Web Analytics Made Easy - Statcounter

هوش مصنوعی جدید ادوبی، امکان ساخت موسیقی را فراهم می‌کند

شرکت ادوبی، ‌سازنده نرم‌افزار فتوشاپ ابزار ساخت موسیقی با هوش مصنوعی را معرفی کرد.

شرکت ادوبی که با محصولاتی نظیر فتوشاپ، پریمیر، ‌ایلاستریتور و ایندیزاین شناخته می‌شود، یک ابزار آزمایشی هوش مصنوعی صوتی را معرفی کرد. این ابزار که توسط این شرکت به عنوان «یک ابزار تولید و ویرایش موسیقی با هوش مصنوعی مولد» توصیف شده است، می‌تواند موسیقی (و سایر صداها) را از دستورات متنی ایجاد کند و سپس آن را در همان رابط شخصی‌سازی کند. این پروژه Music GenAI Control نام دارد.

ادوبی‌این فناوری را به عنوان یک متحد خلاق برای فایرفلای (هوش مصنوعی مولد تصاویر ادوبی) مطرح می‌کند که بر خلاف راهکارهای هوش منصوعی مولد صوتی مانند گوگل MusicLM کاربران را از دردسر انتقال خروجی به برنامه‌های دیگر مانند Pro Tools، Logic Pro یا GarageBand برای ویرایش خلاص می‌کند.

ادوبی در مورد این فناوری جدید نوشت: «به‌جای ویرایش دستی موسیقی‌های موجود برای ایجاد ورودی، خروجی و صدای پس‌زمینه، Project Music GenAI Control می‌تواند به کاربران کمک کند تا دقیقاً قطعات مورد نیاز خود را ایجاد کنند.»

این شرکت پیشنهاد می‌کند که ابتدا با ورودی‌های متنی ساده مانند «راک»، «شاد» یا «جاز غمگین» شروع کنید. سپس می‌توانید فرمان‌های بیشتری را وارد کنید تا سرعت، ساختار و تکرار آن را تنظیم کنید، شدت آن را افزایش دهید، طول آن را افزایش دهید، کل بخش‌ها را مجدداً مخلوط کنید یا حلقه‌ها ایجاد کنید. این شرکت می‌گوید حتی می‌تواند صدا را بر اساس ملودی مرجع تغییر دهد.

ادوبی می‌گوید موسیقی به دست آمده برای استفاده تجاری بلامانع است و مشکل کپی رایت ایجاد نمی‌کند.

یکی از چیزهای هیجان‌انگیز در مورد این ابزار جدید این است که فقط تولید صدا نیست و با دادن کنترل‌های متنوع به کاربران خلاق برای شکل‌دهی، تغییر و ویرایش صدا، آن را مثل یک فتوشاپ برای موسیقی کاربردی می‌کند.

این پروژه با همکاری دانشگاه کالیفرنیا، سن دیگو و دانشکده علوم کامپیوتر دانشگاه کارنگی ملون انجام شده است.

ادوبی در اطلاعیه خود بر ماهیت آزمایشی پروژه Music GenAI Control تأکید کرد. کما اینکه در ویدیوی بالا بخش زیادی از رابط کاربری خود را نمایش نداده که نشان می‌دهد احتمالاً هنوز رابط کاربری مناسبی برای مصرف کننده نداشته باشد. بنابراین باید مدتی منتظر باشیم تا این ویژگی (احتمالاً) راه خود را به مجموعه Creative Cloud باز کند.