Web Analytics Made Easy - Statcounter

سرمایه‌گذاری آمریکا برای جایگزینی باتری‌های لیتیوم- یون با باتری‌های روی-برم

وزارت انرژی ایالات متحده 400 میلیون دلار برای ساخت باتری‌های روی-برم سرمایه‌گذاری می‌کند.

بسیاری از شرکت‌ها و سازمان‌های جهان به دنبال یافتن جایگزین پایدار و کارآمد برای باتری‌های لیتیوم-یون هستند. برای مثال، eos Energy یک سیستم ذخیره‌سازی انرژی مبتنی بر روی (Zinc) را پیشنهاد کرده است . این شرکت در حال حاضر تأیید مشروط برای دریافت وام از وزارت انرژی ایالات متحده برای توسعه ظرفیت این نوع ذخیره‌سازی کسب کرده است.

وزارت انرژی ایالات متحده اخیراً تعهد مشروط خود را برای ارائه وام 400 میلیون دلاری به eos Energy  اعلام کرد. این وام برای ایجاد چهار خط تولید جدید و پیشرفته اختصاص داده شده به تولید سیستم‌های باتری eos Z3 استفاده می‌شود. این باتری‌ها بر اساس فناوری “Znyth” ساخته شده‌اند، که طبق ادعای eos این فناوری بر مواد خام رایج و در دسترس متکی است و برای غلبه بر محدودیت‌های مرتبط با باتری‌های لیتیوم-یونی مهندسی شده است.

eos energy

eos در باتری‌های روی-برم تخصص دارد که جایگزین امیدوارکننده‌ای برای فناوری لیتیوم-یون است. این باتری‌ها به عنوان راه‌حل‌های ذخیره‌سازی انرژی قابل شارژ، ایمن‌تر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و سازگار با محیط‌زیست هستند. باتری‌های روی-برم از طریق یک واکنش شیمیایی بین فلز روی و برم، جریان الکتریکی تولید می‌کنند. آن‌ها از یک الکترولیت آبی استفاده می‌کنند که در مقایسه با همتایان لیتیوم یونی کمتر مستعد گرم شدن بیش از حد و خطرات آتش سوزی است.

تعهد مشروط وزارت انرژی آمریکا برای حمایت از 80 درصد از پروژه eos، یک ابتکار بلندپروازانه 500 میلیون دلاری با هدف افزایش تولید باتری‌های eos Z3 و گسترش امکانات تولید این شرکت واقع در پنسیلوانیا است. در صورت موفقیت‌آمیز بودن، این وام eos را قادر می‌سازد تا تولید باتری Z3 را تا سال 2026 به ظرفیت 8 گیگاوات ساعت در سال افزایش دهد. همچنین این پروژه فرصت‌های شغلی جدیدی ایجاد می‌کند و وابستگی بازار انرژی این کشور به زنجیره‌های تامین خارجی را کاهش می‌دهد.

باتری‌های روی-برم مزایای قابل توجهی نسبت به سیستم‌های لیتیوم-یونی از جمله پایداری، قابلیت اطمینان و طول عمر بیشتر دارند. روی که جزء کلیدی در این باتری‌ها به شمار می‌رود، یکی از فراوان‌ترین مواد در سطح جهان است و به عنوان بیست و سومین عنصر رایج در پوسته زمین رتبه‌بندی می‌شود. در حال حاضر، کارخانه eos در پنسیلوانیا دارای ظرفیت تولید تقریباً 540 مگاوات ساعت در سال است، اگرچه در حال حاضر کمتر از ظرفیت کامل خود کار می‌کند.

همانطور که در اطلاعیه وزارت انرژی به آن اشاره شده است، بازار ذخیره‌سازی انرژی رشد سریعی را تجربه می‌کند. با این حال، این بازار عمدتاً تحت سلطه فناوری باتری لیتیوم-یون و لیتیوم-آهن-فسفات است که عمدتاً برای کاربردهای کوتاه‌مدت مناسب هستند. در مقابل، فناوری eos Z3 برای کاربردهای طولانی مدت، مانند سیستم‌های ذخیره‌سازی انرژی که می‌توانند از زیرساخت‌های شبکه برای مقابله با هجوم فزاینده منابع انرژی تجدیدپذیر پشتیبانی کنند، طراحی شده است.

پیش‌بینی می‌شود که eos تقریبا تمام مواد خود را از داخل ایالات متحده تامین کند. هدف این استراتژی تقویت بازار داخلی در برابر نوسانات خارجی و اختلالات زنجیره تامین است. به گفته ناتان کروکر، مدیر مالی eos، وام وزارت انرژی جزء محوری یک طرح بزرگتر است که پتانسیل این فناوری را یک بازار 200 گیگاوات ساعتی انرژی تخمین می‌زند.