Web Analytics Made Easy - Statcounter
USB Type-C VS lightning

درخواست سناتورهای آمریکا برای یکپارچه‌سازی پورت شارژرها

سناتورهای دموکرات از دولت ایالات متحده خواسته‌اند که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از جمله اپل را موظف به استفاده از کابل شارژ مشترک کنند
سناتورهای دموکرات از دولت ایالات متحده خواسته‌اند که تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند از جمله اپل را موظف به استفاده از کابل شارژ مشترک کنند

از سال 2024، همه تلفن‌های همراه، تبلت‌ها، کتاب‌خوان‌های الکترونیکی، هدفون‌ها، دوربین‌های دیجیتال، هدفون‌ها و هدست‌ها، کنسول‌های بازی ویدیویی و بلندگوهای قابل حمل، باید دارای پورت USB Type-C باشند؛ اقدامی که اتحادیه اروپا می‌گوید باعث نجات مصرف‌کنندگان، صرفه‌جویی 250 میلیون یورو در سال و جلوگیری از 11000 تن زباله‌های الکترونیکی خواهد شد.

پس از انتشار این خبر، سناتورهای آمریکایی، اد مارکی و الیزابت وارن با حمایت برنی سندرز، در نامه‌ای به جینا ریموندو، وزیر بازرگانی ایالات متحده استدلال کردند که بکارگیری قوانین مشابه در ایالات متحده به نفع مصرف کنندگان و کمک به محیط زیست است.

نامه سناتورها به وزارت بازرگانی آمریکا

در این نامه آمده است: «این سیاست این پتانسیل را دارد که زباله‌های الکترونیکی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به مصرف‌کنندگانی که از کاوش کردن در کشوهای پر از شارژرهای درهم برای یافتن یک شارژر سازگار یا خرید یک شارژر جدید خسته شده‌اند، کمک کند. اتحادیه اروپا عاقلانه در راستای منافع عمومی عمل کرده است و ایالات متحده باید همین کار را بکند.

ما نمی‌توانیم به صنعت لوازم الکترونیکی مصرفی اجازه دهیم فناوری شارژ اختصاصی و منسوخ شده را بر حفاظت از مصرف‌کننده و سلامت محیط‌زیست اولویت دهد.»

این حرکت در ایالات متحده قطعا با مخالفت اپل روبرو خواهد شد که برجسته‌ترین سازنده‌ای است که از USB-C استفاده نمی‌کند و در عوض از کانکتور لایتنینگ اختصاصی خود برای آیفون حمایت می‌کند.

اپل بیش از همه تحت تأثیر قوانین جدید اتحادیه اروپا قرار خواهد گرفت و همواره با این موضوع مخالفت کرده است، با این استدلال که این امر مانع از نوآوری می‌شود و به مقدار زیادی زباله منجر می‌شود زیرا مصرف‌کنندگان شارژرهای لایتنینگ قدیمی خود را دور می‌ریزند.