Web Analytics Made Easy - Statcounter

ترفندهای کاهش پینگ موبایل برای بازی‌های آنلاین

اگر به بازی های ویدئویی و آنلاین گرایش داشته باشید، حتما تا به حال برایتان پیش آمده است که هنگام بازی دچار پینگ بالا شده باشید. عوامل مختلفی باعث بالا رفتن پینگ اینترنت می شوند. پینگ بالا از دغدغه بسیاری از افرادی است که به صورت حرفه ای یا آماتور علاقه به بازی های آنلاین دارند. با ما همراه باشید تا علاوه بر شناسایی این عوامل، راهکارهایی را به شما معرفی کنیم که به پایین آمدن پینگ اینترنت کمک می کنند.

ترفند های کاهش پینگ موبایل برای بازی های آنلاین

معرفی پینگ

سرعت زمانی که طول می کشد تا اطلاعات آنلاین فرستاده شود و دوباره بازگردد را پینگ می گویند. مثلا در یک بازی آنلاین وقتی که عملی را انجام می دهید و حریف مقابل نیز عکس العملی را در مقابلتان انجام دهد مدت زمانی که این عمل و عکس العمل طول کشد را پینگ می نامند.

عواملی که باعث بالا رفتن پینگ می شوند

برخی از عواملی که منجر به بالا رفتن پینگ می شوند عبارتند از:

 • پینگ سرور بازی

گاهی پینگ بالا از سوی سرور بازی اتفاق می افتد. برای اطمینان از این مسئله پینگ موبایل خود را با پینگ بازی در سایت سرور مخصوص بازی مقایسه کنید. اگر پینگ شما پایین بود قطعا مشکل از طرف سرور بازی است.

 • پهنای باند

زمانی که به طور همزمان چند نفر از یک سرور بازی استفاده کنند، بسته به تعداد بالای آن ها سرعت کم شده و پینگ بالا می رود.

راهکارهایی برای کاهش پینگ

از راهکارهای کاهش پینگ می توان موارد زیر را نام برد:

 • بروز رسانی سیستم مودم
 • ریست مودم و حذف حافظه پنهان آن
 • مودم خود را عوض کنید
 • در حین بازی از فیلتر شکن یا پروکسی استفاده نکنید
 • بستن برنامه های اضافه در موبایل
 • استفاده از اینترنت پرسرعت
 • استفاده از فن های خنک کننده گوشی موبایل برای خنک کردن باطری در طول بازی، تا علاوه بر پایین آوردن پینگ از آسیب رساندن به سخت افزار موبایل جلوگیری کند.
 • تنظیم گرافیک بازی بر اساس قدرت موبایل و اینترنت
 • غیر فعال کردن دانلود ها و آپدیت های خودکار پیش از بازی
 • در صورت استفاده از فیلترشکن، تغییر سرور و انتخاب بهترین آن
 • بروز رسانی تنظیمات بازی هنگامی که دیگر تنظیمات قبلی پیشنهاد شده از سمت سرور بازی قدیمی باشند
 • استفاده از کابل برای ثابت بودن اتصال به مودم، مانند کابل های LAN
 • استفاده از اپ و برنامه  های مخصوص پایین آوردن پینگ، مانند برنامه Kill Ping که مسیری مخصوص برایتان ایجاد می کند و در ضمن با استفاده از آن از دست هکرها نیز در امان خواهید بود
 • برای آن که فضایی که در آن قرار دارید مانع و باعث پینگ بالا نشود به مودم نزدیکتر شوید، با وجود قطعی نبودن این راه حل، اما ممکن است بی تاثیر نباشد
 • استفاده از DNS
 راهکارهایی برای کاهش پینگ

جم فری فایر

به طور کلی جم در بازی های آنلاین قدرتی به شما می دهد که توسط آن می توانید توانایی های خود را در بازی افزایش دهید یا ارتقا سطح یابید. در بازی آنلاین فری فایر نیز تنها با داشتن جم، قادر به ارتقا سلاح های خود در مبارزات، بالا بردن قدرت و ویژگی های شخصیتان در بازی و رفتن به سطح بالاتر هستید. علاوه بر آن می توانید حیوان خانگی، لوازم مورد نیاز یا پوسته های گوناگون بخرید. در این بازی باید برای خرید بعضی از شخصیت ها جم بپردازید. در طول بازی و با انجام ماموریت ها و مبارزات مختلف جم یا الماس به دست می آورید که توانایی انجام این کارهایی که ذکر شد را به شما می دهد. اگر هم جم کافی برای پیشبرد اهدافتان نداشته باشید می توانید با خرید جم فری فایر به سادگی این مشکل را برطرف کنید.

روش های خرید جم فری فایر

برای خرید جم فری فایر راه هایی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

●     اطلاعات اکانت

در این روش از خرید جم فری فایر شما باید اطلاعات حساب کاربری خود در بازی، مانند جیمیل یا فیسبوک را در اختیار سایت مورد نظر قرار دهید. خرید جم فری فایر از روش اطلاعات حساب کاربری ارزانتر از سایر روش ها بوده و همچنین مشکلات درون بازی به حداقل می رسد.

●     آیدی تگ

اگر برای خرید جم فری فایر از روش آیدی تگ استفاده می کنید تنها باید از نام کاربری و آیدی درون بازی استفاده کنید. مسئله ای را که باید بدانید این است که خرید جم فری فایر در این روش قیمت بالاتری دارد؛ اما از امتیازات آن سرعت بالای گرفتن جم، سریع تر دریافت کردن آن و همچنین تعداد جم های بیشتر است.

●     گیفت کارت

برخلاف سایر روش ها این شیوه خرید جم فری فایر از طریق گوگل پلی انجام می شود. با وجود اینکه این روش ساده تر و راحت تر بوده؛ اما امکان مسدود شدن حساب کاربری و از بین رفتن پولتان وجود دارد.

سخن آخر

همان طور که گفتیم بالا بودن پینگ یکی از مشکلات گیمر ها بوده که کمابیش با آن سر و کار دارند و عوامل مختلفی در پینگ بالا دخالت دارند در این مطلب سعی کردیم این عوامل را شناسایی و راهکارهایی نیز برای کاهش پینگ ارائه دهیم تا در هنگام بازی کمتر دچار مشکل شده و در عین حال از بازی خود لذت ببرید. همچنین می توانید از سرور‌های شرکت CloudFire و سرور‌های گوگل علاوه بر مواردی که در بالا ذکر شد، استفاده کنید.