Web Analytics Made Easy - Statcounter

5 فاکتور موثر در هزینه طراحی سایت ✅

طراحی سایت یک فرایند پیچیده است که عوامل مختلفی بر قیمت آن تأثیر می گذارد. در این مقاله قصد داریم این عوامل را با هم بررسی کنیم تا بتوانیم قیمت طراحی سایت مورد نظر شما را به صورت حدودی تخمین بزنیم.

هزینه طراحی سایت یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که هر فرد در ابتدای اقدام به شروع طراحی سایت با آن روبه‌رو می‌شود. قیمت‌های مختلف همواره باعث سردرگمی می‌شوند و چیزی که مشخصه این است که هیچ ملاکی برای تعیین قیمت ثابت وجود ندارد و در سراسر دنیا و ایران این قیمت‌ها نوسان دارند و بالا و پایین می‌شوند. در کل طراحی سایت یک فرایند پیچیده است که عوامل مختلفی بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. در این مقاله قصد داریم این عوامل را با هم بررسی کنیم تا بتوانیم قیمت طراحی سایت موردنظر شمارا به‌صورت حدودی تخمین بزنیم.

مهم ترین عوامل موثر در قیمت طراحی سایت

برای شروع نیاز است که با مهم‌ترین عوامل و فاکتورهای تأثیر گذار در این زمینه آشنا شوید. این موارد هرکدام به‌تنهایی می‌توانند تأثیر کم و یا حتی زیادی در افزایش هزینه طراحی سایت داشته باشند. همچنین توجه داشته باشید که در کنار این موارد باید به کیفیت کار و نتیجه نهایی هم دقت کنید. اگر سایت شما بسیار باارزش است و می‌خواهید خروجی کار عالی باشد، باید بیشتر فاکتورها را برای آن در نظر بگیرید تا یک سایت کامل و جامع داشته باشید.

1. اولین فاکتور نوع سایت

راه‌حل های زیادی در توسعه وب وجود دارد اما به‌طور کل سایت‌ها ازنظر نوع ساخت و پیاده‌سازی، به دو دسته کلی استاتیک و داینامیک تقسیم می‌شوند که هرکدام تعرفه و هزینه خود را دارند و عواملی مختلفی در تعیین قیمت آن‌ها تأثیر دارد.

سایت‌های استاتیک ساده‌تر هستند و از کدهای HTML و CSS برای ایجاد آن‌ها استفاده می‌شود. این سایت‌ها قابلیت تغییر محتوای خود را ندارند و برای نمایش اطلاعات ثابت مانند رزومه، نمونه کار، یا فروشگاه آنلاین مناسب هستند.

سایت‌های داینامیک پیچیده‌تر هستند و از CMS (سیستم مدیریت محتوا) برای ایجاد آن‌ها استفاده می‌شود. CMS ابزاری است که به کاربران امکان می‌دهد بدون نیاز به دانش کد نویسی، محتوای سایت خود را مدیریت کنند. این سایت‌ها قابلیت تغییر محتوای خود را دارند و برای نمایش اطلاعات پویا مانند اخبار، مقالات، یا فروشگاه‌های اینترنتی مناسب هستند.

درنهایت، ممکن است شرکت شما به دلیل مدل کسب‌وکار منحصربه‌فرد خود، به توسعه وب‌سایت سفارشی نیاز داشته باشد. سپس طراح سایت باید همه‌چیز را از ابتدا کدنویسی کند. جهت درخواست طراحی سایت اختصاصی می‌توانید با سوبلز تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

2. پیچیدگی طراحی سایت ( طراحی واکنشگرا )

این‌یکی از مراحلی است که بیشترین تأثیر را در قیمت طراحی سایت دارد. درصورتی‌که قالب سایت دارای دیزاین آماده باشد و فقط مطابق دستورالعمل شما، بخش‌های کمی ازلحاظ گرافیکی تغییر کند، هزینه نسبتاً کمی دارد. اما برای طراحی حرفه ایی و برند سازی نیاز است که یک طراح UI/UX بخش‌های مختلف سایت را در نرم افزاری مثل فیگما و فتوشاپ طراحی کند و به تیم توسعه جهت پیاده‌سازی ارائه دهد. بنابراین هزینه سایت بیشتر از زمانی خواهد بود که یک قالب وب‌سایت از قبل آماده انتخاب کنید. در واقع، تحقق یک طراحی باکیفیت عالی می‌تواند هزینه ایجاد یک وب‌سایت را دو یا حتی سه برابر کند.

3. اجزا و امکانات سایت

علاوه بر نوع سایت، امکانات سایت نیز بر قیمت آن تأثیر می‌گذارد. هرچه امکانات سایت بیشتر باشد، قیمت طراحی و پیاده‌سازی آن نیز بیشتر خواهد بود. ازجمله مهم‌ترین امکانات سایت می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

تعداد صفحات:

یک وب‌سایت می‌تواند یک صفحه یا 500 صفحه مختلف داشته باشد. جای تعجب نیست که هزینه توسعه وب‌سایت با افزایش تعداد صفحات افزایش می‌یابد. توجه داشته باشید که در مورد یک وب‌سایت فروشگاهی، هر محصول به یک صفحه نیاز دارد.

امکان چند زبانه بودن:

سایت‌های چندزبانه می‌توانند به چند زبان مختلف نمایش داده شوند. این امکانات برای سایت‌هایی که مخاطبان بین‌المللی دارند ضروری است. درکل برای ارائه یک تجربه کاربری خوب، تمام صفحات سایت باید به زبان‌های مختلف ترجمه شوند. به‌عبارت‌دیگر، وب‌سایت شما به تعداد زبان‌ها، صفحه اصلی، صفحه تماس و صفحه محصول خواهد داشت. این باعث افزایش تعداد صفحات آن، پیچیده‌تر شدن ساختار آن و تأثیر بر هزینه طراحی سایت می‌شود.

قیمت طراحی سایت چندزبانه - سوبلز

طراحی سایت چندزبانه نیازمند دانش و مهارت بالایی است تا تمام صفحات را به خوبی در هر زبان با دیزاین های مخصوص به آن زبان نمایش دهد. شرکت سوبلز با داشتن تجربه چندین سایت چندزبانه این اطمینان را به شما می‌دهد که سایتی کاملاً واکنش گرا در دو زبان طراحی و پیاده‌سازی کند.

امکان عضویت کاربران:

با امکان عضویت کاربران می‌توانند حساب کاربری ایجاد کنند و اطلاعات خود را در سایت ذخیره کنند. این امکانات برای سایت‌هایی که نیاز به مدیریت کاربران دارند، مانند فروشگاه‌های اینترنتی یا انجمن‌ها، ضروری است. همچنین حساب کاربری در سایت‌های آنلاین نقش مهمی دارند و باید تنظیمات خاصی در آنجا پیاده‌سازی شود که کاربران بتوانند به‌راحتی به‌تمامی فایل‌ها و داده‌های خود دسترسی داشته باشند.

امکان فروش آنلاین:

سایت‌هایی فروشگاهی که امکان فروش آنلاین دارند، به کاربران این امکان را می‌دهند که محصولات یا خدمات خود را به‌صورت آنلاین بفروشند. طراحی و پیاده‌سازی سایت با این امکانات نیاز به زیرساخت‌های ویژه و صفحات مختلف جهت اجرای فرایند خرید و پرداخت آنلاین دارد. در کنار این موارد اتصال درست به درگاه پرداخت آنلاین بسیار مهم است. بخش‌های مختلف درفروش آنلاین هرکدام هزینه‌های مخصوص به خود را دارند که باید به آن توجه کنید. اما موردی که مهمِ این است که تمامی نکات توسط تیم توسعه دهند به خوبی اجرا شود.

امکان مدیریت محتوا:

درحالی‌که طراحی به‌خودی‌خود بسیار مهم است، محتوای وب‌سایت شما به همان اندازه مهم است. توسعه محتوای باکیفیت بالا و مرتبط نیاز به زمان و تخصص دارد. بسته به محتوای تولیدی، ممکن است نیاز به استخدام کپی رایترها، عکاسان یا فیلم‌برداران باشد که هرکدام هزینه‌های خاص خود رادارند. بااین‌حال در طراحی سایت، یک شرکت دیجیتال مارکتینگ مثل سوبلز می‌تواند در همه این خدمات به شما کمک کند و برخی موارد را توسط تیم خود انجام دهد.

امکان سئو:

بهینه‌سازی موتورهای جستجو (SEO) برای مشاهده آنلاین حیاتی است. ادغام استراتژی‌های سئو در مرحله طراحی می‌تواند به رتبه‌بندی وب‌سایت شما در نتایج موتورهای جستجو کمک کند. بااین‌حال، این موردنیاز به تحقیقات و برنامه‌ریزی اضافی دارد که ممکن است هزینه‌ها را افزایش دهد.

قیمت طراحی سایت

سوبلز با داشتن تیم حرفه ایی در زمینه UI/UX و سئو سایت، این تضمین را به شما می‌دهد که سئو سایت طراحی شده انجام می دهد و تمام مراحل طراحی و پیاده سازی را براساس قواعد گوگل انجام می دهد.

4. تخصص شرکت طراحی سایت

مهارت و تجربه طراحان سایت می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر هزینه داشته باشد. توسعه‌دهندگان بسیار ماهر ممکن است برای تخصص خود هزینه بیشتری بپردازند، اما توانایی آن‌ها برای ارائه یک وب‌سایت شیک و کارآمد می‌تواند ارزش سرمایه‌گذاری را داشته باشد.

از قدیم گفتن هیچ ارزانی بی حکمت نیست.

طراحی سایت توسط شرکت‌هایی که هزینه خیلی کمتری در مقایسه با نرخ بازار دریافت می‌کنند، می‌تواند حتی به ضرر کسب‌وکار شما باشد. چراکه در اکثر مواقع به دلیل مهارت کم در حوزه طراحی سایت، خروجی باکیفیت و مناسبی را ارائه نمی‌دهند و ممکن است برند شما را زیر سؤال  ببرند.

5. هزینه‌های پنهان طراحی سایت

علاوه بر هزینه‌های اصلی طراحی سایت، هزینه‌های پنهان دیگری نیز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه داشت. ازجمله این هزینه‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه خرید دامنه و هاست: دامنه آدرس اینترنتی سایت است و هاست فضایی است که سایت در آن ذخیره می‌شود. هزینه خرید دامنه و هاست معمولاً سالانه پرداخت می‌شود.

هزینه پشتیبانی سایت: پشتیبانی سایت شامل خدماتی مانند رفع مشکلات فنی سایت، به‌روزرسانی سایت، و ایجاد محتوای جدید است. هزینه پشتیبانی سایت معمولاً به صورت ماهانه یا سالانه پرداخت می‌شود.

هزینه به‌روزرسانی سایت: سایت‌ها باید به‌طور مرتب به‌روزرسانی شوند تا از آخرین تغییرات تکنولوژی و امنیتی برخوردار باشند. هزینه به‌روزرسانی سایت معمولاً به صورت سالانه پرداخت می‌شود.

نتیجه‌گیری

قیمت طراحی سایت یک موضوع پیچیده است که به عوامل مختلفی بستگی دارد. قبل از سفارش طراحی سایت، باید با توجه به نیازهای خود، عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت را بررسی کنید تا بتوانید قیمت مناسبی برای طراحی سایت خود تعیین کنید.

سوبلز یک شرکت طراحی سایت پیشرو و متخصص در ایجاد راه‌حل‌های نوآورانه متناسب با نیازهای کسب‌وکار شما است که با طراحی سایت مناسب و کارآمد، به دنبال افزایش رشد کسب و کارها است. اگر می خواهید یک پیشنهاد سفارشی برای طراحی سایت خود داشته باشید با تیم ما تماس بگیرید.

پشتیبانی سوبلز: 90003096

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.