Web Analytics Made Easy - Statcounter

انگلستان یک میلیارد پوند برای حمایت از تولید تراشه اختصاص می‌دهد

دولت بریتانیا قصد دارد یک میلیارد پوند (1/24 میلیارد دلار) برای حمایت از توسعه تراشه‌های بومی و صنعت نیمه‌هادی این کشور هزینه کند.

کسب‌وکارهای بریتانیایی حوزه تراشه و نیمه‌هادی بین سال‌های 2023 تا 2025، 200 میلیون پوند یارانه دریافت خواهند کرد و بقیه این مبلغ تا پایان سال 2033 تحویل داده خواهد شد.

رقتم اختصاص یافته دولت بریتانیا به طور قابل توجهی کوچک‌تر از قانون تراشه‌های ایالات متحده (52 میلیارد دلار) و قانون تراشه‌های اتحادیه اروپا (46.3 میلیارد دلار) و همچنین یارانه‌هایی است که در چین، کره جنوبی و … اختصاص یافته است.

با توجه به اینکه هزینه ساخت یک مدار مجتمع تراشه می‌تواند بیش از 10 میلیارد دلار باشد، هدف اصلی این استراتژی تمرکز بر حوزه‌هایی است که به صورت هدفمند و اقتصادی فناوری‌هایی بنیادی را ارائه می‌کنند، مانند تحقیق و توسعه، طراحی و مالکیت معنوی (IP) و نیمه‌رساناهای مرکب.

اسمیت، وزیر علوم، نوآوری و فناوری بریتانیا دراین باره گفت:«بریتانیا در زمینه تحقیق و طراحی فناوری نیمه‌هادی در پیشرو جهان است و استراتژی جدید ما این نقاط قوت اصلی را برای داشتن کسب‌وکارهای با مهارت بیشتر تقویت خواهد کرد. این امر اقتصاد و امنیت ملی ما را تقویت می‌کند و موقعیت بریتانیا را به عنوان یک قدرت علم و فناوری در سطح جهان تقویت می‌کند.»

این هفته، ریشی سوناک، نخست‌وزیر بریتانیا نیز به عنوان بخشی از پیمان هیروشیما، شراکت در حوزه نیمه هادی با ژاپن را اعلام کرد.

برای شروع، دپارتمان تحقیقات و نوآوری بریتانیا با آژانس علم و فناوری ژاپن در یک سرمایه‌گذاری مشترک 2 میلیون پوندی (2.5 میلیون دلاری) در سال 2024 همکاری خواهد کرد تا به توسعه فناوری‌های تراشه‌های اساسی کمک کند.