Web Analytics Made Easy - Statcounter

پولساز ترین شغل های سال 2022 کدام اند؟ | بهیدو

چه به دنبال مسیر جدیدی برای کسب درآمد باشید و چه صرفاً در مورد مشاغل پردرآمد دنیا کنجکاو هستید، پیشنهاد می کنیم حتما این مطلب را دنبال کنید.

لیست ما شامل پولسازترین مشاغل در سال 2022  در پنج صنعت مهم جهان است که عبارتند از:

  • بهداشت و درمان
  • بازرگانی، مدیریت، اجرا
  • فناوری اطلاعات
  • حقوق و وکالت
  • مهندسی

فرقی ندارد که در چه صنعت و یا با چه تخصصی مشغول به کار هستید. چه وکیل باشید یا دندانپزشک یا مدیر یک شرکت ساختمانی بزرگ در هر صورت برای پیشرفت بیشتر کسب وکار خود  مهم است که یک حضور آنلاین قوی داشته باشید.

این بدان معناست که شما به خدمات طراحی سایت و سئو سایت احتیاج دارید که در آن کار و سوابق درخشان خود را به نمایش بگذارید.

پول ساز ترین مشاغل در سال 202 در ایران کدام هستند ؟ | بهیدو

شما همچنین باید در پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر و اینستاگرام فعال باشید. بنابراین همه صنایع به نوعی به خدمات صنعت فناوری اطلاعات احتیاج پیدا می کنند.

بهیدو حرفه ای ترین مرکز طراحی طراحی سایت در اصفهان در ادامه به معرفی 10 شغل پولساز در سال 2022 خواهد پرداخت.

پردرآمدترین مشاغل در بخش بهداشت و درمان

1- جراح

وظیفه پزشک جراح از جراحی عمومی تا تخصص هایی است که یک اندام خاص یا قسمتی از بدن را پوشش می دهد. جراحی کاملاً مقوله وسیعی است که طیف گسترده‌ای از تخصص‌ها را شامل می‌شود، از جراحان پلاستیک گرفته تا جراحان ارتوپد، که هر کدام دارای محدوده حقوقی خاص خود هستند.

2- متخصص زنان و زایمان

تخصص زنان و زایمان یکی از پردرآمدترین مشاغل در زمینه پزشکی است. مامایی و زنان دو رشته علمی مجزا و در عین حال مرتبط هستند و پزشکان اغلب در هر دو آموزش دیده اند.

به طور کلی، متخصصان زنان و زایمان مسئول سلامت زنان هستند.

آنها به عنوان متخصص زنان، هر گونه بیماری مربوط به سلامت باروری زنان را بررسی، مراقبت و درمان می کنند، در حالی که به عنوان متخصص زنان و زایمان در تمام جنبه های بارداری و همچنین مراقبت های دوران بارداری و پس از زایمان متخصص هستند.

3- دندانپزشک

دندانپزشکی یکی از پردرآمدترین رشته های پزشکی است. دندان پزشکان مشکلات مربوط به دهان، لثه و دندان بیمار را شناسایی و درمان می کنند. وظایف کلی آنها شامل کشیدن دندان، عصب کشی، نصب دندان مصنوعی، پر کردن دندان و غیره است.

 برخی دیگر نیز در زمینه هایی تخصص می گیرند که از درمان مشکلات و بیماری های جدی دهان گرفته تا ارتودنسی و انجام جراحی های دهان را شامل می شود.

رشته ی دندان پزشکی با بازار کار عالی ایده عالی برای شروع تحصیل و در آمد زایی | بهیدو

مشاغل مدیریتی پردرآمد

چه مالک کسب و کار خود باشید و چه مدیریت بخشی از یک کسب و کار موجود، برخی از مشاغل پردرآمد در سال 2022 در زمینه های کسب و کار، مدیریت و اجرا هستند.

در اینجا تعدادی از پردرآمدترین نقش ها آمده است:

4- مدیر اجرایی

مدیران ارشد اجرایی تقریباً از هر نظر ریاست شرکت ها را بر عهده دارند. آنها یک شرکت را در استراتژی و سرمایه گذاری های مالی و همچنین سیاست های داخلی و خارجی هدایت می کنند.

الزامات شغلی یک مدیر عامل صرفاً مدیریتی نیست، بلکه اجتماعی نیز هست. در اصل بخش بزرگی از گسترش کسب‌وکارها، برقراری ارتباط با سایر شرکت‌ها و مدیر عاملان و حفظ روابط تجاری سالم است.

دستمزد این افراد با توجه به اندازه و موفقیت شرکتی که مدیریت آن را بر عهده دارند، تعیین می شود.

5- مدیر معماری و مهندس ساختمان

مدیران معماری و مهندسان ساختمان دارای طیف وسیعی از وظایف هستند. از استخدام مستقیم، اجرای فعالیت ها و نظارت بر کارکنان گرفته تا برنامه ریزی دقیق بر روی ساخت وساز و همچنین مدیریت برنامه های موجود در توسعه یک پروژه ساختمانی جدید.

آن ها همچنین تا حد زیادی مسئول جنبه های مالی و بودجه بندی پروژه های ساختمانی هستند.

6- مدیر بازاریابی

مدیران بازاریابی بر یکی از مهمترین جنبه های یک کسب و کار نظارت دارند. آنها محصولات و یا خدمات را برای دستیابی به حداکثر فروش تبلیغ می کنند.

آنها همچنین راه های جدیدی را پیشنهاد می کنند که شرکت ها می توانند از طریق آن محصولات و خدمات خود را تبلیغ کنند.

حقوق مدیران بازاریابی بسته به اندازه شرکت و بخش بازاریابی بسیار متفاوت است، با این حال، به طور متوسط ​​آنها همچنان یکی از پردرآمدترین مشاغل مدیریتی و اداری هستند.

پردرآمدترین مشاغل در فناوری اطلاعات

در حال حاضر فناوری اطلاعات یکی از پردرآمدترین صنایع در جهان امروز است. فرصت‌های شغلی پردرآمد زیادی در این بخش وجود دارد که برخی از مهم ترین آنها شامل مهندسی شبکه، طراحی نرم افزار، طراحی سایت و خدمات سئو سایت است.

7- مهندس شبکه

شبکه‌ها و سیستم‌های فناوری اطلاعات بخش ضروری هر سازمانی هستند. آنها تمام داده های شرکت را ذخیره می کنند و به کاربران اجازه می دهند به راحتی به آن دسترسی داشته باشند یا آن ها را به اشتراک بگذارند.

یک مهندس شبکه مسئول ایجاد، پیاده‌سازی، تعمیر و نگهداری این شبکه‌ها، سیستم‌های امنیتی و تمامی برنامه‌هایی است که از زیرساخت‌ها و داده‌های فناوری اطلاعات محافظت می‌کنند.

آن ها همچنین مشکلات روزمره شبکه را شناسایی می کنند و به پشتیبان گیری از داده ها، عیب یابی سیستم و غیره کمک می کنند.

طراحی سایت در اصفهان و شهر های دیگر یکی از ایده های ناب برای در آمد زایی | بهیدو

8- مهندس امنیت سایبری

در دنیای دیجیتال امروزی،  تقاضا برای متخصصان امنیت سایبری و امنیت فناوری اطلاعات بسیار زیاد است. مهندسان امنیت سایبری یکی از پردرآمدترین مشاغل را در حوزه  فناوری اطلاعات دارند.

آنها از سیستم ها، شبکه ها، دستگاه ها، داده ها و برنامه ها در برابر حملات سایبری محافظت می کنند.

9- مهندس نرم افزار – طراح سایت

توسعه نرم افزار و وب سایت به فرآیند طراحی، ساخت، پیاده سازی و نگهداری از هر نرم افزار یا سایت اشاره دارد. متخصص طراحی سایت و مهندسان نرم افزار بر به کارگیری اصول مهندسی در توسعه نرم افزار و وب تمرکز دارند.

آن ها مسئول طراحی، ساخت، آزمایش، اشکال زدایی و نگهداری از نرم افزارها و وب سایت ها هستند که برای رفع نیازهای کاربران ایجاد شده اند.

این مهندسان باید در زبان های برنامه نویسی متخصص باشند و اغلب با تیم های مختلف در شرکت برای یافتن راه حل های نوآورانه همکاری کنند. آنها همچنین یکی از پردرآمدترین مشاغل را در حوزه فناوری اطلاعات دارند.

اگر به خدمات طراحی نرم افزار یا طراحی سایت علاقه مند هستید و یا کسب و کاری دارید که به سایت نیاز دارید با متخصصان بهینه سازی و سئو در اصفهان تیم فنی بهیدو تماس بگیرید.

مشاوره و راهنمایی رایگان با تیم فنی بهیدو بهترین شرکت طراحی وب سایت اصفهان

10- سئوکار

اگر به دنبال شغلی با درآمد بالا در یک صنعت رو به رشد هستید، می توانید فعالیت خود را به عنوان سئوکار و متخصص سئو سایت شروع کنید.

 امروزه استخدام یک متخصص سئو از تقاضای بالایی برخوردار است. زیرا شرکت‌ها برای رقابت بیشتر از همیشه به جایگاه‌ خود در اینترنت و موتورهای جستجو وابسته هستند.

در نتیجه نیاز به خدمات سئو سایت و  بهینه‌سازی سایت برای موتورهای جستجو بیشتر شده است.

تخصص سئو سایت یکی دیگر 14 شغل پولساز در سال 2022  محسوب می شود زیرا به شما امکان دسترسی به فرصت های کسب درآمد متنوع را می دهد.

شما می توانید در خانه کار کنید، مشتریان را جذب کنید، و حتی وب سایت های خود را راه اندازی و توسعه دهید.

سئو یکی از مشاغل پولساز در بازار آینده ایران | بهیدو

پردرآمدترین مشاغل حقوقی

رشته های حقوقی صرف نظر از اینکه فرد در  آن چه تخصصی دارد برای مدت طولانی وضعیت خود را به عنوان یکی از پردرآمدترین صنایع حفظ کرده است.

11- وکیل ثبت اختراع

همانطور که از نام آن پیداست، وکلای ثبت اختراع به مشتریان در مورد قوانین مربوط به علائم تجاری و پتنت محصولات مشاوره می دهند.

این می تواند شامل اختراعات و همچنین کارهای خلاقانه مانند فیلم، کتاب، موسیقی و غیره باشد.

آنها همچنین ممکن است از مشتریان خود در دادگاه در مورد موارد نقض حق چاپ دفاع کنند یا به آنها کمک کنند تا حقوق اثر اصلی خود را حفظ کنند.

12- وکیل شرکتی

وکلای شرکتی در زمینه حقوق شرکت ها متخصص هستند. وظایف اصلی آنها مشاوره دادن به شرکت ها در مورد حقوق و مقررات قانونی است.

برخی از این موارد عبارتند از تجدید ساختار شرکت، خرید، سرمایه گذاری مشترک، ادغام، و تملک.

محدوده حقوق وکلای شرکت بسته به اندازه کسب و کار و محدوده وظایف آنها به عنوان نمایندگان قانونی متفاوت است.

 مشتریان وکلای شرکتی هم شامل کسب‌وکارهای نوپا و هم شامل شرکت‌های چند ملیتی بزرگ هستند. بنابراین این شغل نیز به‌ طور میانگین یکی از پردرآمدترین مشاغل در سال 2022 باقی مانده است.

پردرآمدترین مشاغل مهندسی

صنعت مهندسی شامل طیف وسیعی از علوم و مهندسی است که برای حفظ و پیشرفت زندگی مدرن ضروری است. مواردی که در ادامه آمده است فقط برخی از پردرآمدترین مشاغل مهندسی در سال 2022 هستند که عبارتند از:

13- مهندسان نفت

اگرچه انرژی های تجدیدپذیر تا به امروز یکی از سریع ترین صنایع در حال رشد است، اما نمی توان این نکته را نادیده گرفت که یکی از پردرآمدترین مشاغل در دنیا هنوز مهندسی نفت است.

به طور خاص، وظایف اصلی مهندسان نفت شامل طراحی تجهیزات و ایجاد طرح های حفاری برای استخراج گاز طبیعی و نفت از مکان های تعیین شده و متعاقباً اطمینان از نصب، بهره برداری و نگهداری تجهیزات مذکور به شیوه مناسب است.

14- مهندسان هوافضا

مهندسی هوافضا یک اصطلاح چتر برای طیف گسترده ای از حرفه ها است. به طور کلی مهندسان هوافضا مسئولیت طراحی، آزمایش و ساخت محصولات هوافضا را بر عهده دارند.

این تخصص همچنین می تواند شامل طراحی و توسعه هواپیماهای تجاری مانند، هلیکوپترها، موشک های نظامی، سیستم های رانش فضاپیما و غیره باشد.

همانطور که دیدید تعداد شغل پولساز در سال 2022  بسیار زیاد است. این مشاغل در صنایع مراقبت های بهداشتی، مدیریت، حقوق یا فناوری اطلاعات پیدا می شوند.

به این ترتیب همیشه می توانید در هر صنعتی که انتخاب می کنید موفقیت و شغلی با درآمد خوب پیدا کنید.

ممنون که تا انتهای این مطلب با بهیدو همراه بودید در قسمت کامنت ها نظرات و ایده های خوب را با ما به اشتراک بگذارید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.