Web Analytics Made Easy - Statcounter

پس از 32 سال، مایکروسافت تصمیم به تغییر نام «مایکروسافت آفیس» گرفت

نام جدید مایکروسافت آفیس

مایکروسافت آفیس برای اولین بار در سال 1990 منتشر شد و جدای از ویندوز، احتمالاً این محصول مایکروسافت است که عموم مردم بیشترین تجربه را در آن دارند. برنامه‌های جداگانه مانند ورد، اکسل، پاورپوینت و اوت‌لوک همگی به وجود خود با نام قبلی ادامه خواهند داد، اما نام تجاری «آفیس» که این برنامه‌ها همه تحت آن گروه‌بندی شده‌اند، از بین می‌رود و «مایکروسافت 365» جایگزین می‌شود.

این تغییر ابتدا برای برنامه‌های آفیس آنلاین در Office.com اعمال می‌شود که در نوامبر انجام خواهد شد. از ژانویه سال 2023، برنامه آفیس ساخته شده در ویندوز 10 و ویندوز 11 و برنامه‌های موبایل آفیس برای iOS و اندروید از این روند پیروی خواهند کرد. هنگامی که برنامه‌ها به روز شوند، مارک مایکروسافت 365 و یک لوگوی جدید، که در بالا دیده می شود، در این برنامه‌ها دیده خواهد شد.

صفحه پرسش‌های متداول مایکروسافت در مورد انتقال می‌گوید که مایکروسافت 365 برنامه‌های آفیس موجود به‌علاوه وان درایو، مایکروسافت تیمز و … را در بر می‌گیرد. این صفحه همچنین اشاره می‌کند که برند آفیس حداقل برای مدتی به حیات خود ادامه خواهد داد. مایکروسافت همچنان نسخه‌های دارای مجوز دائمی ورد، اکسل و سایر برنامه‌های آفیس را به‌عنوان آفیس 2021 می‌فروشد. این شرکت قبلاً متعهد شده است که حداقل یک مورد دیگر از این برنامه‌های دارای مجوز دائمی را ارائه دهد. اما در حال حاضر، نمی‌دانیم که آیا نسخه دائمی بعدی نیز همچنان به عنوان آفیس شناخته می‌شود یا اینکه به برند مایکروسافت 365 تغییر نام خواهد داد.

آفیس آخرین محصول مایکروسافت است که نام جدیدی برای آن انتخاب می‌شود. ویندوز دیفندر، اسکنر ضدبدافزار داخلی این پلتفرم، در اواسط سال 2019 با نام مایکروسافت دیفندر شناخته شد.