Web Analytics Made Easy - Statcounter
facebook meta datacenter

پروژه ساخت مرکز داده یک میلیارد دلاری برای متاورس

متا از اهداف خود برای ساخت یک مرکز داده جدید 1/1 میلیارد دلاری در اسپانیا به عنوان بخشی از برنامه‌های ساخت متاورس پرده‌برداری کرد
متا از اهداف خود برای ساخت یک مرکز داده جدید 1/1 میلیارد دلاری در اسپانیا به عنوان بخشی از برنامه‌های ساخت متاورس پرده‌برداری کرد

خاویر اولیوان، معاون محصولات و زیرساخت‌ متا، در بیانیه‌ای گفت: « شرکت ما برای کمک به ساخت متاورس آماده می‌شود؛ ما اسپانیا را در مرکز برنامه‌های خود قرار داده‌ایم.»

متا، غول رسانه‌های اجتماعی که مالک فیس‌بوک، اینستاگرام و واتس‌اپ است، قرار است پردیس مرکز داده 1.1 میلیارد دلاری را در منطقه تولدو اسپانیا بسازد.

این شرکت اعلام کرده که مرکز داده جدید باید تا سال 2023 ساخته شود، اما انتظار نمی‌رود تا سال 2029 به طور کامل عملیاتی شود. با توجه به داده‌های گروه تحقیقاتی سینرژی، متا در کنار آمازون وب سرویس، گوگل و مایکروسافت، یکی از چهار شرکت بزرگ در ساخت و تجهیز مراکز داده جدید ابرمقیاس در چند سال گذشته بوده است.

متا همچنین گفت که تا 2000 نفر را طی پنج سال آینده در اسپانیا استخدام خواهد کرد زیرا قصد دارد فضای کاری خود را در مادرید دو برابر کند. پایتخت اسپانیا همچنین میزبان اولین آزمایشگاه متا (Meta Lab) در جهان خواهد بود که یک فضای کاری انعطاف‌پذیر برای کارمندان از راه دور متا و فضایی برای کارآفرینان فناوری و استارت‌آپ‌ها است.

قطب نوآوری متاورس

در کنگره جهانی موبایل در بارسلونا در ماه جاری، متا قطب جدید نوآوری متاورس خود را معرفی کرد که مرکزی تحقیقاتی در مادرید است و هدف آن کمک به اپراتورهای فناوری و شرکا برای آماده شدن برای برنامه‌های کاربردی متاورس است.

مارک زاکربرگ، بنیانگذار و مدیر عامل متا فیس بوک، در مصاحبه‌ای گفت: «ایجاد حس واقعی حضور در دنیای مجازی که به عینک‌های هوشمند و هدست های واقعیت مجازی تحویل داده می‌شود، به پیشرفت های عظیم در اتصالات نیاز دارد، پیشرفتی عظیم‌تر از هر آنچه که قبلا دیده‌ایم.» برنامه متاورس شرکت زاکربرگ طرحی برای ایجاد یک دنیای واقعیت دیجیتال است که در آن افراد می‌توانند به عنوان آواتار با یکدیگر تعامل داشته باشند، بازی کنند و کالاها و خدمات را مبادله کنند.