Web Analytics Made Easy - Statcounter

کیفیت تصاویر در واتساپ بهبود خواهند یافت

واتساپ بیش از دو میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد که آن را به یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسانی در سراسر جهان تبدیل می‌کند. با این حال، در این برنامه بیشتر از پیام‌های متنی استفاده می‌شود و کاربران علاوه بر آن تا حدودی برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها، فیلم‌ها، فایل و میم‌ها نیز استفاده می‌کنند.

واتساپ برای کاهش بار سرورها تصاویر را فشرده‌سازی می‌کند

اما برای کمک به به حداقل رساندن بار سرور و صرفه جویی در حجم اشغال شده در گوشی شما، واتساپ تمام عکس‌های به اشتراک گذاشته شده از طریق آن را فشرده می‌کند. مشکل این است که وضوح تصاویر به اشتراک گذاشته شده به شدت کاهش می‌یابد و کاربرد آن‌ها را محدود می‌کند. با این حال آخرین نسخه بتای واتساپ برای اندروید که به زودی منتشر خواهد شد، امکان ارسال تصاویر با کیفیت را ممکن می‌سازد.

به گزارش WABetaInfo واتساپ در حال کار بر روی امکان اشتراک‌گذاری عکس‌ها با کیفیت اصلی بدون هیچ گونه فشرده‌سازی است. این رسانه این ویژگی را در آزمایش در نسخه بتای واتساپ اندروید 2.23.2.11 مشاهده کرد. هنگام اشتراک‌گذاری تصاویر، یک نماد تنظیمات جدید در هدر ابزار طراحی به شما امکان می‌دهد قبل از ارسال، کیفیت تصویر را به کیفیت اصلی تغییر دهید. بعید است که این گزینه جدید برای ویدیوها موجود باشد.

کیفیت فعلی تصاویر در واتساپ پایین‌تر از انتظار است

در اواسط سال ۲۰۲۱، واتساپ گزینه‌های اشتراک‌گذاری تصویر خود را تغییر داد و گزینه‌های Auto، Data Saver و بهترین کیفیت را اضافه کرد. با این حال، تفاوت وضوح بین دو حالت حداقل بود. عکس‌های اشتراک‌گذاری شده با کیفیت Data Saver به‌عنوان تصویر 0.9 مگاپیکسلی ارسال شدند، در حالی که در بهترین کیفیت، با وضوح 1.4 مگاپیکسل ارسال شدند. در عصر حاضر، چنین تصاویری با وضوح پایین در خیلی از موارد کاربرد ندارند.

امکان اشتراک‌گذاری عکس‌ها با کیفیت اصلی در واتساپ مدت‌هاست که به تعویق افتاده است و می‌تواند مورد استقبال قرار گیرد. تلگرام، یکی از رقبای اصلی واتساپ، تصاویر را به طور پیش‌فرض فشرده می‌کند، اما گزینه‌ای برای اشتراک‌گذاری تصاویر با کیفیت اصلی آن‌ها را فراهم می‌کند.

در حال حاضر، مشخص نیست که واتساپ چه زمانی قصد دارد این ویژگی را علنا معرفی کند. ظاهراً این قابلیت هنوز در حال توسعه است و باید قبل از اینکه به نسخه اصلی راه پیدا کند در کانال بتا ظاهر شود.