Web Analytics Made Easy - Statcounter

پلی استیشن 5 پرو و اسلیم سال آینده عرضه می‌شوند؟

پلی استیشن ۵ پرو - پلی استیشن ۵ اسلیم - PS5 Pro - PS5 Slim

طبق گزارش‌ها، سونی در حال توسعه دو کنسول بعدی جدید به نام‌های PS5 Pro و Slim است. همانند PS4، سونی دو گزینه دیگر را ایجاد کرد که گیمرها می توانند بر اساس نیاز خود انتخاب کنند.

پروژه ترینیتی (Project Trinity) اسم رمزی است که سونی به صورت داخلی برای ساخت کنسول‌های PS5 Pro و Slim استفاده می‌کند. این اطلاعات از سوی تام هندرسون که به دلیل افشای اطلاعات دقیق در اینترنت شناخته شده، منتشر شده است. او حتی مشخصات مدل ارتقا یافته و زمان عرضه آن را فاش کرده است.

احتمالاً PS5 Pro و PS5 Slim در سال 2024 عرضه خواهند شد

بر اساس گزارش‌های هندرسون، اطلاعات افشا شده در پروژه ترینیتی عمدتاً در مورد مدل پلی استیشن 5 پرو است. این کنسول دارای عملکرد پایدار 4K با نرخ 60 فریم با واحدهای ردیابی پرتوی شتاب‌دار است. علاوه بر این، این کنسول از وضوح 8K نیز پشتیبانی می‌کند. با این حال، بازی‌ها در حالت 8K باید با کیفیت کمتری اجرا شوند.

نسخه Pro نیز دارای چیپست سفارشی از AMD است که قوی‌تر از نسخه قبلی خود خواهد بود. نرخ داده حافظه کنسول جدید 18000 مگاترانسفر در ثانیه خواهد بود که بسیار سریعتر از قبل است. این کنسول احتمالاً در نوامبر 2024 عرضه خواهد شد. با این حال، ممکن است تأخیرهایی در پی داشته باشد.

هندرسون همچنین تصریح کرد که این آخرین کنسولی است که تحت نام PS5 عرضه می‌شود. او همچنین ادعا کرد که پلی استیشن 6 در اواخر سال 2028 منتشر خواهد شد و سال‌ها تا عرضه آن فاصله داریم.

هندرسون در مورد پلی استیشن 5 اسلیم گفت که ابعاد چندان کوچکتری نخواهد داشت. او معتقد است که مدل اسلیم بیشتر نسخه بهبود یافته PS5 فعلی است و جایگزین مدل حال حاضر خواهد شد.

احتمال دارد اطلاعات هندرسون درست باشد، زیرا تخفیف‌هایی برای کنسول پلی استیشن 5 در کشورهایی مانند بریتانیا، ایالات متحده و آلمان اعمال خواهد شد و ظاهراً سونی می‌خواهد قبل از عرضه یک جایگزین، ظرفیت انبار خود از نسخه فعلی را به فروش برساند. با این حال، هنوز نمی‌توان به طور قطع از عرضه پلی استیشن 5 پرو و اسلیم مطمئن بود.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما