Web Analytics Made Easy - Statcounter

تیک‌تاک برای جلب اعتماد اتحادیه اروپا، مرکز داده‌ای در ایرلند افتتاح کرد

تیک تاک اعلام کرد ساخت یکی از دو مرکز داده اختصاصی در ایرلند تکمیل شده است. برای حفظ اعتماد اتحادیه اروپا، داده‌های کاربران اروپایی در این مراکز داده نگهداری خواهد شد.
ticktok data center - مرکز داده تیک تاک

تیک تاک سه سال پس از آغاز برنامه خود برای افتتاح اولین مرکز داده اروپایی خود، هفته گذشته اعلام کرد که مرکز داده دوبلین اکنون عملیاتی شده و این شرکت در حال انتقال داده‌های کاربران اروپایی به آن است.

این خبر توسط تئو برترام، معاون سیاست عمومی اروپا تیک تاک اعلام شد. او در این باره توضیح داد:«این مرکز داده محیط امن و ویژه‌ای را برای داده‌های کاربران اروپایی فراهم می‌کند.»

ان‌سی‌سی گروپ بر امنیت داده‌ها در مرکز داده ایرلند نظارت می‌کند

برترام در ادامه توضیحات خود به جزئیات نحوه همکاری تیک تاک با شرکت امنیت داده اروپایی ان‌سی‌سی گروپ (NCC Group) اشاره کرد. ان‌سی‌سی گروپ به طور مستقل بر جریان داده‌ها در این مرکز داده نظارت خواهد کرد و از فرآیندهای حفاظت از داده‌های خود گزارش ارائه می‌دهد.

برترام افزود: «ان‌سی‌سی گروپ به عنوان یک ارائه دهنده مستقل خدمات امنیتی، برداده‌هایی که از این محیط وارد و خارج می‌شوند نظارت خواهد کرد تا به طور مستقل تأیید کند که فقط کارمندان تأیید شده می‌توانند به داده‌های محدود دسترسی داشته باشند.

ان‌سی‌سی گروپ به طور مداوم بر روی دروازه‌های امنیتی داده‌های کاربران، مراکز داده و سایر زیرساخت‌های تیک‌تاک، ارزیابی امنیتی انجام خواهد داد و به هرگونه تلاش مشکوک و غیرعادی برای دسترسی به داده‌ها واکنش نشان می‌دهد.»

استفان بیلی، مدیر بخش حریم خصوصی ان‌سی‌سی گروپ اعلام کرد که این شرکت افتخار می‌کند که توسط تیک تاک برای این پروژه انتخاب شده است.  وی در این باره توضیح داد:« نظارت ما به این معناست که کاربران پلتفرم در اتحادیه اروپا و بریتانیا می‌توانند به استانداردهای امنیتی تیک‌تاک که حتی فراتر از الزامات نظارتی اروپا تنظیم شده است، اطمینان داشته باشند.»

تیک تاک دو مرکز داده دیگر در اروپا خواهد ساخت

ساخت مرکز داده مجموعه‌ای از اقداماتی است که تیک تاک در اجرای پروژه‌ای به نام پروژه کلاور (Project Clover) انجام داده است که هدف از آن را ایجاد یک محیط امن برای داده‌های کاربران خود می‌نامد.

طبق پروژه کلاور تیک تاک متعهد به ساخت دو مرکز داده اروپایی دیگر است، یک مرکز داده دیگر در ایرلند و یکی در نروژ. هر دو سایت هنوز در حال ساخت هستند.

سایت نروژ با استفاده از انرژی 100٪ تجدیدپذیر، عمدتاً به شکل برق‌آبی، کار می‌کند و سرمایش آن با استفاده از آب و هوای خنک این کشور، تأمین می‌شود. سایت نروژ همچنین گرمای تولید شده توسط سرورها را به عنوان یک منبع انرژی برای منطقه استفاده خواهد کرد.