Web Analytics Made Easy - Statcounter

واتساپ قابلیت استفاده از یک اکانت در چند گوشی را اضافه کرد

اگر کسب و کاری هستید که از واتساپ برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنید یا به هر دلیلی معمولاً از بیش از یک گوشی استفاده می‌کنید، این قابلیت برای شما مفید خواهد بود.
آموزش نصب واتس اپ (واتساپ) روی چند گوشی موبایل

کاربران واتساپ دیگر محدود به استفاده از حساب کاربری خود تنها در یک گوشی نیستند. امروز، سرویس پیام‌رسان واتساپ اعلام کرد که ویژگی چند دستگاهی آن که قبلاً به شما امکان می‌داد به تبلت‌ها، مرورگرها یا رایانه‌های اندرویدی در کنار تلفن اصلی خود دسترسی داشته باشید و پیام ارسال کنید، برای پشتیبانی از چند گوشی هوشمند نیز مشکلی نخواهد داشت. ویژگی «یک حساب واتساپ، اکنون در چندین گوشی» در هفته‌های آینده برای همه کاربران فعال خواهد شد.

تنظیم گوشی دوم برای استفاده حساب واتساپ با نصب جدید برنامه انجام می‌شود. فقط به جای وارد کردن شماره تلفن خود در حین راه‌اندازی و ورود به روش معمول، باید روی گزینه جدید «پیوند به حساب موجود (link to existing account)» بزنید. پس از آن واتساپ یک کد QR ایجاد می‌کند تا توسط گوشی اصلی واتساپ شما از طریق گزینه «پیوند به یک دستگاه (link a device)» در تنظیمات اسکن شود. ویژگی جدید در هر دو سیستم عامل iOS و اندروید کار می‌کند.

واتساپ این ویژگی را به عنوان یک ابزار مفید برای مشاغل کوچک ارائه می‌دهد که چندین کارمند بتوانند از طریق گوشی‌های مختلف از یک شماره کسب‌وکار پیام ارسال و دریافت کنند. اما برای افرادی که از چندین گوشی هوشمند استفاده می‌کنند و می‌خواهند همه آن‌ها با یک حساب واتساپ در اختیار باشند، نیز می‌تواند مفید باشد.

اگرچه گوشی اولی که به حساب شما وارد شده است، به عنوان دستگاه «اصلی» در نظر گرفته می‌شود، اما برای دریافت پیام‌ها از طریق گوشی‌های دیگر نیازی به وصل شدن گوشی اصلی وجود ندارد. با این حال، واتساپ می‌گوید اگر دستگاه اصلی شما برای بیش از 14 روز غیرفعال باشد، دستگاه‌های دیگر شما را از سیستم خارج می‌کند. همچنین می‌توانید به صورت دستی از دستگاه‌های لینک شده از طریق گوشی اصلی خود خارج شوید.

یک واتساپ روی چند دستگاه

هنگامی که گوشی دوم به حساب واتساپ شما متصل شد، می‌توانید با هر گوشی که خواستید پیام ارسال کنید. حداکثر تا یک سال پیام بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شود.

پیام‌ها بدون در نظر گرفتن سیستم‌عامل‌های آن‌ها، چه iOS به اندروید یا بالعکس، در بین گوشی‌ها همگام‌سازی می‌شوند. قبلاً راه‌حل‌هایی برای دسترسی به یک حساب واتساپ در چندین تلفن به خصوص از طریق «واتساپ وب» در مرورگر وجود داشته است. اما این تجربه هرگز خوشایند نبوده است و کاربران انتظار دارند پشتیبانی رسمی از این پیام‌رسان مفیدتر باشد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما