Web Analytics Made Easy - Statcounter

دلایل موفقیت بروکر ارانته در ایران

بروکر ارانته

بازار فارکس این روزها یکی از بسترهای مناسب برای تبادل‌ها و بیزینس اینترنتی به حساب می‌آید که در نوع خود فرصت مناسبی برای کسب سود محسوب می‌شود. این بازار بین المللی برای سوددهی و ارائه بازدهی مطلوب به سرمایه ‌گذارها نیاز به شرایط و مقدماتی دارد که کاربران باید پیش از ورود به این بازار بزرگ جهانی و آغاز فعالیت تبادلاتی خود، آنها را فراهم کنند. یکی از لازمه‌ها و مقدمات ورود به فارکس، انتخاب یک بروکر است. بروکر یا همان کارگزاری در نقش کارگزار و مرجع واسطه یوزرها در بازار فارکس خواهد بود. بروکر ارانته یکی از این کارگزاری‌ها است.

پیشینه بروکر ارانته

ارانته از جوان‌ترین کارگزاری‌های فعال در بازار فارکس به شمار می‌رود. به همین دلیل بروکر ارانته را یک بروکر بروز به شمار می‌آورند که در بین سایر بروکرهای مانند خود نسبتا مدرن‌تر و جدیدتر است. این نگرش تا حد زیادی درست است؛ اما باید توجه داشت که این بروکر در سال ۲۰۱۸ معرفی و ارائه شد؛ بنابراین با توجه به گذشت حدودا پنج سال از آغاز کار آن در فارکس، نمی‌توان آن را چندان جدید و بروز به شمار آورد. با این حال مزایا و آپشن‌های آن موفق شده تا حد زیادی نیازهای جدید ‌کاربران را بر طرف کند.

مزایای بروکر ارانته

ویژگی‌های زیادی هستند که ارانته را به یکی از معتبرترین بروکرهای فارکس تبدیل کرده‌اند. ارزش این ویژگی‌ها وقتی بیشتر به چشم‌ آمد که در سال ۲۰۲۰ ارانته فارسی رسما شروع به فعالیت کرد و به یکی از پرکاربرترین بروکرهای کاربران ایرانی بدل شد. در واقع این کارگزاری ترجیح اول بسیاری از تریدرهای ایرانی محسوب می‌شود. پس حق دارید کنجکاو شوید که مزایا و آپشن‌های مثبت این بروکر برای کاربران چه چیزهایی هستند که تا این حد مورد توجه واقع شده‌اند؟ از مزایای این کارگزاری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سهولت کاربری
 • دامنه فراگیر معاملاتی
 • رگولاتوری معتبر جهانی
 • پوشش حساب‌های متنوع و کاربردی
 • قابلیت استفاده بر مبنای سطح کاربر
 • دارای استانداردهای مناسب
 • بیمه کردن حساب‌ها

گستره متنوع اقلام معاملاتی

اقلام و موارد قابل معامله در بروکر ارانته صرفا محدود به یک یا دو مورد نمی‌‌شود. لین کارگزاری علاوه بر ۴۸ نوع جفت ارز ماژور و مینور که اعتبار جهانی دارند، در موارد زیر نیز امکان تبادل و معامله را فراهم کرده است:

 • کالا: کاکائو، قهوه، شکر، پنبه و کتان
 • فلزات ارزشمند: طلا، نقره، پلاتین، پالادیوم و مس
 • انرژی: نفت برنت، نفت وست تگزاس، گاز
 • رمز ارز: بیت کوین، بیت کوین کش، اتریوم و…
 • سهام: سهام بیش از صد شرکت‌ بسیار معتبر نظیر تسلا، آمازون و …

برای دیدن لیست نمادهای قابل معامله در ارانته فارسی به این لینک مراجعه نمایید.

استانداردهای مناسب

عموما ارانته را به عنوان یک بروکر استاندارد می‌شناسند که در یک سری چارچوب‌ها و قواعد معقول سرویس ارائه می‌دهد. در واقع این بروکر به گونه‌ای طراحی شده که تا حد امکان به نفع کاربران و تریدرهای خود عمل کند. این کارگزاری امکان ایجاد اکانت یا همان افتتاح حساب با کف سرمایه ۵۰ دلار را برای تریدرها میسر کرده است. این مبلغ برای تریدرها مناسب به نظر می‌رسد. ۵۰ دلار در مقایسه با بسیاری دیگر از کارگزاری‌ها سهل گیرانه‌تر به شمار می‌رود و در یک برآورد کلی می‌توان گفت که ارانته در این باره جوانب استاندارد را رعایت کرده است.

اعتبار بالا

اعتبار بروکر ارانتته بدون شک یکی از ‌وجوه مثبت آن محسوب می‌شود که در بین کاربران ایرانی به خوبی نمود پیدا کرده است. این ویژگی‌های مثبت آن قدر حائز اهمیت بوده که ارزش این را دارد تا به طور مجزا و ویژه مورد بررسی و تشریح قرار گیرد. اعتبار این بروکر در ایران نیز مانند بسیاری دیگر از کشورهای جهان مورد توجه و استقبال کاربران قرار گرفته است. از مزایای اصلی این کارگزاری فارکس که توانسته راه خود را به صدر بهترین کارگزاری فارکس برای ایرانیان باز کند، داشتن رگولاتوری معتبر اروپایی است.

حساب‌های کاربردی

از مهمترین ویژگی‌های یک بروکر خوب و محبوب ارائه کاربری فراگیر و گسترده به کاربران است؛ به طوری که طیف وسیعی از تریدرها و یوزرها قابلیت استفاده از آپشن‌های آن را داشته باشند. در این باره ارانته برای اغلب تردیرها از تازه کارها گرفته تا تریدرهای حرفه‌ای و با سابقه، یک کارگزاری جامع و کامل محسوب می‌شود که هر آنچه را کاربران نیاز دارند، بر طرف کرده است. در حال حاضر امکان ایجاد چهار نوع حساب در این بروکر فراهم است و شما با ورود به این کارگزاری می‌توانید بسته به شرایط و نیاز خود، یکی از حساب‌های ممکن را برای خود ایجاد کنید.

حساب‌های ارانته

بروکر ارانته چهار نوع حساب دارد. این چهار نوع اکانت پیش فرض طوری برنامه‌ریزی شده‌اند تا حداکثر نیاز کاربران را پاسخگو باشند. در واقع با ایجاد این تنوع، مخاطبان ارانته بخش زیادی از تریدرها و کاربران فارکس را در بر خواهد گرفت. این چهار حساب عبارت‌اند از:

حساب استاندارد ECN

حساب پایه‌ای یا همان حساب سطح اول این کارگزاری، به عنوان حساب استاندارد شناخته شده است. حداقل مبلغ مورد نیاز برای واریز و افتتاح اکانت در این نوع حساب ۵۰ دلار تعیین شده است. اسپردهای این حساب از مقدار کف ۱ پیپ آغار می‌شود و از نوع متغیر خواهد بود. در این حساب برای واریز اولیه بونوس ۳۰ درصدی در نظر گرفته شده است. به همه این‌ها اضافه کنید که آپش‌های حساب اسلامی بروکر ارانته برای حساب استاندارد در نظر گرفته شده‌اند. به طور کلی حساب استاتدارد را می‌توان برای تریدرهای تازه‌کار و در سطح مقدماتی ایده‌آل به شمار آورد.

حساب Premium

در حساب پرمیوم حداقل واریزی جهت ایجاد اکانت ۱۰۰۰ دلار است که از این لحاظ تفاوت قابل توجهی با حساب استاندارد آن دارد. همچنین اسپرد این اکانت ۰.۷ پیپ تعیین شده است. به طور کلی برای تریدرهایی که دستشان در سرمایه اولیه برای افتتاح حساب باز است، حساب پرمیوم پیشنهاد می‌شود؛ چرا که علاوه بر داشتن مزایای حساب استاندارد، برای کاربران با سابقه و حرفه‌ای نیز مناسب است.

حساب VIP

همانطور که از نام این ‌حساب مشخص است، تفاوت‌هایی با انواع دیگر حساب در کارگزاری ارانته دارد. مبلغ اولیه در ایجاد اکانت VIP با افزایشی چشمگیر نسبت به دو نوع قبلی، ۵۰۰۰ دلار تعیین شده است. همچنین اسپرد این حساب ۰.۲ پیپ است. این ورژن حساب کاملا خاص و دارای مزایای زیادی است؛ اما در ازای ارائه آپشن‌های ویژه به معاملات کاربران کمیسیون تعلق خواهد گرفت. کمیسیون تعیین شده در مقایسه با حساب‌های مشابه سایر بروکرها کمتر و مقرون به صرفه است. در واقع به هر لات معاملاتی در این حساب کمیسیونی معادل ۳ دلار تعلق خواهد گرفت.

حساب Tailor Made

از روی اسم انتخاب شده برای این حساب می‌توان حدس زد که تقریبا ویژگی‌های آن چطور است. این حساب به طور کلی قابلیت این را دارد که به دلخواه و مطابق خواست کاربر سرویس‌دهی کند که ویژگی‌های این حساب به خوبی گویای همین موضوع است. اسپردهای این حساب صفر در نظر گرفته شده‌اند. همچنین کمیسیون معاملات تریدرها در آن به میزان ۲ دلار تعیین شده است. در مقابل مزایای ارائه شده این حساب به کاربران، مبلغ اولیه ایجاد حساب نسبتا زیاد بوده و این بدان معناست که کاربران برای ایجاد این حساب، مستلزم داشتن حداقل ۱۵،۰۰۰ دلار هستند. نکته جالب توجه اینجاست که در ارانته فارسی (ارانته برای مشتریان ایرانی) این حساب با نام حساب ecn ارائه شده و جزو برترین حساب‌های ای سی ان در میان بروکرهای فعال در ایران است.

حساب اسلامی

اصطلاح حساب اسلامی به مزیتی نسبت داده شده که بروکر ارانته در برخی حساب‌های خود فراهم کرده است. این ویژگی بیشتر به این دلیل پیش بینی شده تا سرمایه گذاران مسلمان از جمله سرمایه گذاران ایرانی که بخش قابل توجهی از کاربران این کارگزاری را تشکیل می‌دهند، با خیال راحت و آسوده‌تری اقدام به معاملات خود در حساب‌هایشان کنند. در واقع این یک برنامه ترغیب‌کننده برای بخشی از سرمایه گذاران محسوب می‌شود که با هدف جلب رضایت آنها از سوی بروکر به وجود آمده است. در نظر داشته باشید که در حال حاضر، بهترین شرایط معاملاتی بر اساس حساب اسلامی، در بروکر لایت فارکس ارائه شده، اما بروکر ارانته نیز جزو انتخاب های مناسب با توجه به چنین شرایطی است.

رگولاتوری ارانته

نمی‌توان انکار کرد که از مهمترین قسمت‌های قابل توجه کارگزاری‌های فارکس برای کاربران رگولاتوری آفشورهای آنهاست. در واقع رگولاتوری‌ها اعتبار بخش و تضمین کننده حساب‌های بروکر خواهند بود. بروکر ارانته دارای دو رگولاتوری است که یکی برای کاربران اروپایی و دیگری برای معامله گران ایرانی یا به عبارتی ویژه ارانته فارسی در نظر گرفته شده است.

بیمه حساب‌ها در بروکر ارانته

در بین عوامل و دلایل متعددی که باعث اعتبار بروکر ارانته و جلب کاربران به سمت آن شده است، می‌توان بیمه کردن حساب‌های کاربران را یکی از موارد مهم و تاثیرگدار برشمرد. قطعا این امر می‌تواند تا حد زیادی سودمند باشد. ارانته سیاست‌های خود را بر این قرار داده تا حساب کاربران را با معیارهایی، به ارزش‌های متفاوت و تا سقف یک میلیون دلار بیمه کند. خطراتی که متوجه سرمایه گذاران و معامله گران حساب‌های این کارگزاری خواهد بود شامل خطاهای غیر منتظره سیستمی، سهل انگاری‌های انسانی و دیگر ریسک‌هایی است که ممکن است به هر دلیلی در مواردی بروز پیدا کند. ارانته حساب تمامی کاربران را در برابر این دست از خطرات از طریق شرکت معتبر و شاخص Lloyd’s  انگلستان بیمه کرده است. این اقدام ارانته یک گام موثر و تحسین برانگیز در جهت رعایت حقوق کاربران و معامله گران به حساب می‌آید.

جمع‌بندی

در یک نتیجه گیری کلی می‌توان ادعا کرد که بروکر ارانته یکی از موفق‌ترین بروکرهای فارکس است. در این مطلب بررسی‌های انجام شده دلایل و ویژگی‌هایی که منجر به این ادعا می‌شوند را توضیح دادیم. رگولاتوری‌های معتبر، حساب‌های متنوع و کاربردی، امکانات ویژه، آپشن‌های احقاق حقوق کاربران و دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این کارگزاری از جمله این عوامل بودند؛ بنابراین کاربرانی که قصد ورود به دنیای پر فراز و نشیب فارکس را دارند، می‌توانند ارانته را به چشم یک گزینه پیشنهادی مطلوب جهت ایجاد اکانت معاملاتی ببینند.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما