Web Analytics Made Easy - Statcounter

مزایای استفاده از vps ای‌پی ثابت برای ترید

تریدرها معمولا به‌دلایل مختلفی برای معامله کردن در پلتفرم‌های بین‌المللی از آی‌پی‌های ثابت استفاده می‌کنند. ثابت بودن آی‌پی که با خرید VPS آی‌پی ثابت مخصوص ترید میسر می‌شود نگرانی‌هایی مانند تغییر آی‌پی بر اثر قطع سرویس‌های عبور از تحریم یا اینترنت را از بین می‌برد.

با خرید یک سرور ترید می‌توانید به مزایای مختلفی دسترسی پیدا کنید. این سرورها معمولا در لوکیشن‌های مختلفی مانند فرانسه، آلمان، سوئیس، انگلیس، هلند، آمریکا و بسیاری دیگر ارائه می‌شود. بنابراین، شما می‌توانید با آی‌پی این کشورها به اینترنت متصل شوید و عملا مانند یک شهروند اروپایی یا آمریکایی به انواع سرویس‌های مالی و پلتفرم‌های تریدینگ دسترسی پیدا کنید.

آی‌پی چیست؟

قبل از اینکه به آی‌پی ثابت بپردازیم، اجازه دهید کمی در مورد آی‌پی صحبت کنیم. IP مخفف عبارت Internet Protocol به‌معنی پروتکل اینترنت است. یک آدرس IP شناسه‌ای عددی است که به هر دستگاه یا شبکه‌ای که به اینترنت متصل می‌شود اختصاص می‌یابد.

به‌طور معمول، این آدرس توسط یک ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی (ISP) اختصاص داده می‌شود؛ یک آدرس آی‌پی در واقع آدرس دستگاه آنلاینی است که برای برقراری ارتباط با آن دستگاه در سراسر اینترنت استفاده می‌شود.

آدرس‌های آی‌پی در دو نسخه، شامل IPv4 و IPv6 هستند. آدرس IPv4 به‌صورت مجموعه‌ای از چهار عدد اعشاری که هر اکتت با یک نقطه از هم جدا شده‌ است، بیان می‌شود. برای مثال 192.168.35.4 یک آدرس آی‌پی IPv4 است. سه رقم در اکتت اول نشان‌دهنده یک شبکه خاص در اینترنت است؛ بقیه ارقام نشان‌دهنده آدرس میزبان واقعی در شبکه محلی مانند یک ورک‌استیشن یا سرور است.

آدرس IPv6 نشان‌دهنده هشت گروه از اعداد چهار رقمی در فرمت هگزادسیمال است که با دو نقطه از هم جدا شده‌اند. برای مثال  2620:cc:8000:1c82:544c:cc2e:f2fa:5a9bیک آدرس آی‌پی IPv6 است.

هر آدرس IP می‌تواند اطلاعات را از طریق تکه‌های گسسته‌ای به‌نام بسته (Packet) به آدرس‌های IP دیگر ارسال کند. هر بسته شبکه حاوی داده‌های در حال انتقال به‌همراه یک هدر حاوی متاداده‌ی بسته است.

آی‌پی ثابت چیست؟

به‌طورکلی آی‌پی‌ها در دو دسته استاتیک (ثابت) و داینامیک (پویا یا متغیر) قرار می‌گیرند. در آی‌پی داینامیک، آدرس شما به‌صورت دوره‌ای تغییر می‌کند و بنابراین، هربار با یک آدرس آی‌پی جدید و متفاوت به اینترنت دسترسی پیدا می‌کنید.

اما آی پی ثابت یا استاتیک یک آدرس آی‌پی منحصربه‌فرد است که فقط شما می‌توانید از آن استفاده کنید. با خرید یک سرور مجازی مانند سرور ترید، یک آی‌پی ثابت و اختصاصی به شما ارائه میشود که تغییر نمی‌کند. برای مثال، هر بار که با استفاده از سرور مجازی هلند خود به بایننس متصل می‌شوید، بایننس شما را با یک آدرس آی‌پی ثابت در لوکیشن هلند می‌شناسد.

مزایای VPS آی‌پی ثابت برای ترید

استفاده از سرور ترید با آی‌پی ثابت برای ترید کردن و استفاده از وب‌سایت‌های حساس به تغییر آی‌پی مانند سایت‌های فریلنسری، مزایای مختلفی را به‌همراه دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

پردازش سریع‌تر

سرورهای مجازی معمولا از پردازنده‌هایی تا 20 درصد سریع‌تر از پردازنده‌های کامپیوترهای معمولی برخوردارند. همچنین به‌دلیل استفاده از حافظه رم بیش‌تر، امکان اجرای تعداد بیش‌تری از پروسه‌های موازی را نسبت به سیستم‌های معمولی ارائه می‌دهند.

تاخیر کم‌تر و پایداری بیش‌تر

تاخیر کم‌تر و پایداری بیش‌تر

سرعت اجرای معاملات شما اساسا به میزان تاخیر اتصال شما بستگی دارد. به‌عبارت دیگر، وقفه‌ی زمانی بین لحظه‌ای که دکمه Ok را برای تایید یک معامله فشار می‌دهید تا لحظه دریافت معامله شما در بازار، اهمیت زیادی دارد.
در معاملات ترید، تاخیر در واحد میلی‌ثانیه اندازه‌گیری می‌شود؛ اما در چنین بازاری که همه‌چیز به‌سرعت در حال تغییر است، همان چند میلی‌ثانیه نیز می‌تواند بسیار مهم باشد. بنابراین، هر چقدر تاخیر کم‌تر باشد، شرایط شما برای ترید کردن بهتر است.
با بهره‌گیری از یک اتصال سریع، نرخ اسلیپیج یا لغزش قیمت نیز کم‌تر می‌شود. لغزش قیمت تفاوت در قیمت بین لحظه‌ی فشردن دکمه تایید معامله تا لحظه دریافت و تکمیل معامله است.
شاید در دنیای آنلاین همه‌چیز سریع به‌نظر برسد، اما واقعیت این است که هر کاری که در فضای اینترنت انجام می‌دهید زمان می‌برد. مزیت اصلی استفاده از VPS این است که می‌تواند راهی کم‌هزینه برای کاهش تاخیر در معاملات شما و در نتیجه سود بیش‌تر باشد.

عملکرد بهتر

سرورهای مجازی توسط دیتاسنترهای مطمئن و پیشرفته پشتیبانی می‌شوند. به‌همین‌ دلیل معمولا سرعت اتصال فوق‌العاده بالایی دارند. به‌لطف پهنای باند بالاتری که حتی در یک سرور مجازی ارزان نیز در اختیارتان قرار می‌گیرد، امکان مدیریت بهتر حجم بالاتری از ترید و جابه‌جایی سریع‌تر داده‌ها را دارید.

کارایی بالاتر

هنگامی که شما در حال ترید کردن در بازارهایی مانند فارکس هستید، استفاده از فناوری‌های پیشرفته و بهتر نسبت به بقیه تریدرها، شانس شما را برای سودآوری بیش‌تر، افزایش می‌دهد. سرور مجازی یک راه ساده و مقرون‌به‌صرفه است که به شما کمک می‌کند از سیستم خود محافظت کنید، سطح ریسک را کاهش دهید و در مسیر تبدیل شدن به یک تریدر موفق حرکت کنید.

امنیت بیش‌تر

یکی از مهم‌ترین دلایل خرید آی پی ثابت برای خودتان، امنیت بالاتری است که در استفاده از اینترنت به‌دست می‌آورید. استفاده از سرور مجازی بسیار آسان است و به‌لطف امکانات امنیتی مانند فایروال‌های چند لایه و محافظت از حملات DDOS، اتصال شما نه تنها همیشه پایدار و سریع است، بلکه امکان خرابکاری مجرمان سایبری در سیستم شما هم کاهش می‌یابد.

پشتیبان‌گیری

با خرید سرورهای VPS مخصوص ترید و فارکس، می‌توانید به‌طور مداوم از کل پیکربندی معاملات از جمله سیستم عامل و نرم‌افزار معاملاتی، نسخه پشتیبان تهیه کنید. مهم نیست که چه مشکلی برای کامپیوتر یا دستگاه‌های دیگر شما به‌وجود بیاید؛ سرور مجازی مانند نوعی شبکه ایمنی از شما در برابر مشکلاتی که در صورت قطع غیرمنتظره اتصال ایجاد می‌شود، محافظت می‌کند.
این یعنی شما می‌توانید بدون از دست دادن فرصت‌های طلایی به ترید کردن ادامه بدهید.

حفظ حریم خصوصی

VPS آی‌پی ثابت، یک آی‌پی اختصاصی را در اختیارتان قرار می‌دهد که با یک آی‌پی اشتراکی قابل مقایسه نیست. تمام دستگاه‌هایی که با استفاده از این آی‌پی به اینترنت متصل می‌شوند با همان لوکیشن دیده می‌وند. بنابراین، مجبور نیستید فقط از یک دستگاه یا اتصال برای دسترسی به سرویس‌های ترید استفاده کنید.

جمع‌بندی

سرور مجازی مخصوص ترید امکان دسترسی به یک آی‌پی ثابت از ده‌ها لوکیشن مختلف را میسر می‌کند. نحوه پیکربندی و استفاده از سرور مجازی بسیار آسان است؛ این موضوع باعث می‌شود تا تریدرها امکان استفاده از این سرویس را در هر ساعتی از شبانه‌روز داشته باشند.

اتصال اینترنتی سریع و پایدار با پهنای باند زیاد به تریدرها اجازه می‌دهد تا در معاملات خود عملکرد بهتری داشته باشند. همچنین ثابت بودن آی‌پی هرگونه خطر مربوط به مسدود شدن حساب در پلتفرم‌های معاملات حساس به آی‌پی مانند بایننس را از بین می‌برد. بنابراین، خرید یک سرور مجازی ترید برای تریدرها یک سرمایه‌گذاری عالی است. در صورتی که قصد خرید سرور مجازی از لوکیشن‌های مورد تایید صرافی‌ها را دارید میتوانید به وبسایت مبین هاست به نشانی mobinhost.com مراجعه کنید یا با شماره ۷۲۳۰۸-۰۲۱ تماس بگیرید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما