Web Analytics Made Easy - Statcounter

5 نکته برای تمیز کردن داشبورد خودرو

یکی از مهم ترین بخش های داخلی خودرو داشبورد است. شکل و ظاهر داشبورد، یک اصل مهم در زیبایی‌شناسی خودرو است. بنابراین اگر می‌خواهید شکل ظاهری خودرویتان همیشه مرتب و زیبا باشد، باید به سلامت ظاهری داشبوردتان توجه کنید.  وجود خط و خش روی داشبورد خودرو‌ها امری اجتناب ناپذیر است . همیشه پس از مدتی استفاده از خودرو، روی داشبورد و بعضی از قطعات داخلی خودرو لکه و همچنین خراش‌ ایجاد می‌شود. 

تمیز کردن داشبورد خوردرو

با داشتن وسایل و امکاناتی ساده می‌توانید داشبود خود را کاملا تمیز و مرتب کنید.  برای تمیز کردن داشبورد خودرو به نکات زیر دقت کنید:

1.    پاک کردن داشبورد

به کمک شیشه پاک کن و یک دستمال ، روی داشبورد و دریچه‌های کولر را تمیز کنید. همچنین در صورت امکان می توانید از تمیزکننده‌های مخصوص برای این کار استفاده کنید.  برای اینکه نتایج بهتری را دریافت کنید بعد از تمیز کردن داشبورد ، با یک دستمال کتان یا نخی ، لکه های به جای مانده از شیشه پاک کن و گرد و غبار را پاک کنید.
 با استفاده از مسواک و یا یک قلم مو محکم یا برس‌های مخصوص میتوانید بخش هایی مانند ضبط صوت ماشین، دریچه کولر و بخاری، دسته‌های متصل به درب و… را تمیز کنید. همچنین از مواد شوینده هم میتوانید استفاده کنید.

5 نکته برای تمیز کردن داشبورد خودرو

2.    تمیز کردن شیشه کیلومتر شمار خودرو

برای این قسمت می توانید از یک پارچه نم دار و یا یک پارچه خشک استفاده کنید.  همچنین در این بخش استفاده از شیشه پاک کن و اسپری‌های مخصوص نیز کاربرد بسیاری دارد.

3.    تميز كردن داشبورد با استفاده از وازلین

وازلین علاوه بر این که یک پاک کننده قوی است، داشبورد خودروی شما را براق می کند و بر درخشندگی سطح آن می افزاید. برای انجام این کار دقت کیند که اول  گرد و غبار جمع شده روی سطح داشبورد را با یک دستمال و یا یک حوله پاک کنید. درخشان شدن سطح داشبورد از مزایای استفاده از وازلین است. ولی بیشتر مواقع برای این کار از واکس خانگی استفاده می‌شود، زیرا دسترسی به آن راحت تر است.

4.    تمیز کردن داشبورد های چرم

برای تمیز کردن داشبورد هایی که جنس آن ها از چرم است باید مراقب باشید که به آن آسیبی نرسد. می توانید برای تمیز کردن سطح آن از تمیز کننده‌ها‌‌ی مخصوص چرم استفاده کنید. مقداری ماده تمیز کننده را روی داشبورد بریزید و سپس با استفاده از دستمال ، جرم‌ها و لکه‌ها را پاک کنید. اگر پاک کننده مخصوص چرم در دسترس شما نیست می‌توانید به جای آن از سرکه استفاده کنید و سطح داشبورد خود را از کثیفی ها و بوی بد پاک کنید.

5 . استفاده از واکس داشبورد

استفاده از واکس یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن داشبورد خودرو است. انتخاب نوع واکس  برای هر خودرو متفاوت است و با جنس و مواد به کار رفته در ساخت و طراحی داشبورد خودرو رابطه مستقیم دارد دارد. یکی از مهم ترین ویژگی ها برای انتخاب واکس ؛ ماندگاری و درخشش آن ها بر روی داشبورد پس از گذشت بیست و چهار ساعت می‌باشد. زیرا گاهی استفاده از مواد نفتی نامرغوب باعث ایجاد درخشندگی بر روی سطح داشبورد می‌شود، بنابراین برای انتخاب نوع واکس از کسانی که در این زمینه تجربه و تخصص دارند راهنمایی بگیرید. 
تمامی قسمت‌های داخلی و خارجی خودرو باید به مرور زمان  و به طور منظم تمیز شوند، داشتن یک خودروی تمیز نشان دهنده اهمیت بالای شما نسبت به محیط اطرافتان است.

تمیز بودن داشبورد ، صندلی ها و بدنه ، هنگام فروش خودرو یکی از نکات مهم است زیرا در رغبت خریدار به انتخاب و خرید خودرو تاثیر گذار است. 
در کنار تمیزی ظاهری خودرو ، سلامت موتوری آن نیز بسیار مهم است. کارشناسی خودرو در تهران ، بازسازی و تعمیر ماشین تصادفی و مواردی از این قبیل معمولا در مراکز یا تعمیرگاه های معتبر انجام می شود . 
تعمیرگاه های تخصصی ، مثل تعمیرگاه تخصصی ال نود در تهران ، تعمیرگاه تخصصی پژو و… معمولا مهارت بیشتری در کارشناسی خودرو دارند .

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.