Web Analytics Made Easy - Statcounter
ورتیو vertiv

Vertiv شرکت E&I را با 1/8 میلیارد دلار خریداری می‌کند

راب جانسون، مدیرعامل Vertiv می‌گوید که آینده شرکت او هیچ وقت تا این حد درخشان نبوده است، زیرا شرکت تأمین کننده برقE&I Engineering Ireland Limited تحت تملک این شرکت درآمده است.

ورتیو شرکت تخصصی فناوری اطلاعات با خرید 1.8 میلیارد دلار E&I Engineering Ireland Limited و شرکت وابسته به آن، Powerbar Gulf، هرگونه گپ موجود در تأمین انرژی را پر می‌کند. این خرید، اولین خرید ورتیو به عنوان یک شرکت عمومی است.

حوزه های فعالیت E&I

تأمین کننده برق E&I با فروش سیستم‌های توزیع برق و تابلو برق‌ها، سالانه 460 میلیون دلار درآمد ایجاد می‌کند و Vertiv امیدوار است که بتواند از رد پای E&I در خارج از ایالات متحده برای جلب مشتریان جدید، به ویژه در اروپا و آسیا استفاده کند.

E&I مستقر در ایرلند با داشتن 2100 کارمند در سراسر جهان جایگاه قابل توجهی در بازار توزیع برق و روابط با مشتریان بلو چیپ* در بیش از 30 کشور جهان دارد.

* بلو چیپ: سهام بلو چیپ مربوط به شرکت‌هایی است که محصولات و خدماتشان بسیار گسترده و همه‌گیر هستند و حتی در دوره‌های رکود اقتصادی هم سودده هستند.

نحوه همکاری Vertiv و E&I

راب جانسون، مدیرعامل Vertiv گفت که این خرید شروع یک فصل مهم برای شرکت او در اوهایو است که فرصت‌های جدید قابل توجه را ایجاد می‌کند و هرگونه گپ باقی مانده در مجموعه توان و مرکز داده خود را پر می‌کند.

جانسون در بیانیه‌ای گفت: «همراه با E&I، آینده ورتیو هرگز از این درخشان‌تر نبوده و ما از فرصت‌های بالقوه ایجاد ارزش برای سهامداران خود در کوتاه مدت و بلند مدت هیجان زده هستیم. این ترکیب فرصت‌های رشد و سودآوری ورتیو را تقویت می‌کند، در حالی که ورتیو را قادر می‌سازد راه حل‌های متفاوتی ارائه دهد که کل زیرساخت قدرت مشتری را به عنوان یک سیستم یکپارچه مدیریت کند.»

Vertiv می‌گوید محصولات E&I شامل تابلوهای برق مهم، تابلو برق UPS و باس است که در بازار قابل آدرس تقریباً 7 میلیارد دلار رقابت می‌کند و انتظار می‌رود با نرخ رشد مرکب سالانه 5 درصد تا سال 2025 رشد کند. E&I به پیشگامان طراحی راه حل‌های قدرت داخلی و فناوری متناسب با نیازهای مشتری کمک کرد.

این همکاری برای Vertiv و E&I سود بالایی خواهد داشت

Vertiv و E&I در حال برنامه ریزی برای همکاری با برخی از شرکت‌های ابرمقیاس ابری و کولوکیشن هستند که به دنبال توان بیشتر و گزینه‌های انعطاف‌پذیر نیرو برای تأمین نیازهای روزافزون برق خود هستند. علاوه بر این، Vertiv پیش بینی می‌کند که تنها در مدت سه سال 18 میلیون دلار سود پیش از کسر مالیات را افزایش دهد.

فیلیپ اودورتی، بنیانگذار و مدیرعامل E&I نیز در بیانیه ای گفت:«ما برای پیوستن به تیم ورتیو هیجان زده هستیم و به توسعه کسب و کار خود از طریق دسترسی جهانی ورتیو و موقعیت مشتری عالی در زیرساخت‌های مهم دیجیتال ادامه می‌دهیم.»

انتظار می‌رود این معامله در سه ماهه چهارم 2021 بسته شود. این خرید قبلاً به اتفاق آرا توسط هیئت مدیره ورتیو به تصویب رسیده است.