Web Analytics Made Easy - Statcounter
ویندوز 11

ویندوز 11 هنوز در تلاش برای متقاعد کردن گیمرهاست

ویندوز 11 در حال پیشرفت مداوم برای جلب رضایت گیمرهاست، اما به طور کلی سرعت پذیرش با توجه به آخرین آمار استیم بسیار کند است.

نظرسنجی سخت‌افزار استیم برای ماه ژوئن به تازگی منتشر شده است و چیزی که نشان می‌دهد این است که تعداد گیمرهایی که از ویندوز 11 در پلتفرم Valve استفاده می‌کنند، بالاخره از مرز 20 درصد عبور کرده و به طور دقیق به 21.23 درصد رسیده است.

این نشان دهنده افزایش 1.64 درصدی نسبت به ماه قبل است، به این معنی که در سه ماه گذشته، سهم بازار ویندوز 11 در استیم کمی کمتر از 4.4 درصد افزایش یافته است، بنابراین به طور متوسط ​​حدود 1.5 درصد در ماه است.

این واقعاً عالی نیست، با توجه به اینکه اگر به اوایل سال 2022 برگردیم، شاهد افزایش 2 درصدی و حتی افزایش 3.4 درصدی در ژانویه بودیم.

ویندوز 10 هنوز هم سیستم عامل اصلی مورد استفاده گیمرهای استیم است و جای تعجب ندارد که با 71.26 درصد، 2.63 درصد در این ماه کاهش یافته است (از دست دادن بخشی از سهم بازار به ویندوز 7 و 11).

تغییرات بزرگتری برای گیمرها در راه است

با این که می‌توان به جهش‌های 2 یا 3 درصدی سهم ویندوز 11 در ماه‌های گذشته اشاره کرد، اما این آمار برای زمانی بود که ویندوز 11 جدید بود و مشغول جذب آن دسته از کاربران اولیه کنجکاو بود که تمایل به مهاجرت زمانی که یک پلتفرم داغ داشتند.

بنابراین نمی‌توانیم احساس کنیم که پیشرفت ثابتی در ماه‌های اخیر انجام شده است، همانطور که گفته شد، این درصد از بازار برای ویندوز 11 واقعاً کم است. برخی از این موارد ممکن است بازتابی از فناوری باشد که سیستم‌عامل جدید قصد دارد به گیمرها ارائه کند اما هنوز در عمل به ثمر ننشسته است.

بله، ویندوز 11 دارای ویژگی‌های جدیدی است که در حال حاضر اجرایی شده و مفید هستند، مانند Auto HDR – که برای کسانی که صفحه‌نمایش HDR دارند عالی است – و برخی تغییرات جزئی عملکرد.

اما برخی از بزرگترین تغییرات برای گیمرها، مانند DirectStorage، که قرار است بهبودهای بسیار بیشتری را برای سیستم‌های ویندوز 11 نسبت به ویندوز 10 ایجاد کند، هنوز محقق نشده است. (در واقع، DirectStorage برای ویندوز 11 راه‌اندازی شده و اجرا می‌شود، اما هنوز هیچ بازی از آن پشتیبانی نمی‌کند؛ اولین بازی با این فناوری، Forspoken خواهد بود که احتمالاً در ماه اکتبر عرضه می شود).

وقتی DirectStorage وارد بازی‌ها شود، برای گیمرها بسیار وسوسه‌انگیز خواهد بود و بنابراین در ادامه، باید شاهد بازگشت افزایش‌های قابل توجهی در پذیرش ویندوز 11 باشیم. با این حال، تا آن زمان، این احتمال وجود دارد که سیستم عامل جدید با سرعت کند و غیرهیجان‌انگیز جذب کاربران جدید، حرکت کند. در خارج از دنیای بازی، سایر آمارها نیز نشان دهنده سرعت ضعیف پذیرش ویندوز 11 از سوی کاربران است، که اخیراً کندتر هم شده است. با این حال ممکن است تغییرات مفیدی که در ویندوز 11 22H2 در اواخر امسال انجام می‌شود، به جلب توجه بیشتر کمک کند.