Web Analytics Made Easy - Statcounter

امکان ضبط صفحه‌نمایش به ابزار Snipping در ویندوز 11 اضافه خواهد شد

ویژگی رکورد صفحه در ابزار اسنیپینگ تول در ویندوز ۱۱ - screen record snipping tool

چکیده خبر

ویژگی اسکرین‌شات در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه مایکروسافت قرار گرفته است. به طوری که آخرین نسخه آزمایشی ویندوز 11 یک ویژگی ضبط همه‌کاره را اضافه می‌کند، بنابراین کاربران دیگر نیازی به نصب نرم‌افزارهای دیگر برای ضبط کلیپ ویدیویی از صفحه نمایش خود نخواهند داشت.

کاربرانی که در بخش ویندوز اینسایدر ثبت نام کرده‌اند، در آخرین نسخه آزمایشی ویندوز 11 گزینه ضبط صفحه نمایش را در برنامه Snipping Tool خواهند دید. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد تمام یا قسمتی از صفحه نمایش را ضبط کنند و از هر کاری که در سیستم عامل انجام می‌دهند، کلیپ‌های ویدیویی بسازند.

کاربران ویندوز اینسایدر می‌توانند ویژگی جدید Snipping را امتحان کنند

هنگامی که کاربران ابزار Snipping را باز می کنند، باید گزینه “Record” را در کنار گزینه “Snip” در بالای پنجره ببینند. کاربرانی که نمی‌خواهند کل صفحه را ضبط کنند، می‌توانند قبل از شروع ضبط، بخشی از صفحه که می‌خواهند را انتخاب کنند. کاربران همچنین می‌توانند پیش نمایش کلیپ‌های خود را قبل از ذخیره و اشتراک‌گذاری آن‌ها مشاهده کنند.

انتخاب برشی برای ضبط صفحه در Snipping Tool
انتخاب برشی برای ضبط صفحه در Snipping Tool

البته، مطمئنا کاربران باید در این نسخه زودهنگام منتظر برخی اشکالات باشند. مثلاً ممکن است هنگام شروع یک کلیپ جدید، پنجره کند باشد، اما مایکروسافت از قبل از این مشکلات آگاه است و در حال کار بر روی راهکارهای لازم است. کاربران می‌توانند با باز کردن بخش فیدبک با فشار کلیدهای WIN + F و رفتن به گزینه Apps > Snipping Tool، بازخورد خود را برای مایکروسافت ارسال کنند.

با اضافه شدن این ویژگی، دیگر نیازی به Camtasia نیست

احتمالاً بسیاری از این تصمیم مایکروسافت برای افزودن ابزار ضبط صفحه بومی به ویندوز استقبال خواهند کرد. تا به حال، کاربران ویندوز مجبور بودند صفحه نمایش خود را با برنامه‌های شخص ثالث مانند CamStudio یا Camtasia Studio ضبط کنند.

نزدیکترین گزینه ضبط صفحه ساخته شده توسط مایکروسافت، نوار بازی ایکس باکس در ویندوز است که در سراسر سیستم عامل کار می‌کند، اما در وهله اول برای ضبط بازی‌ها طراحی شده است. عملکرد جدید در Snipping Tool احتمالاً برای ضبط سایر اقدامات برای فیلم‌های آموزشی یا سایر ارائه‌ها مناسب‌تر است.

از زمان معرفی شکل مدرن عملکرد اسکرین شات ویندوز در چهار سال پیش، مایکروسافت به طور مداوم آن را به روز کرده و سازماندهی مجدد کرده است. سال گذشته، مایکروسافت Snipping Tool و Snip & Sketch را در یک برنامه ادغام کرد.

مایکروسافت، همچنان در تلاش برای افزایش محبوبیت ویندوز 11 است

بروزرسانی‌هایی مانند این برای کاربران فعلی ویندوز 11 خوب است، اما آخرین سیستم عامل مایکروسافت همچنان در تلاش است تا پذیرش خود نزد کاربران را افزایش دهد. نظرسنجی‌های اخیر سهمی 15 تا 25 درصدی از کاربران در سراسر جهان را برای ویندوز 11 نشان می‌دهند. ویندوز 11 در نظرسنجی استیم نوامبر 2022 افزایش قابل توجهی در سهم کاربران داشت، اما سهم آن همچنان کم‌تر از ویندوز 10 است.