Web Analytics Made Easy - Statcounter
استاندارد USB 4 - یو اس بی ۴

استاندارد USB 4 نسخه 2.0 با پهنای باند ۸۰ گیگابیت در ثانیه معرفی شد

نسخه 2.0 دو برابر پهنای باند را نسبت به USB 4 نسخه 1.0 فراهم می‌کند
نسخه 2.0 دو برابر پهنای باند را نسبت به USB 4 نسخه 1.0 فراهم می‌کند

انجمن USB، فناوری جدید USB 4 نسخه 2.0 را با برخی پیشرفت‌های چشمگیر نسبت به استاندارد اصلی معرفی کرده است. بزرگترین ویژگی نسخه 2.0 دو برابر شدن پهنای باند موجود از 40 گیگابیت بر ثانیه به 80 گیگابیت در ثانیه است.

این جهش عظیم USB 4 نسخه 2.0 را به یکی از بالاترین استانداردهای اتصال در بازار تبدیل می‌کند. با سرعتی فراتر از تمام استانداردهای فعلی USB Thunderbolt، از جمله Thunderbolt 4 که به 40 گیگابیت در ثانیه رسیده است.

سرعت‌های فوق العاده سریع نسخه 2.0 به معماری لایه فیزیکی جدیدی نسبت داده می‌شود که به USB4 اضافه شده است. در نتیجه، نسخه 2.0 از بخش‌های غیرفعال کابل‌های 40 گیگابیت بر ثانیه موجود در USB4 Type-C استفاده می‌کند تا به سرعت 80 گیگابیت بر ثانیه برسد.

نسخه جدید USB4 نیز به‌روزرسانی‌های جدیدی را به عملکرد نمایشگر خود اضافه می‌کند. از جمله افزایش پهنای باند بیش از 20 گیگابیت بر ثانیه برای تونل زنی داده USB 3.2 هنگام استفاده از حالت‌های جایگزین مانند حالت DisplayPort. USB4 نسخه 2.0 نیز به روز شده است تا آخرین نسخه‌های استاندارد DisplayPort و مشخصات PCIe را ارائه دهد.

البته مانند تمام نسخه‌های USB قبلی، USB 4 نسخه 2.0 با نسخه‌های قبلی از جمله استاندارد اصلی USB4، USB 3.2، USB 2.0 و Thunderbolt 3 سازگاری دارد.

USB 4 فعلاً برای کاربران معمولی کاربرد نخواهد داشت

گروه USB می‌گوید که نسخه 2.0 به‌طور خاص برای بهره‌مندی کاربرانی که دستگاه‌های مختلف را از طریق یک پورت USB اجرا می‌کنند، از جمله داک‌ها، نمایشگرهای پرسرعت و موارد دیگر ایجاد شده است. این موضوع منطقی است، زیرا پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه نسخه 2.0 برای اکثریت قریب به اتفاق مردم بسیار زیاد است. اما برای کاربران حرفه‌ای که به طور منظم لپ‌تاپ‌های خود را به ستاپ‌های عظیمی که چندین مانیتور DisplayPort، درایوهای USB، اترنت و غیره دارد، متصل می‌کنند؛ پهنای باند 80 گیگابیت بر ثانیه مفید خواهد بود و اطمینان حاصل می‌شود که هیچ محدودیتی در پهنای باند بین هیچ یک از این دستگاه‌ها و سیستم میزبان وجود ندارد.