Web Analytics Made Easy - Statcounter

شیائومی: MIUI 14 کارآمدترین رابط کاربری اندروید خواهد بود

رابط کاربری شیائومی می یو آی ۱۴ - MIUI 14 Xiaomi User Interface

به گفته یکی از مدیران شیائومی که مسئول نرم‌افزار گوشی‌های هوشمند این شرکت است، MIUI 14 به‌عنوان یک سیستم‌عامل بسیار ساده‌تر و کم‌حجم‌تر نسبت به نسخه قبلی خود عرضه خواهد شد. علاوه بر این شیائومی لوگوی MIUI 14 را نیز معرفی کرده است.

شیائومی شروع به انتشار تصویر و توضیحاتی MIUI 14 در شبکه‌های اجتماعی چینی کرده است. شیائومی در تلاش است تا MIUI 14 را به‌عنوان نسخه پاسخ‌گوی سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های خود معرفی کند و مدیر شرکت جین فان تا آنجا پیش رفته که ادعا می‌کند که این به‌روزرسانی ساده‌تر و سبک‌تر از سایر رابط‌های کاربری اندروید خواهد بود.

ظاهراً، تیم MIUI امسال را صرف کاهش حجم و فشرده‌سازی MIUI کرده است، که با تعداد زیادی برنامه‌ها و سرویس‌های شخص ثالث از پیش نصب شده ارائه می‌شود. در حال حاضر، امکان نصب بسیاری از این موارد که شیائومی در MIUI 13 گنجانده است، وجود دارد، اگرچه تفاوت‌هایی بین رام‌هایی که شیائومی در چین و سایر بازارها از جمله اروپا و هند توزیع می‌کند، وجود دارد. از این رو، باید دید که آیا مدیر شرکت به تمام نسخه های MIUI اشاره می کند یا فقط MIUI 14 که شیائومی قصد دارد در چین منتشر کند.

شیائومی در مورد MIUI 12.5 نیز چنین ادعاهایی کرده بود

همچنین، شیائومی نسخه‌های قدیمی MIUI را با این شرایط تبلیغ کرده است. به عنوان مثال، شیائومی تنها یک سال پیش وعده داده بود که MIUI 12.5 «سریع‌تر و روان‌تر» از MIUI 12 خواهد بود، بنابراین ما ادعاهای رسمی در مورد MIUI 14 را فعلاً با شک و تردید می‌پذیریم. MIUI 14 باید در شیائومی 13 و شیائومی 13 پرو معرفی شود که انتظار می‌رود ماه آینده در چین عرضه شوند. بر اساس نحوه انتشار نسخه‌های گذشته MIUI پیش بینی می‌شود MIUI 14 با اندروید 12 و اندروید 13 در دسترس باشد، اما عرضه جهانی آن احتمالاً تا اوایل سال 2023 آغاز نشود.