Web Analytics Made Easy - Statcounter
intel-core-i9-12900K

پرچمدار جدید اینتل به زودی عرضه می‌شود

اینتل به زودی از نسل جدید پردازنده‌های خود سری Alder Lake رونمایی می‌کند که شامل پرچمدار Core i9 -12900K خواهد بود. با اینکه اینتل هنوز به طور رسمی از پردازنده جدید Core i9 – 12900K رونمایی نکرده است، اما این محصول توسط یک خرده فروش، به فروش رسیده است. انتظار می‌رود که این محصول منتشر نشده پرچمدار سری جدید پردازنده‌های Alder Lake اینتل باشد و شانس پس گرفتن تاج و تخت از AMD را به اینتل بدهد.

یک شهروند با انتشار پستی در شبکه اجتماعی ردیت، اعلام کرده که توانسته دو عدد از این پردازنده را با قیمت هر کدام ۶۱۰ دلار از یک فروشنده خریداری کند (هویت فروشنده افشا نشده). البته در اوایل سال جاری میلادی، در مورد پردازنده‌های Rocket Lake هم یک ماه قبل از عرضه، اتفاق مشابهی رخ داد.

intel-core-i9-12900K  intel-core-i9-12900K

این تصاویر منتشر شده از پردازنده Core i9- 12900K در ردیت، با اطلاعات فاش شده از این محصول تطابق دارد. جعبه شامل یک تزیین طلایی رنگ است اما هیچ اطلاعاتی از فرکانس پردازش یا حتی تعداد هسته‌ها در بسته‌بندی دیده نمی‌شود. از طرفی از آنجایی که مادربوردهای Z690 هنوز عرضه نشده اند، این تصاویر نمی‌تواند اطلاعات بیشتری در مورد Core i9 -12900 K در اختیار ما قرار دهد.

Intel Core i9 12900K Unlocked Box

ما هنوز منتظر هستیم تا اینتل رسما جزئیات پردازنده اصلی خود و مادربوردهایی را که از آن پشتیبانی می‌کنند را معرفی کند. البته اخیراً تصاویری از مادربورد Asus Z690 لو رفت، اما هیچ مشخصات و ویژگی‌هایی از آن در دسترس نیست.

شایعه شده است که طی این یکی دو هفته اینتل پردازنده‌های سری Alder Lake را با پرچمدار Core i9 – 12900K برای کامپیوترهای رومیزی عرضه می‌کند. Alder Lake دارای جدیدترین معماری ترکیبی اینتل خواهد بود: ترکیبی از کارآمدی و بازدهی هسته‌های x86. همچنین پردازنده‌های Alder Lake از DDR5، PCIe نسل پنجم، تاندربولت ۴ و Wi-Fi 6E پشتیبانی خواهد کرد.