Web Analytics Made Easy - Statcounter
بازار خونی کریپتو

احتمال سقوط بیت کوین به پایین‌تر از 24 هزار دلار

چکیده خبر

با توجه به مقاومت قدرتمند 32 هزار دلار و شکست چندباره در این سطح، همچنین تشکیل الگوی نزولی مشابه سال 2018 و احتمال افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو، ریزش سنگین بیت کوین به سطوح پایین‌تر از 24 هزار دلار دور از ذهن نیست.

بازار خرسی بیت کوین

صبح امروز بیت کوین بیش از 5 درصد کاهش یافت و به حدود ۲۹۵۰۰ دلار یعنی به همان محدوده‌ای که اکثرا در یک ماه اخیر مشاهده شده، برگشت. با توجه به سقوط چندباره بیت کوین از سطح 32000 دلار، به نظر می‌رسد عوامل افزایش قیمت در کوتاه مدت بسیار ضعیف هستند.

در عوض، شاخص‌های فنی نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است در چند هفته آینده به زیر 24000 دلار سقوط کند. انتظار می‌رود فشار فروش بیت کوین پیش از انتشار آمارهای تورم ایالات متحده در هفته جاری افزایش یابد.

علاوه بر این، عوامل دیگری مانند افزایش نظارت قانونگذاران بر بازار کریپتو نیز می‌تواند ضرر بیشتری را برای بیت کوین ایجاد کند.

بیت کوین تا ۲۴ هزار دلار سقوط می‌کند

به گفته تحلیلگر محبوب رمزارز در توییتر @SmartContracter، بیت کوین در الگوی پرچم نزولی معامله می‌شود.

این تحلیلگر انتظار دارد که این ارز زیر 24000 دلار تسلیم شود که می‌تواند یک فرصت خرید ایده‌آل باشد. او همچنین خاطرنشان کرد که قیمت اخیر بیت کوین بسیار شبیه به آنچه در سال 2018 مشاهده شد، پیش می‌رود؛ جایی که برای چندین ماه در محدوده کوچکی معامله می‌شد و پس از آن به شدت بیش از 50 درصد سقوط کرد و به 3000 دلار رسید.

با توجه به اینکه این سال آخرین باری بود که فدرال رزرو قبل از سال 2022 نرخ بهره را افزایش داد، احتمالاً بیت کوین مشابه سال 2018 رفتار خواهد کرد. به این ترتیب، با افزایش بیشتر نرخ بهره، بیت کوین می‌تواند تسلیم بیشتری را شاهد باشد.

نمودار قیمت بیت کوین
شباهت چارت فعلی به الگوی پرچم در سال ۲۰۱۸
چارت بیت کوین
شباهت سطوح مقاومت به سال ۲۰۱۸

تأثیر داده‌های تورم ایالات متحده بر بازار کریپتو

انتظار می‌رود که داده‌های تورم ایالات متحده در ماه می، که قرار است جمعه این هفته منتشر شود، نقش اصلی را در تعیین احساسات بازار در هفته‌های آینده ایفا کند. پس از کاهش اندک تورم در ماه آوریل، معامله‌گران منتظر کاهش بیشتر تورم در ماه مه خواهند بود.

داده‌های MarketWatch نشان می‌دهد که اجماع عمومی برای تورم 8.2 درصد سالانه در ماه مه، در مقایسه با 8.3 درصد در آوریل است. اگر تورم اعلام شده کمتر از اجماع عمومی باشد، احتمالاً جرقه‌ای برای افزایش بیت کوین خواهد داشت. اما عکس آن می‌تواند نزول شدیدتری در بازارهای مالی ایجاد کند.