Web Analytics Made Easy - Statcounter
ونتیج (Vantage) در ژوهانسبورگ، پردیس مراکزداده خواهد ساخت

ونتیج (Vantage) در ژوهانسبورگ، پردیس مراکزداده خواهد ساخت

شرکت مراکز داده‌ ونتیج (Vantage) اعلام کرده است که قصد دارد در آفریقا گسترش یابد. این شرکت این هفته اعلام کرد که ساخت یک پردیس جدید ۸۰ مگاواتی در ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی را آغاز کرده است.

فاز اول توسعه با ظرفیت ۱۶ مگاوات قرار است تا پایان تابستان سال آینده تکمیل شود. محوطه پردیس شامل سه تأسیسات با مساحت ۳۰ هکتار و شامل ۶۰۰۰۰ متر مربع فضای مراکزداده خواهد بود. این تأسیسات در منطقه واترفال در ژوهانسبورگ ساخته می‌شوند. ونتیج اعلام کرده که سرمایه این ساخت و ساز بیش از یک میلیارد دلار خواهد بود.

شوریل چاکسی (Sureel Choksi) مدیرعامل ونتیج می‌گوید: «تقاضای زیادی در سراسر جهان از ونتیج به خاطر داشتن مراکزداده بزرگ‌مقیاس و کیفیت بالا وجود دارد و ما خوشحالیم که این تقاضا را با گسترش کسب و کار خود به بزرگترین بازار آفریقا پاسخ دهیم. با گسترش بین‌المللی فعالیت ما در طی دو سال و نیم گذشته، ما به یکی از سریع‌ترین ارائه دهندگان مراکز داده در توسعه مقیاس بزرگ تبدیل شده‌ایم.»

این حرکت اولین تحرک این شرکت در قاره آفریقا را نشان می دهد. این شرکت در آمریکای شمالی و اروپا دارای تأسیسات قدرتمندی است و اخیراً ورود به بازار مراکز داده آسیا-اقیانوسیه را اعلام کرده است.

آنتوان بونیفیس، مدیر بخش اوراسیا و آفریقای ونتیج، در این باره اظهار داشت: «ژوهانسبورگ به دلیل موقعیت استراتژیک، اکوسیستم فناوری اطلاعات، اتصال فیبر به بقیه آفریقا و در دسترس بودن انرژی تجدیدپذیر، قطب مرکز داده آفریقا است. ما مشتاقیم که نه تنها درهای اولین تأسیسات خود را به روی مشتریان باز کنیم بلکه بخشی از جامعه محلی نیز باشیم.»

رامتین نورمحمد