Web Analytics Made Easy - Statcounter

مزایای روغن توربین پارس برای کاربردهای صنعتی

با توجه به نیاز صنایع به استفاده از دستگاه‌های مختلفی برای انتقال انرژی مکانیکی، استفاده از روغن‌های توربین با کیفیت و عملکرد بالا بسیار حائز اهمیت است. یکی از روغن‌های با کیفیت و مورد اعتماد در این زمینه، روغن توربین پارس است. در این وبلاگ به بررسی مزایای استفاده از روغن توربین پارس در کاربردهای صنعتی مختلف، از جمله توربین‌های آب، گاز و بخار، کمپرسورهای توربو و کمپرسورهای انتقال، پرداخته خواهد شد. با مطالعه این وبلاگ و مزایای این روغن، می‌توانید بهترین تصمیم را برای استفاده در دستگاه‌های توربین بگیرید.

روغن توربین

توربین‌ها در طیف گسترده‌ای از کاربردهای مختلف استفاده می‌شوند و در انواع مختلفی وجود دارند. توربین‌های گاز طبیعی، توربین‌های بخار، توربین‌های برق‌آبی و غیره وجود دارد. در حالی که همه آن‌ها برای نیازها و کاربردهای مختلف طراحی شده‌اند، اما یک وجه اشتراک دارند؛ یعنی نیاز به روغن توربین مناسب.

مزایای روغن توربین

روغن‌های توربین دارای مزیت روغن‌های تصفیه‌شده، جلوگیری از زنگ‌زدگی و اکسیداسیون هستند. روغن‌های توربین که برای استفاده در توربین‌های بخار صنعتی، کمپرسورهای هوای دوار و سایر کاربردهای صنعتی ساخته شده‌اند، حفاظت عالی در برابر خوردگی و رسوب را ارائه می‌دهند.

آن‌ها به دلیل آنتی‌اکسیداسیون بالا و پایداری حرارتی عالی در دماهای بالا، تجمع لجن را به حداقل می‌رسانند. روغن‌ توربین دارای قابلیتهای مختلفی است، از جمله: جداسازی آب عالی برای به حداقل رساندن تشکیل امولسیون و مقاومت در برابر ایجاد کف اضافی که در روانکاری اختلال ایجاد می‌کند.

درک مزایای کلیدی روغن توربین برای کاربردهای مد نظر بسیار مهم است:

  • کاهش لجن

یکی از مهم‌ترین مزایایی که از فرمولاسیون روغن توربین با کیفیت انتظار می‌رود، این است که می‌تواند باعث کاهش تشکیل لجن در سیستم شود. به طور خاص لجن می‌تواند بسیار آسیب‌رسان باشد، در دمای عملیاتی بالا تشکیل می‌شود و در سطوح حساس سیستم یافت می‌شود.

این ماده به عنوان یک لایه نازک و نرم شروع می‌شود، اما به تدریج سخت می‌شود و به پوششی تبدیل می‌شود که بدون صرف زمان و تلاش زیاد نمی‌توان آن را از روی سطح جدا کرد. این پوشش بر انتقال حرارت تاثیر می‌گذارد، ذرات را به دام می‌اندازد و سایش قابل توجهی ایجاد می‌کند. همچنین می‌تواند باعث چسبندگی دریچه‌ها شود و همچنین به بلبرینگ‌ها آسیب برساند.

  • پاک‌سازی آلودگی

روغن مناسب توربین نه تنها از تشکیل لجن جلوگیری می‌کند، بلکه قطعات متحرک را تمیز و در شرایط بهینه نگه می‌دارد. این ویژگی در زمان اجرا، راندمان، مصرف انرژی و بهره‌وری کلی سیستم تأثیر دارد. هرچه قطعات توربین تمیزتر باشند، کل سیستم نرم‌تر عمل می‌کند.

  • بهبود کارایی فیلتر

یک توربین حداقل یک فیلتر دارد که مسئول به دام انداختن ذرات و دور نگه‌داشتن آن‌ها از سطوح است. روغن توربین مناسب به بهبود عملکرد فیلتر و جلوگیری از مسدود شدن فیلتر کمک می‌کند، کارایی سیستم را بیشتر بهبود می‌بخشد و عمر استفاده آن را نیز افزایش می‌دهد.

  • کاهش زمان توقف

آیا به این فکر کرده‌اید که برای تعمیر و نگهداری و تعمیرات توربین چقدر زمان از دست می‌دهید؟ حتی زمان بسیار کم، بسته به نوع توربین و صنعت، می‌تواند پیامدهای زیادی برای سیستم کلی داشته باشد. با این حال، صرف نظر از نوع سیستم مورد نظر، خرابی روغن نشان‌دهنده کاهش سود و فرصت‌های دیگر است. با استفاده از بهترین روغن‌های توربین، زمان کمتری را برای تعمیرات و نگهداری مانند تعویض روغن صرف خواهید کرد. فرمولاسیون روغن توربین با کیفیت بالا می‌تواند مدت بیشتری را در داخل توربین دوام بیاورد و این اطمینان را ایجاد می‌کند که می‌توانید بین تغییرات سیال مدت بیشتری را طی کنید.

  • کاهش هزینه‌های مربوط به تخلیه روغن

همان‌طور که در بالا ذکر شد، بهترین روغن توربین می‌تواند زمان بین خدمات تعمیر و نگهداری را افزایش دهد. این کار چیزی بیش از صرفاً کار کردن توربین برای مدت طولانی‌تر است. همچنین هزینه‌هایی را که برای دفع روغن مصرف‌شده متحمل خواهید شد، کاهش می‌دهد. به عبارت دیگر، از آنجایی که از روغن برای مدت طولانی‌تری استفاده می‌کنید، هزینه‌های دفع کمتری دارید.

معرفی روغن توربین پارس

روغن پارس توربین، یکی از بهترین روغن‌های توربین با کیفیت و عملکرد بالا است که از ترکیب روغن پایه با کیفیت بسیار بالا و مواد افزودنی ویژه تولید می‌شود. این روغن به منظور انتقال انرژی مکانیکی از یک محیط کاری به دستگاه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. روغن پارس توربین علاوه بر روانکاری، خاصیت انتقال حرارت و خنک‌کنندگی در دما و سرعت بالا نیز دارد.

این روغن در توربین‌های آب، گاز، بخار و همچنین برای کمپرسورهای توربو و کمپرسورهای انتقال کاربرد دارد. کف زدن روغن پارس توربین منجر به تأخیر واکنش در هیدرولیک و کاویتاسیون در پمپ‌ها و یاتاقان‌ها و در نتیجه موجب کاهش خرابی قطعات و فلزات دستگاه می‌شود.

از آنجایی که این محصول دارای پایداری حرارتی و اکسیداتیو بالایی است، می‌توان به مدت طولانی از آن استفاده کرد و در نتیجه هزینه‌های تعمیر و نگهداری را کاهش داد. انواع روغن توربین پارس و خرید آن به همراه جزئیات محصول در سایت اوستاصنعت مشاهده کنید.

مزایای روغن توربین پارس

روغن پارس توربین از آنجایی که دارای مؤلفه‌های اساسی با کیفیت بالا است، می‌تواند با بالاترین بارهای حرارتی و در شرایط شدید بهینه کار کند. این روغن با پایداری عالی حرارتی و محافظت قابل اطمینان از کلیه اجزا در برابر سایش، می‌تواند ایمنی عملیاتی بالاتری را فراهم کند و از هرگونه نقص و افت عملکرد جلوگیری کند.

همچنین، این روغن دارای ظرفیت تفکیک هوا و آب بالایی است و می‌تواند پیشگیری مؤثری از تشکیل فوم(تولید حباب‌های هوا در یک مایع)، زنگ‌زدگی و خوردگی را به ارمغان بیاورد. به دلیل ویژگی‌های این روغن، فواصل تغییر آن نیز طولانی است که باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری می‌شود.

در نهایت، روغن توربین طیف گسترده‌ای از مزایای حیاتی را برای مشاغل ارائه می‌دهد. با این حال، ضروری است که محصول مناسب روان‌کننده صنعتی مناسب را انتخاب کنید. ملاحظات شامل نقطه ریزش، نقطه اشتعال، ویسکوزیته، درجه کاربرد و عمر مفید روغن است.

روغن توربین پارس یک محصول با کیفیت بالا است که به سیستم شما کمک کند تا زمان خرابی را کاهش دهد، بهره‌وری را بهبود بخشد، هزینه‌ها را کم کند و عمر ماشین‌آلات را افزایش دهد.

منبع

https://www.advancedlubes.com/product/advantage-turbine-oils#:~:text=They%20minimize%20sludge%20and%20varnish,up%20that%20interferes%20with%20lubrication

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما