Web Analytics Made Easy - Statcounter

زمان تعویض انواع تشک خوشخواب و تشک رویال

چکیده

علائم و نشانه هایی وجود دارند که با مشاهده آن ها متوجه خواهید شد که هر چه سریع تر بایستی برای تعویض تشک خوشخواب تان اقدام کنید

به طور استاندارد 8 ساعت از شبانه روز را در خواب هستیم و لازمه داشتن یک خواب خوب، استفاده از یک تشک خوشخواب  خوب و استاندارد است. هر چه یک تشک کیفیت بالایی داشته باشد اما باز هم زمانی فرا می رسد که عمر مفید آن به تمام می شود و استفاده از آن عوارضی مانند اختلال در خواب، گرفتگی عضلات، کوفتگی بدن و … را به همراه دارد. در این زمان بایستی برای خرید یک تشک جدید اقدام کنید. در این مطلب سعی داریم عمر مفید انواع تشک و قیمت تشک رویال را بررسی کنیم و علائم و نشانه هایی را به شما معرفی کنیم که با مشاهده آن ها متوجه خواهید شد که چه زمانی باید تشک را تعویض کنید.

تشک رویال اصلی

عمر مفید انواع تشک خوشخواب

طول عمر مفید یک تشک  رویال معمولی 10 سال است. اما برای برخی از انواع تشک ها که کیفیت بالایی دارند، این زمان به 15 سال افزایش پیدا می کند. اما کم یا زیاد شدن این مدت زمان به عوامل مختلفی از جمله نوع تشک، سایز و وزن فرد، میزان استفاده، نحوه نگهداری، سن فرد و … بستگی دارد. عمر مفید انواع تشک خوشخواب عبارتند از:

 • تشک طبی فنری 8 سال
 • تشک فوم هوشمند 8 تا 10 سال
 • تشک با فوم ژله ای 10 تا 15 سال
 • تشک فوم لاستیکی 15 سال
 • تشک دوگانه (فنر و فوم) 10 سال
 • تشک آبی 12 تا 15 سال

تغییر رنگ از علائم تعویض تشک خوشخواب و رویال

عوامل مختلفی باعث تغییر رنگ تشک خوشخواب می شود که عبارتند از:

 • اکسیداسیون مواد شیمیایی
 • عدم استفاده از محافظ تشک
 • تماس مستقیم عرق و مایعات بدن با سطح تشک
 • تابش نور خورشید

خیلی از افراد با استفاده از ملحفه و محافظ تشک سعی می کنند این تغییر رنگ را بپوشانند اما در برخی موارد شما ناچار به تعویض تشک خواهید بود.

خراب شدن فنر تشک خوشخواب

این مشکل مربوط به تشک های فنر دار است. عوامل مختلفی باعث بروز این مشکل می شوند مانند گذر زمان، استفاده نامناسب، مواد اولیه نامرغوب و … . خوابیدن روی این تشک باعث می شود که احساس کوفتگی و بدن درد داشته باشید. بنابراین نیاز است که تشک خوشخواب جدیدی را خریداری کنید.

ایجاد لکه روی تشک رویال

وجود درد و خاک، تماس با اجسام آلوده و مایعاتی از جمله خون و ادرار، عدم استفاده از محافظ تشک و … باعث ایجاد لکه هایی روی تشک خوشخواب می شود که باعث می شود افراد تمایل داشته باشند تشک را تعویض کنند.

ایجاد فرورفتگی رویتشک رویال

ایجاد فرورفتگی روی تشک به دلیل عدم جابجایی آن برای مدت طولانی و وارد شدن فشار به یک نقطه از تشک، طبیعی است. وجود این فرورفتگی ها باعث آسیب به بدن به خصوص ستون فقرات می شود و خوابیدن روی این گونه تشک ها علاوه بر اینکه یک خواب بی کیفیت را به همراه دارد، باعث بروز مشکلاتی از جمله کمردرد می شود. پس ناچارید تشک خوشخواب تان را تعویض کنید.

وجود حشرات موذی

گاهی اوقات پیش می آید که حشراتی مانند ساس در تشک وجود دارند. حضور این حشره ها روی تشک بسیار آزاردهنده است. روش های زیادی برای دفع حشرات وجود دارد. اگر به موقع برای دفع این گونه حشرات اقدام نکنید استفاده از این تشک رویالبرای تان غیر ممکن می شود.

حشره در تشک خوشخواب

احساس کوفتگی و بدن درد از علائم تعویض تشک خوشخواب

گاهی اوقات با وجود اینکه زمان زیادی از خرید تشک خوشخواب تان نمی گذرد. صبح ها پس از بیدار شدن از خواب، احساس درد و کوفتگی را در نواحی مختلفی از بدن به خصوص پشت، شانه ها و باسن دارید. یکی از دلایل بروز این دردها افت کیفیت تشک خوشخواب است. البته اگر مطمئن نیستید که مشکل از تشک تان است دقت کنید هنگام برخاستن از خواب در مواقعی که روی یک تخت خواب دیگر خوابیده اید، همین احساس را دارید یا نه.

وخیم تر شدن مشکلات تنفسی مانند آسم و آلرژی

اگر به بیماری تنفسی مبتلا هستید و احساس می کنید در مدت زمانی که در رختخواب به سر می برید این مشکل تان شدیدتر می شود بایستی به وجود کرم های خاکی شک کنید. کرم های ریز خاکی موجوداتی هستند که منبع تغذیه آن ها، پوست انسان است. مدفوع این حشرات باعث بروز مشکلات تنفسی و تشدید آن می شود. هرچه تشک خوشخواب تان قدیمی تر باشد این مشکل حادتر می شود. برای پیشگیری از تجمع این گونه حشرات روش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

 1. گاهی اوقات تشک خوشخواب را با جاروبرقی تمیز کنید.
 2. تهویه هوای مناسبی را برای اتاق خواب تان در نظر بگیرید.
 3. در اتاق خواب از فرش استفاده نکنید.
 4. از یک محافظ یا پوشش ضد آلرژی استفاده کنید.
 5. از جوش شیرین برای جذب رطوبت و رفع بوی بد تشک استفاده کنید. برای این کار جوش شیرین را روی تشک بریزید و مدتی را صبر کنید و سپس با جاروبرقی تمیز کنید.
 6. میزان رطوبت اتاق را به حداقل برسانید.
نظافت تشک خوشخواب

تغییر شرایط بدن

اگر زمان زیادی از خرید تشک خوشخواب تان می گذرد، بدن شما با تغییرات زیادی همراه بوده است. مثلاً قد شما بلندتر شده یا اضافه وزن پیدا کرده اید. در این گونه موارد بهتر است که تشک رویال جدیدی را مطابق با شرایط فعلی بدن تان تهیه کنید.

برای خرید انواع تشک طبی و تشک طبی فنری برند های رویال و خوشخواب می توانید از سایت رامش خواب به نشانی www.rameshkhab.com اقدام به خرید کنید.برای مشاوره تشک های طبی هم می توانید با شماره های 09120045735 و 09120463685 تماس برقرار کنید.