Web Analytics Made Easy - Statcounter

ارزش دوج کوین پس از نهایی شدن خرید توییتر توسط ایلان ماسک افزایش یافت

پس از اینکه ایلان ماسک قراردادی 44 میلیارد دلاری برای تصاحب توییتر را امضا کرد، بهای ارز دیجیتال دوج کوین در روز شنبه بیش از 70 درصد افزایش یافت.

توییتر بیش از پیش به ارزهای دیجیتال چراغ سبز نشان خواهد داد

مدیر عامل شرکت تسلا، یکی از مشهورترین طرفداران ارزهای دیجیتال، بارها بر نوسانات قیمت دوج کوین و بیت کوین تأثیر مستقیم گذاشته است.

تسلا از اوایل امسال شروع به پذیرش دوج کوین به عنوان درگاه پرداخت محصولات خود کرد و برند عطر تازه راه‌اندازی شده ایلان ماسک را نیز می‌توان با ارز دوج کوین خریداری کرد.

حالا که ایلان ماسک طرفدار ارزهای دیجیتال مالک توییتر است؛ انتظار می‌رود نشانه‌های بیشتری از توجه به ارزهای دیجیتال در این شبکه اجتماعی دیده شود.

به طور مثال صرافی بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان که 500 میلیون دلار برای خرید توییتر توسط ایلان ماسک سرمایه‌گذاری کرده است، اعلام کرد که در حال ایده‌پردازی استراتژی‌هایی است که چگونه بلاک چین و رمزارز می‌توانند برای توییتر مفید باشند.

توییتر زیر نظر جک دورسی، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل سابق توییتر که از طرفداران بیت کوین بوده است، کاوش راه‌هایی را برای استفاده از فناوری بلاک چین در این شبکه اجتماعی را آغاز کرده بود.

نمایی از دفتر مرکزی توئیتر در شهر سانفرانسیسکو
نمایی از ساختمان مرکزی توییتر در سانفرانسیسکو

ایلان ماسک ایده‌های خود را در توییتر پیاده می‌کند

ایلان ماسک چند هفته قبل توییت کرد که در حال خرید توییتر برای ایجاد یک «اپلیکیشن تمام عیار» است. ایده یک اپلیکیشن تمام عیار در آسیا با ظهور شرکت‌هایی مانند «وی چت» آغاز شد که به کاربران این امکان را می‌دهد که نه تنها پیام ارسال کنند، بلکه پرداخت کنند، خرید آنلاین کنند یا از تاکسی استفاده کنند.

توییت‌های ماسک در مورد دوج‌کوین، از جمله توییتی که او آن را «ارز دیجیتال مردم» نامید، این ارز دیجیتالی ناشناخته را که با یک شوخی رسانه‌های اجتماعی آغاز شد، به رویایی برای معامله‌گران این صنعت تبدیل کرده است.

ایلان ماسک قول تغییر در توییتر را می‌دهد

ماسک که قول داده است آزادی بیان را در توییتر بازگرداند، با سیلی از درخواست‌ها و انتظارات برای بازگرداندن حساب‌های مسدود شده چهره‌ها و رهبران جهان مواجه شده است.

او روز جمعه توییت کرد که توییتر یک شورای نظارت بر محتوا را «با دیدگاه‌های بسیار متنوع» تشکیل می‌دهد و گفت که هیچ تصمیم مهمی در مورد محتوا یا بازگرداندن حساب قبل از تشکیل شورا اتفاق نخواهد افتاد.

این میلیاردر روز شنبه در توییتی گفت که کاربران توییتر در آینده می‌توانند با ارائه رتبه‌بندی در توییت‌های خود، نسخه ای از پلتفرم رسانه اجتماعی را که دوست دارند، انتخاب کنند. او گفت:«اینکه بتوانید نسخه‌ای از توییتر را که مناسب شما است، انتخاب کنید برای کاربران بهتر خواهد بود، همان‌طور رتبه‌بندی سنی فیلم‌ها برای مخاطبین آن‌ها بهتر است.»