Web Analytics Made Easy - Statcounter
منطقه ویژه اقتصادی پیام

یکصد مگاوات به ظرفیت برق منطقه ویژه اقتصادی پیام افزوده خواهد شد

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام گفت: در راستای تحقق اهداف و توسعه شبکه ملی اطلاعات به عنوان یکی از رویکردهای اصلی وزارتخانه و این منطقه، ۱۰۰ مگاوات در آینده نزدیک به ظرفیت برق این منطقه افزوده می‌شود.

به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، دکتر نادر ثناگو مطلق افزود: با توجه به اینکه یکی از زیرساخت‌های مورد نیاز برای ایجاد این شبکه تامین برق مورد نیاز سرمایه‌گذاران است؛ به همین منظور این منطقه در نظر دارد تا در راستای تکمیل تحقق شبکه ملی اطلاعات زنجیره اجرایی شدن این مهم را تکمیل نماید.

وی اضافه کرد: به همین منظور یکی از برنامه‌ها توسعه زیرساخت‌ها در بخش برق است که در این خصوص مذاکرات و نشست‌هایی با حضور وزرای ارتباطات و نیرو برگزار که مقرر گردیده ۱۰۰ مگاوات به شبکه برق منطقه ویژه اقتصادی پیام افزوده شود.

ثناگو مطلق تصریح کرد: افزایش ظرفیت برق منطقه در سه گام کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت پیش‌بینی شده که در گام نخست ۳۰ مگاوات، میان مدت ۵۰ و بلند مدت ۱۰۰ مگاوات مقرر شده که در این منطقه ایجاد شود.

پی نوشت آی تی جو:

نظر به توجه ویژه جناب آقای دکتر انصاری-معاون وزیر، مجری و دبیر شورای راهبری توسعه شبکه ملی اطلاعات- به اجرایی نمودن اقدامات کلان برنامه ریزی شده در حوزه توسعه «شما»، یکی از اقدامات کلیدی در تحقق این مهم، رفع موانع موجود و تامین برق مورد نیاز مراکزداده در منطقه ویژه پیام جهت تبدیل آن به اولین قطب مراکزداده کشور، بوده است.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما