Web Analytics Made Easy - Statcounter

دادستانی آمریکا وب‌سایتی را برای ارتباط با قربانیان کلاهبرداری FTX راه‌اندازی کرد

سم بنکمن فرید
سم بنکمن-فرید، جلسه دادگاه را ترک می‌کند.

دولت ایالات متحده یک وب‌سایت برای قربانیان مدعی کلاهبرداری «سم بنکمن فرید» موسس صرافی ارز دیجیتال FTX راه‌اندازی کرده است تا از طریق آن با مجریان قانون ارتباط برقرار کنند.

لوئیس کاپلان قاضی منطقه‌ای ایالات متحده در منهتن در دستوری اواخر جمعه شب به دادستان‌های فدرال اجازه داد تا از این وب سایت استفاده کنند و نیازی به تماس شخصی با قربانیان نداشته باشند.

دادستان‌ها گفته‌اند FTX احتمالاً به بیش از 1 میلیون نفر بدهکار باشد و این امر تماس با هر یک را غیر عملی می‌کند.

قانون فدرال، دادستان‌ها را ملزم می‌کند که با قربانیان احتمالی جنایت تماس بگیرند تا آن‌ها را از حقوق خود، از جمله حقوق دریافت استرداد، شنیده شدن در دادگاه و محافظت از متهمان مطلع کنند.

در این وب سایت آمده است: «اگر فکر می‌کنید که قربانی کلاهبرداری توسط ساموئل بنکمن-فرید، شده‌اید، لطفا با دفتر دادستانی ایالات متحده تماس بگیرید.» این وب سایت در بعد از ظهر جمعه فعال شده بود.

بنکمن-فرید 30 ساله، خود را در رابطه با هشت فقره کلاهبرداری و توطئه و ارتباط آن با سقوط FTX در نوامبر، بی‌گناه می‌داند.

با این حال دادستان‌ها گفته‌اند که او میلیاردها سپرده مشتریان FTX را برای پرداخت بدهی‌های صندوق تامینی خود در کانادا یعنی گروه تحقیقاتی آلامدا (Alameda Research) دزدیده و در مورد وضعیت مالی FTX به سرمایه‌گذاران دروغ گفته است.

این میلیاردر سابق دنیای کرپیتو به ایرادات و کاستی‌های خود در مدیریت ریسک اعتراف کرد، اما گفت که خود را مستحق مجازات کیفری نمی‌داند.