Web Analytics Made Easy - Statcounter

کدام نرم افزار مدیریت پروژه فارسی، انتخاب بهتری است؟

نرم افزارهای مدیریت پروژه فارسی

نرم افزار مدیریت پروژه چیست؟

نرم افزار مدیریت پروژه می‌تواند برای کسب و کار شما معجزه کند، به شرط آن که نحوه‌ی درست استفاده کردن از آن را بدانید.

مدیریت پروژه آسان نیست. مدیران پروژه و اعضای تیمشان روزانه با چالش‌های زیادی درگیر هستند؛ از تعیین هدف و شاخص کلیدی عملکرد (KPI) برای پروژه گرفته تا تهیه گزارش‌های دقیق ماهانه برای بررسی عملکرد تیم. علاوه بر آن ممکن است با چالش‌های دیگری مثل به موقع نرسیدن به زمان تحویل پروژه‌ها، مدیریت صحیح بودجه و مدیریت ریسک‌های پیش‌بینی نشده مواجه باشند. هدف اصلی نرم افزار مدیریت پروژه، تسهیل در برنامه‌ریزی و مدیریت کارها و پیگیری همه‌ی اجزای مربوط به پروژه است.

نرم افزار مدیریت پروژه چه کمکی به شما می‌کند؟

یک نرم افزار مدیریت پروژه به شما کمک می‌کند تا:

1- برنامه ریزی پروژه را انجام دهید

مدیر پروژه می‌تواند برای تعریف برنامه‌ی زمان بندی پروژه، با کمک یک نرم افزار مناسب، کارهای مربوط به پروژه را به اجزای کوچکتری تقسیم کند (wbs) و با اختصاص دادن هر کار به شخص مورد نظر، یک نمای بصری از کارها و زمان تحویلشان و بودجه مورد نیاز داشته باشد.

2- روند تکمیل پروژه را رصد کنید

نرم افزار مدیریت پروژه نماهای مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به کمک آن‌ها می‌توانید روند تکمیل پروژه را از ابتدا تا انتها رصد کنید و با گزارشات دریافتی، زمان واقعی را با زمان برنامه‌ریزی شده مقایسه کنید.

3- عملکرد اعضای تیم را ارزیابی کنید

به کمک گزارش‌های یک نرم افزار مدیریت پروژه می‌توانید عملکرد کارکنان را ارزیابی کنید. این گزارشات نشان می‌دهند که هر شخص برای انجام هر کاری چقدر زمان گذاشته و آیا کار را به موقع تحویل داده است یا خیر.

4- همه‌ی اعضا را در جریان آپدیت‌های پروژه قرار دهید

تقریباً تمام نرم افزارهای مدیریت پروژه، امکان ارسال نوتیفیکیشن برای اطلاع رسانی هر تغییر و آپدیتی در مورد پروژه را دارند. به این صورت که نه تنها مدیر پروژه این اعلان‌ها را دریافت می‌کند، بلکه کل تیم مرتبط با پروژه، بسته به سطح دسترسی‌شان در پروژه اعلانات را دریافت می‌کنند.

5- ارتباط بین اعضای تیم را راحت‌تر کنید

امکاناتی که یک نرم افزار مدیریت پروژه در اختیار شما قرار می‌دهد، ارتباط بین اعضای تیم را راحت‌تر می‌کند. ویژگی‌هایی مثل امکان کامنت گذاشتن روی تسک‌ها، به اشتراک گذاری فایل‌های هر کار در نرم افزار، نوتیفیکشین و تقویم درون برنامه از خیلی از ارتباطات اضافی جلوگیری می‌کند.

مدیریت کارها

بهترین نرم افزار مدیریت پروژه فارسی کدام است؟

نرم افزارهای مدیریت پروژه فارسی گوناگونی وجود دارند و تقریباً همه‌ی آن‌ها امکان استفاده از نسخه‌ی رایگان را برای شما فراهم کرده‌اند. شما می‌توانید نرم‌افزارهای مختلف را امتحان کنید و هر کدام که با نیازهای شما و تیمتان مطابقت بیشتری داشت، تهیه کنید.

از جمله نرم افزارهای مدیریت پروژه فارسی می‌توان به همتیک، میزیتو، تسکولو، بهتایم و پیگیر اشاره کرد. هر کدام از این نرم افزارها امکانات متفاوتی دارند.

شاید نتوان به راحتی عنوان «بهترین» را روی یک نرم افزار خاص گذاشت. «بهترین» ممکن است برای هر تیم کاری با نیازهای مختلف، متفاوت باشد. در واقع هر مجموعه باید به دنبال مناسب‌ترین نرم‌افزار مدیریت پروژه برای نیازهای خودش باشد.

در جدول زیر، بعضی از امکانات نرم‌افزارهای نام برده شده را لیست کرده‌ایم تا دید کلی بهتری از نرم افزارها داشته باشید.

مقایسه نرم افزارهای مدیریت پروژه فارسی

چرا نرم افزار مدیریت پروژه همتیک انتخاب مناسبی است؟

در مورد این موضوع صحبت کردیم که بهتر است به جای گشتن به دنبال بهترین نرم افزار مدیریت پروژه، مناسب‌ترین آن را برای خودتان پیدا کنید. طبق بررسی‌های انجام‌شده که نتیجه‌ی آن‌ها را در جدول بالا مشاهده کردید، پیشنهاد ما به شما نرم افزار مدیریت پروژه «همتیک» است.

این نرم افزار بر پایه‌ی همکاری و ارتباطات تیمی است و در راستای این هدف، امکانات مختلفی در اختیار تیم‌ها و سازمان‌ها قرار می‌دهد. همتیک با کمک کردن به اولویت بندی کارها و همچنین ارائه‌ی گزارشات کاربردی، باعث ایجاد نظم و تحویل به موقع کارها و پروژه‌ها می‌گردد. این نرم افزار هم به صورت ابری و هم نصب روی سرور شخصی در دسترس است و البته امکان تست کردن تمام امکانات نرم افزار در نسخه‌ی رایگان موجود در سایت hamtick.com وجود دارد.

در این مقاله به 5 کمکی که نرم افزار مدیریت پروژه به شما می‌کند اشاره کردیم، تمام این 5 مورد و بسیاری از امکانات دیگر در نرم افزار مدیریت پروژه و کارهای همتیک فراهم شده است؛ شما با مراجعه به سایت همتیک و دریافت نسخه رایگان آن، می‌توانید این امکانات را امتحان کنید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.