناره‌گیری مدیرعامل پینترست، ارزش سهام این شرکت افزایش یافت

خلاصه خبر

بن سیلبرمن، مدیرعامل قدیمی پینترست، روز سه‌شنبه اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. به دنبال این موضوع ارزش سهام این شرکت در معاملات پس از ساعت کاری افزایش یافت. بیل ردی، که پیش از این مسئولیت تجارت بازرگانی گوگل را بر عهده داشت، از امروز به عنوان مدیرعامل جدید پینترست آغاز به کار می‌کند.

بن سیلبرمن، بنیانگذار و مدیرعامل پینترست، پس از سال‌ها مدیریت این شرکت روز سه‌شنبه اعلام کرد که از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. پس از اعلام این خبر سهام این شرکت در معاملات پس از ساعت کاری بیش از 5 درصد جهش یافت.

بیل ردی (Bill Ready)، که پیش از این، مسئولیت تجارت بازرگانی گوگل را بر عهده داشت، از امروز سکان هدایت این شرکت را در دست می‌گیرد. او کمتر از سه سال در گوگل کار کرده بود.

پینترست بیش از 400 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد و مدت‌ها تمرکز خود را بر تجارت تبلیغات قرار داده بود. اما این شرکت در سال‌های اخیر، تجارت الکترونیک (E-commerce) را در اولویت قرار داده است.

تجارت الکترونیک پینترست - Pinterest E-commerce

برای مثال، در اوایل این ماه، این شرکت اعلام کرد که The Yes، یک پلتفرم خرید مبتنی بر هوش مصنوعی برای برندهای مد را خریداری می‌کند.

معضلات فراوان سیلبرمن در مدیریت پینترست

سیلبرمن که در سال 2010 این شرکت را تأسیس کرد و در آوریل 2019 آن را به صورت عمومی درآورد، به عنوان اولین مدیر اجرایی شرکت فعالیت کرد.

سیلبرمن اخیراً با چالش‌های بسیاری مواجه بود، از عدم برآورده‌کردن توقعات سه ماهه گرفته تا مجموعه‌ای از شکایات نیروی کار، از جمله دو کارمند سیاه پوست سابق پینترست که ادعای تبعیض قومیتی و جنسیتی و اعاده قانونی آن‌ها مبنای قانون عدم افشای نیروی کار در کالیفرنیا شد. از سویی دیگر سهام پینترست از ابتدای سال تا به امروز 45.8 درصد و تقریباً 76 درصد از بالاترین سطح خود در 52 هفته قبل، کاهش یافته است.

بن سیلبرمن، مدیرعامل سابق پینترست - ben silbermann

سیلبرمن در بیانیه‌ای در مورد مدیرعامل جدید پینترست گفت:«بیل یک رهبر عالی برای پینترست خواهد بود. او دارای شخصیت سازنده‌ای است و عمیقاً تجارت را درک می‌کند.»

بیل ردی نیز در یک پست لینکدین گفت:«به عنوان کسی که بیشتر دوران حرفه ای خود را در تجارت و پرداخت گذرانده‌ام، برای من بسیار واضح است که پینترست این فرصت را دارد که چیزی منحصر به فرد خلق کند.»

سوابق مدیرعامل جدید پینترست

بیل ردی، قبل از پیوستن به گوگل، معاون اجرایی و مدیر عملیاتی PayPal بود. او پس از آن وظیفه رهبری آخرین تلاش‌های گوگل پس از تلاش‌های ناموفق قبلی، در رقابت در تجارت الکترونیک با شرکت‌هایی مانند آمازون را بر عهده داشت. برای مثال، در اوایل سال جاری، ردی و تیمش قابلیتی را راه‌اندازی کردند که به افراد امکان می‌دهد از فهرست‌های فروشگاه در صفحه جستجوی گوگل با یک کلیک به صفحه تسویه‌حساب فروشنده منتقل شوند.

بیل ردی - bill ready - new pinterest ceo - مدیرعامل جدید پینترست

گوگل در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای سعی کرده است فرصت‌های خرید را در سراسر نتایج خود ترکیب کند؛ از آزمایش گزینه‌های کلیک برای خرید در ویدیوهای یوتیوب گرفته تا نمایش نتایج خرید دقیق‌تر در صفحه نتایج جستجوی خود.

ردی هنگام پیوستن به گوگل با یک چالش اولیه روبرو شد و سعی کرد سکان گوگل را به سمت تجارت الکترونیکی در اوایل همه‌گیری هدایت کند، زیرا آمازون، فیس‌بوک و سایر رقبا از مشتریانی که به خاطر همه‌گیری در خانه گرفتار شده بودند، فروش بی‌سابقه‌ای داشتند.

گوگل تاکنون در مورد این که چه کسی جایگزین بیل ردی می‌شود، اظهار نظری نداشته است.