Web Analytics Made Easy - Statcounter

قیمت بیت کوین به حدود 41000 دلار سقوط کرد

سقوط قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان، در ادامه روند کاهشی روزهای اخیر حتی برای دقایقی به زیر 41000 دلار هم سقوط کرد، به طوری که بازارهای کریپتو در این هفته شاهد لیکوئید شدن 500 میلیون دلار از معاملات بودند؛ با این حال تحلیلگران همچنان تاکید می‌کنند که برترین ارز دیجیتال جهان در حال حاضر احساسات مثبتی را از سوی بازار تجربه می‌کند.

مونیب علی، بنیانگذار شرکت توسعه بیت کوین Trust Machines در مورد شرایط فعلی به کوین‌دسک گفت: «با توجه به افزایش بیت‌کوین در هفته‌های اخیر، همچنان دلایلی برای صعودی بودن اکوسیستم بیت‌کوین وجود دارد. با این حال ما وارد عصری از بیت کوین می‌شویم که قبلاً هرگز آن را ندیده بودیم.»

بر اساس گزارش CoinMarketCap، روز سه‌شنبه، قیمت بیت‌کوین به حدود 41000 دلار کاهش یافت، اما تحلیل‌گران هنوز هم تا حد زیادی روی ارز دیجیتال مثبت بودند، عمدتاً به دلیل این باور که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تایید آینده یک صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) خواهد داشت و ثروت بیشتری را برای بازارهای کریپتو به ارمغان می‌آورد.

راجیو خامانی، مدیرعامل Auradine به رسانه TheStreet گفت: «اول از همه، این که سازمانی مانند SEC مهر تاییدی بر ETF بیت کوین بزند، برای صنعت کریپتو یک پیروزی بزرگ خواهد بود.» خامانی افزود: «این واقعاً به مجموعه بسیار گسترده‌تری از افراد اجازه می‌دهد تا وارد اکوسیستم بیت کوین شوند.»

امروزه، افرادی که درگیر بیت کوین هستند، آشکارا افرادی هستند که این فناوری را به خوبی درک می‌کنند و به دلایل مختلف، مانند عدم تمرکز و عرضه محدود، نسبت به بیت کوین احساس بسیار قوی و مثبتی دارند.

خامانی افزود: «هنگامی که بیت کوین به عنوان ETF تعریف شود، ناگهان تبدیل به یک طبقه دارایی می شود که مردم با چیزهایی مانند ETF طلا مقایسه می‌کنند. بنابراین همه انتظارات این است که اگر بخشی از پول ETF طلا به صندوق ETF بیت کوین برود، حجم عظیمی از جریان ورودی را جذب خواهد کرد. ممکن است این اتفاق بلافاصله اتفاق نیفتد، اما مطمئناً در طول زمان رخ خواهد داد.» تحلیلگرانی مانند خامانی به طور کلی وضعیت را برای قیمت بیت کوین و اکوسیستم کریپتو مثبت می‌دانند. چرا که ETF اجازه می‌دهد تعداد بسیار بیشتری از مردم وارد این اکوسیستم شوند.