Web Analytics Made Easy - Statcounter

چرا باید از سرورهای قدرتمند استفاده کنیم؟

چکیده

مجموعه سرور کلیک این امکان را برای شما فراهم می کند که با انتخاب سروری دقیقا متناسب با نیازهای خود به بهترین امکانات با کمترین هزینه دسترسی داشته باشید

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از سایت ها جهت افزایش مشتریان و تسریع روند خدمات رسانی یکی از اقداماتی است که مورد توجه کسب و کارهای مختلف قرار گرفته است. با این وجود خرید هاست یکی از چالش هایی است که ذهن مدیران کسب و کارها را به خود مشغول کرده است. بسیاری از افراد هنوز هم ترجیح می دهند از شبکه های اجتماعی برای ارائه خدمات خود و جذب مشتریان استفاده کنند. با این وجود توجه داشته باشید که استفاده از یک سایت خوب، فروش شما را چندین برابر خواهد کرد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم سرور مناسبی برای سایت خود انتخاب نمایید تا بتوانید بیشتری بهره را از سایت خود ببرید. در این بخش به مهم ترین مزایای خرید هاست اشاره می کنیم.

خرید هاست

سرعت بارگذاری سریع

طبیعتا هر اندازه سرور مورد استفاده شما قدرتمندتر باشد، سرعت بارگذاری اطلاعات آن نیز بیشتر خواهد بود. به عبارت دیگر هر آنچه را که روی یک سرور اختصاصی میزبانی کنید، با سرعت بیشتری load شده و به کاربران نمایش داده می شود.

اگر کمی با اصول سئو نیز آشنا شوید می دانید که سرعت وب سایت یکی از عوامل کلیدی SEO است که گوگل برای تعیین رتبه موتور جستجو از آن استفاده می کند. بنابراین یک وب سایت سریع به افزایش رتبه کسب و کار شما در نتایج جستجو کمک زیادی می کند. در حال حاضر، صفحه یک در گوگل در 1.19 ثانیه بارگیری می شود، در حالی که نتایج صفحه دو در 1.29 ثانیه بارگیری می شود. موثرترین راه برای یک وب سایت پیچیده برای دستیابی به این سرعت ها،خرید هاست برای وردپرس است.

بنابراین توجه داشته باشید که سرعت تأثیر مستقیمی بر نتیجه شما دارد. سرعت سایت یکی از عوامل حیاتی در بهبود رتبه سایت در کسب و کار شما است در زیر اطلاعاتی مفید در خصوص اهمیت سرعت سایت ها به شما ارائه می دهیم:

 • تاخیر یک ثانیه ای در زمان پاسخ می تواند منجر به 11٪ بازدید کمتر از صفحه شود.
 • تقریباً 40 درصد از خرید هاست اران، وب سایتی را ترک می کنند که بیش از سه ثانیه طول می کشد تا به طور کامل بارگذاری شود.
 • حدود 46 درصد از افرادی که سبد خرید هاست آنلاین را رها می کنند، سرعت پایین وب سایت را دلیل خروج می دانند.
 • سرعت میزبانی اختصاصی همچنین شما را قادر می سازد تا بدون زمان بارگذاری طولانی، ویژگی های سفارشی را به وب سایت خود ( مانند استریم ویدیو، MP3، انیمیشن ها و غیره) اضافه کنید.
خرید هاست وردپرس

سفارشی سازی سرور

برای سفارشی سازی سرور نیازی نیست تا حتما پس از خرید هاست و دامنه سخت افزار آن را در منزل خود داشته باشید. شما می‌توانید مشخصات سخت‌ افزاری را بر اساس موارد استفاده خود تنظیم نمایید تا بیشترین استفاده را از آن ها ببرید. با این وجود توجه داشته باشید که در هنگام استفاده از سرور اشتراکی امکان اینگونه تنظیمات وجود ندارد. جالب است بدانید که می توانید نرم افزار سرور را سفارشی کنید که به شما امکان می دهد:

 • هر سیستم عامل، ابزار و برنامه ای را که نیاز دارید نصب کنید.
 • سرور را طوری پیکربندی کنید که نیازهای مورد استفاده شما را برآورده کند.
 • هر سیستم کنترل منابع که مورد نظرتان است را راه اندازی و استفاده کنید.
 • اقدامات امنیتی ایده آل و پشتیبان گیری از داده ها را به کار بگیرید.
 • نحوه تعامل کاربران با سرور را کنترل کنید.

علاوه بر انعطاف‌پذیری سخت‌افزار و دسترسی اختصاصی به سرور، می‌توانید یک ادمین وب را فعال کنید تا به هر زبانی که ترجیح می‌ دهد اسکریپت‌ن ویسی کند. این موضوع به ویژه برای افرادی که دارای دانش کد نویسی هستند، بسیار حائز اهمیت می باشد.

توجه داشته باشید که سفارشی سازی تنها به تنظیم برخی قابلیت ها ختم نمی شود. با خرید هاست و دامین همانطور که نیازهای شما تکامل می یابد، انعطاف پذیری سرور شما را قادر می سازد تا با افزودن اجزا و قابلیت های جدید، تغییراتی در تنظیمات میزبانی ایجاد کنید. آزادی عمل در تنظیم سرور مطابق با نیازهای فعلی شما برای افزایش بهره وری شرکت شما جهت انطباق با فرصت های جدید یا تغییرات غیرمنتظره بازار حیاتی است.

آپتایم قابل اطمینان تر

توجه داشته باشید که اگر از یک سرور مشترک استفاده نمایید، زمانی که ترافیک یا استفاده از سایت شما افزایش می یابد، به احتمال زیاد کاهش سرعت چشمگیری را تجربه خواهید کرد. همچنین نرخ پرش بالا و از دست دادن درآمد پیامدهای معمول در آن سناریو هستند. به همین دلیل همواره توصیه می شود اگر قصد خرید هاست را دارید اقدام به تهیه سرور اختصاصی نمایید.

یک سرور اختصاصی تضمین می کند که سایت یا برنامه شما همیشه سریع و روان اجرا می شود، حتی در ساعات اوج ترافیک که کاربران زیادی به سایتتان مراجعه نمایند. تا زمانی که تنظیمات سرور را به درستی پیکربندی کنید، کاربران همیشه بدون توجه به ترافیکی که سرور پردازش می کند، تجربه خوبی هنگام استفاده از سایت شما خواهند داشت.

توجه داشته باشید در صورت خرید هاست از مجموعه های معتبری مانند سرور کلیک خدمات مفیدتری را دریافت خواهید کرد. در چنین شرایطی بعید است که حتی در هنگام بلایای طبیعی محلی، آتش سوزی یا حتی قطعی برق سایت شما دچار مشکل شود.

خرید هاست و دامنه

سطوح بالای مقیاس پذیری

ارائه دهندگان شما را قادر می سازند تا سخت افزار سرور اختصاصی خود را در هر زمان با میزان استفاده کاربران وفق دهید. با خرید هاست از مجموعه های معتبر می‌ توانید قدرت پردازش، فضای ذخیره‌ سازی و همچنین پهنای باند بیشتری درخواست کنید و بدون هیچ مشکلی سرور خود را قدرتمندتر از قبل نمایید.

بسته به نیازهای فعلی شما، خرید هاست شما را قادر می‌سازد تا کسب و کارتان را توسعه دهید. با این حال توجه کنید، وقتی درخواست به‌ روزرسانی  می ‌کنید، تیم ارائه دهنده سرور نیز برای تهیه قطعات، ساخت پیکربندی و تنظیم آن به زمان نیاز دارند. برخی از پیکربندی‌های سفارشی ممکن است چند ساعت طول بکشد تا اجرا شوند. در شرایطی که یک سرور اولیه داشته باشید، ممکن است چند روز نیز طول بکشد. بنابراین هر اندازه مجموعه ای که انتخاب می کنید معتبرتر باشد و تیم پشتیبانی حرفه ای تری داشته باشد، زمان به روز رسانی و پیکربندی و متعاقبا راه اندازی مجدد کسب و کارتان کمتر خواهد بود.

برای به حداکثر رساندن این مزیت خرید هاست، باید نیازهای خود و کسب و کارتان را با دقت مشخص کنید.

خرید هاست

امنیت بالا

با وجود اینکه خرید هاست نیز امنیت اطلاعات شما را تضمین می کند اما استفاده از سرورهای اختصاصی معمولاً برای هر شرکتی با نیازهای امنیتی بالا گزینه ارجح است. اتکا به یک سرور اختصاصی اکثر مشکلات امنیتی خرید هاست اشتراکی را از بین می برد، مانند:

 • ابتلا به بدافزار یا ویروس
 • از دست دادن دسترسی به داده ها یا از کار افتادگی سایت به دلیل حمله DDoS به سایت هایی که از سرور مشترک استفاده می کنند
 • فعالیت مخرب یا تصادفی همسایه( سایتی که از سرور شما به صورت مشترک استفاده می کند) که بر سایت یا برنامه شما تأثیر می گذارد.

خرید هاست و دامین اختصاصی همچنین شما را قادر می سازد تا اقدامات امنیتی را سفارشی کنید و امنیت را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. تیم شما با خرید هاست و دامنه می تواند:

 • فایروال های موجود را جدید و دقیق تنظیم کند.
 • از هر برنامه آنتی ویروس و بدافزاری که ترجیح می دهد استفاده کند.
 • استقرار یک سیستم تشخیص نفوذ (IDS).
 • یک طرح بازیابی برای مواقع ضروری ایجاد کند.
 • دسترسی ادمین را محدود و یا سفارشی سازی کند.
 • از داده ها با رمزگذاری در حالت استراحت محافظت کند.
 • کاربران را مجبور به ایجاد رمزهای عبور قوی و به روز رسانی اعتبار به طور منظم کند.

نکته مهم: اجاره یا قرار دادن یک هاست اختصاصی شما را قادر می‌سازد تا به حفاظت فیزیکی سطح بالاتری دسترسی داشته باشید.

سخن پایانی

مجموعه سرور کلیک این امکان را برای شما فراهم می کند که با انتخاب سروری دقیقا متناسب با نیازهای خود به بهترین امکانات با کمترین هزینه دسترسی داشته باشید. بنابراین با خرید هاست از این مجموعه قدم مثبتی به سوی پیشرفت کسب و کار خود بردارید. ممنون که تا پایان این بخش ما را همراهی کردید.