Web Analytics Made Easy - Statcounter

علت عوض شدن رنگ آب رادیاتور چیست؟

رادیاتور یا سیستم خنک کننده یکی از مهم‌ترین لوازم یدکی خودرو است که با گردش آب در اطراف موتور مانع از گرم شدن بیش از حد آن می‌شود. بروز هر گونه مشکل در رادیاتور از جمله تشکیل رسوب و گرفتنی رادیاتور، نشتی، سوراخ شدن رادیاتور و غیره موجب به جوش آمدن موتور می‌شود. جهت جلوگیری از تشکیل رسوب در رادیاتور باید از آب رادیاتور باکیفیت‌ استفاده کرد .

رادیاتور یا سیستم خنک کننده یکی از مهم‌ترین لوازم یدکی خودرو است که با گردش آب در اطراف موتور مانع از گرم شدن بیش از حد آن می‌شود. بروز هر گونه مشکل در رادیاتور از جمله تشکیل رسوب و گرفتنی رادیاتور، نشتی، سوراخ شدن رادیاتور و غیره موجب به جوش آمدن موتور می‌شود. جهت جلوگیری از تشکیل رسوب در رادیاتور باید از آب رادیاتور باکیفیت‌ استفاده کرد. توجه داشته باشید که آب رادیاتور با آب معمولی متفاوت است و نقش مهمی در عملکرد سیستم رادیاتور خودرو دارد. در برخی از خودروها از جمله ام وی ام  چک کردن آب رادیاتور بسیار اهمیت دارد و هر گونه تغییر رنگ، نشانه بروز یک مشکل است که عدم توجه به آن باعث آسیب‌های جدی به بقیه لوازم یدکی ام وی ام MVM می‌شود. از این رو در این مقاله قصد داریم شما را با دلایل تغییر رنگ آب رادیاتور آشنا کنیم.

علت عوض شدن رنگ آب رادیاتور چیست؟

تغیبر رنگ آب رادیاتور

نوع و کیفیت آب رادیاتور مورد استفاده تاثیر بسیاری در طول عمر لوازم یدکی  ام وی ام دارد. مایع خنک کننده در رادیاتور توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند که هر کدام دارای کیفیت و طول عمر متفاوتی هستند. زمانی که عمر مصرفی آب رادیاتور به پایان برسد، کیفیت خود را از دست داده و نمی‌تواند متور را به خوبی خنک کند. توجه داشته باشید که رنگ اصلی مایع خنک کننده سبز، آبی و قرمز است و زمانی که کیفیت خود را از دست می‌دهد، رنگ آن به قهوه و زرد تغییر می‌کند. در صورتی که متوجه تغییر رنگ آب رادیاتور شدید باید آن را تعویض کنید. برای داشتن اطلاعات بیشتر مثلا اسم خودرو و رادیاتور را  در گوگل مثل عبارت ” رادیاتور ام وی ام  یدکی نما ” جستجو  کنید و وارد سایت شوید. 

از دلایل اصلی تغییر رنگ مایع خنک کننده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • به اتمام رسیدن تاریخ مصرف آب رادیاتور
  • آسیب دیدن لوله‌های پلاستیکی
  • زنگ زدگی قطعات سیستم رادیاتور
  • خوردگی و فرسودگی سیستم موتور
  • جوش آمدن آب رادیاتور
  • فرسودگی سیستم رادیاتور
  • استفاده کردن از آب شهری به عنوان مایع خنک کننده
  • مخلوط شده آب رادیاتور با روغن موتور
  • نشتی در سیستم رادیاتور

دلایل قهوه ای شدن آب رادیاتور

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم مایع خنک کننده ماشین باید به صورت مداوم چک شود زیرا در صورت تغییر رنگ، دیگر بازدهی قبل را ندارد و ممکن است باعث آسیب به سایر لوازم یدکی خودرو  شود. اگر بعد از بررسی آب رادیاتور متوجه تغییر رنگ آن به قهوه‌ای شدید، یکی از دلایل آن، منقضی شدن تاریخ مصرف ضد یخ و مایع خنک کننده است. به علاوه یکی دیگر از دلایل تغییر رنگ رادیاتور این است که آب رادیاتور بیش از حد به نقطه جوش می‌رسد. هم چنین اکسیداسیون قطعات یدکی پژو 206 در سیستم رادیاتور از جمله علت‌های عوض شدن رنگ مایع خنک کننده است. با تماس این سیال با قطعات زنگ خورده بعد از مدتی رنگ آن به قهوه‌ای تغییر می‌کند. یکی از دلایل دیگر که باعث تغییر رنگ مایع خنک کننده خودرو 206 می‌شود، نشتی سیستم رادیاتور است. برخی از رانندگان برای رفع نشتی رادیاتور از سیلانت استفاده می‌کنند. گاهی اوقات با تماس آب رادیاتور با این ماده، رنگ آن عوض می‌شود. البته این اتفاق به ندرت پیش می‌آید ولی از جمله دلایل تغییر رنگ این سیال به شمار می‌رود. اطلاعات بیشتر را در لینک زیر  میتوانیدداشته باشید .   https://yadakinama.com/ListProduct/1571

دلایل زرد شدن آب رادیاتور

رنگ اصلی آب رادیاتور سبز است اما گاهی بعد از مدتی متوجه تغییر رنگ آن به زرد می‌شوید. به نظر شما دلیل عوض شدن رنگ مایع خنک کننده چیست؟ استفاده از آب رادیاتور بی کیفیت و نامرغوب باعث زرد شدن آن می‌شود. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم هنگام خرید مایع خنک کننده رادیاتور حتما از معتبر بودن برند و کیفیت آن مطمئن شوید؛ زیرا استفاده از برندهای ناشناخته نه‌تنها عملکرد خوبی ندارند بلکه باعث آسیب به سایر لوازم یدکی پژو 206 هم می‌شوند.

علت عوض شدن رنگ آب رادیاتور چیست؟

چرا رنگ آب رادیاتور سیاه شده؟

سیاه شدن مایع خنک کننده از جمله حالت‌هایی است که ممکن است بعد از بررسی سیستم رادیاتور با آن روبرو شوید. یکی از دلایل اصلی سیاه شدن آب رادیاتور، تخریب و فرسودگی لوله‌های پلاستیکی در سیستم رادیاتور می‌باشد. تخریب شدن این لوله‌ها و ترکیب آنها با مایع خنک کننده، باعث تغییر رنگ آن به سیاه می‌شود. رانندگی طولانی مدت و بدون توقف باعث می‌شود که دمای موتور بالا رفته و به ۱۰۵ درجه سانتیگراد برسد و درنتیجه موجب تیره و سیاه شدن آب رادیاتور می‌گردد. در واقع مایع خنک کننده مدام در حال گردش برای خنک کردن موتور است و همین موجب تغییر رنگ آن می‌شود.

علت قرمز شدن یا زنگ‌زدگی آب رادیاتور

یکی از لوازم یدکی پژو 206، بلوک سیلندر است. زمانی که مدت زمان زیادی در پشت ترافیک باشید یا مسافت طولانی را با سرعت بالا رانندگی کنید، ممکن است ذراتی از بلوک سیلندر تجزیه شده و با مایع خنک کننده رادیاتور ترکیب شود.‌ باقی ماندن این ذرات در آب رادیاتور برای مدت طولانی باعث قرمز شدن و زنگ‌زدگی این سیال می‌شود.

دلایل کثیف شدن آب رادیاتور

سیستم رادیاتور نقش مهمی در سلامت و عملکرد موتور و سایر لوازم یدکی خودرو دارد. وجود رسوبات و کثیفی در مایع خنک کننده موجب اختلال در سیسیم رادیاتور می‌گردد. هم چنین کثیف شدن آب رادیاتور باعث آسیب به برخی از لوازم یدکی خودرو از جمله ترموستات می‌شود. به علاوه این رسوبات در مایع خنک کننده ممکن است وارد کانال‌های داخلی واشر سیلندر و سر سیلندر شده و موجب سوختن آنها شود. یکی از دلایل وجود رسوب و کثیفی در آب رادیاتور، استفاده از آب شهری است. زیرا آب شهری حاوی املاح معدنی است و به مرور زمان در لوله‌های سیستم رادیاتور رسوب کرده و در نهایت منجر به مسدود شدن مسیر آب رادیاتور می‌شود. در صورت دسترسی نداشتن به مایع خنک کننده، ابتدا آب شهری را جوشانده و بعد از سرد شدن از آن استفاده نمایید.

علت عوض شدن رنگ آب رادیاتور چیست؟

خرید لوازم یدکی خودرو با بالاترین کیفیت‌

خرید لوازم یدکی خودرو از جمله لوازم یدکی ام وی ام ،لوازم یدکی جک  لوازم یدکی ریو و غیره نیاز به بررسی کیفیت و مقایسه قیمت دارد و از این رو کار بسیار وقت‌گیری است. اما امروزه امکان خرید اینترنتی قطعات یدکی خودرو فراهم شده و شما می‌توانید از طریق سایت‌های معتبر ‌به راحتی خرید خود را انجام دهید. سایت یدکی نما، پلی جهت ارتباط خریداران و فروشندگان لوازم یدکی خودرو است. شما از طریق یدکی نما می‌توانید با دنیایی از لوازم یدکی جک jac ، پژو 206 و غیره روبرو شده و بعد از مقایسه کیفیت و قیمت محصولات، سفارش خود را ثبت نمایید. جهت خرید انواع لوازم یدکی ماشین به آدرس اینترنتی https://yadakinama.com مراجعه کنید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.