Web Analytics Made Easy - Statcounter

آموزش میکس و مسترینگ – جامع ترین دوره!!!!

میکس آهنگ‌ها فرآیندی نیست که بتوان به‌صورت شهودی و خودآموز آن را آموخت، بلکه به‌منظور فراگیری آن باید در یک آموزش میکس و مسترینگ به حتم حضور یابید

آموزش میکس و مسترینگ

میکس آهنگ‌ها فرآیندی نیست که بتوان به‌صورت شهودی و خودآموز آن را آموخت، بلکه به‌منظور فراگیری آن باید در یک آموزش میکس و مسترینگ به حتم حضور یابید. در این کلاس‌ها اساتید مبانی و اصول میکس را رمزگشایی نموده و با تفسیر و توضیحات موضوعات رایج این حوزه، درک مطالب را برای هنرجو امکان‌پذیر می‌سازند. برخی از مؤسسات عرضه‌کننده این کلاس‌ها به جهت راحتی و سهولت دسترسی علاقه‌مندان کلاس‌های خود را در دو حالت آنلاین و حضوری تدوین می‌سازند. بدین ترتیب اگر به دلیل مشغله زندگی قادر به حضور فیزیکی در کلاس میکس و مسترینگ نیستید، می‌توانید از خدمات کلاس‌های آنلاین بهره‌مند شده و به سطحی ایدئال در این عرصه نائل شوید. تمامی این دوره‌ها به‌گونه‌ای تدوین‌شده که فارغ از آنلاین یا حضوری بودن، دانش پژو بعد از اتمام موفقیت‌آمیز این دوره‌ها قادر به دایر سازی یک استودیوی میکس و مسترینگ و کسب درآمد از این حرفه باشد.

موضوعات موردبحث در کلاس میکس و مسترینگ:

هدف از احداث کلاس میکس و مسترینگ رساندن علاقه‌مندان به بالاترین سطح مهارت، به‌منظور انجام قدرتمند دو عمل میکس و مستر است. ازاین‌رو در این راستا دروسی از سوی آموزشگاه‌ها و اساتید انتخاب می‌شوند که بتوانند هنرجو را به چنین قابلیتی برسانند. ضبط صدا، افکت گذاری لاین های صوتی و همچنین مباحث تخصصی میکس ازجمله آموزش‌های کاربردی موجود در این کلاس‌ها هستند. همچنین آموزش تکنیک‌ها و فنون مختلف این حوزه نیز در دستور کار اساتید قرار دارند. آموزش میکس و مسترینگ به‌صورت تخصصی شمارا با مباحثی چون کار با پلاگین‌ها، فالشگیری وکال، نحوه کار با کمپرسورها آشنا می‌سازد. همچنین کار با اکوالایزرها، کمپرس کردن خط درامز، ساید چین نمودن صداهای پس‌زمینه نیز از دیگر آموزش‌های عرصه شده در یک کلاس میکس و مسترینگ حرفه‌ای و معتبر است. هماهنگ نمودن صداها با ریتم، نحوه فعالیت با فاینالایزرهای پیشرفته، ارتقا کیفیت خروجی نهایی و ده‌ها عملیات مهم و ضروری دیگر در پروسه‌های آموزشی عرضه می‌گردد. ازاین‌رو ادعا می‌شود علاقه‌مندان پس از طی این دوره‌ها خود را در بالاترین سطوح یادگیری رصد می‌کنند.

با این توصیفات طبیعی است که علاقه‌مندان به سطح بالایی از یادگیری رسیده و به‌سرعت پس از گذران این کلاس‌ها جذب بازار کار شوند. البته بعضی از مراکز نیز در جهت بهره بیشتر حاضرین دوره آموزشی و کلاس میکس و مسترینگ خود را در دو سطح مقدماتی و کامل فول پک، عرضه می‌کنند. در این زمان با نگاهی به دانش و علوم پیشین خود بهتر می‌توانید، نیازتان را شناسایی کرده متناسب با آن‌یک گزینه را انتخاب نمایید. فقط دقت داشته باشید استعداد ذاتی و میزان تلاش و ممارست شما بسیار سرنوشت‌ساز بوده و سبب می‌شود، حضور در کلاس میکس و مسترینگ برایتان نتیجه‌بخش‌تر ظاهر شود. پس حین شرکت در کلاس تلاش‌های شبانه‌روزی را فراموش نکنید و گمان اینکه حضور در کلاس صرفاً کافی بوده و کفایت می‌کند، کاملاً اشتباه است. اگر به دنبال موفقیت‌های حرفه‌ای هستید باید به‌مانند حرفه‌ای‌ها نیز تلاش کنید.

ویژگی‌های برتر مدرسان حاضر در کلاس میکس و مسترینگ:

مدرسانی که در کلاس میکس و مسترینگ به هنر دوستان آموزش‌های کاربردی را عرضه می‌کنند اکثراً به مباحثی چون آموزش آهنگسازی، تنظیم موسیقی، صدابرداری و آموزش تخصصی میکس و مستر اشراف کامل دارند. اغلب آن‌ اساتیدی که در آموزشگاه‌های معتبر مشغول به فعالیت هستند، گاهاً خود مؤلف کتاب‌های آموزشی در حوزه آهنگسازی می‌باشند. ازاین‌رو از آن‌ها علاوه بر کتب مختلف دی‌وی‌دی‌های آموزشی بسیاری نیز در دسترس هنرجویان قرار دارد که در امر خطیر آموزش یاری‌شان می‌رساند. البته اکثراً به‌تمامی نرم‌افزارهای حوزه موزیک نیز آشنایی داشته و به اصول آهنگ‌سازی با کامپیوتر آگاه هستند. ازاین‌رو مهم است قبل از ثبت‌نام در یک کلاس میکس و مسترینگ از میزان اعتبار و ارزشمندی آن اطمینان کسب نموده و در مورد اساتید حاضر اطلاعات جامعی به دست آورید.

چگونگی و کیفیت چینش جلسات مختلف کلاس میکس و مسترینگ:

جلسات کلاس میکس و مسترینگ بسته به مؤسسات مختلف طی روزها و دوره‌های متفاوتی برگزار می‌گردد. ولی آنچه معمول است، واگذاری جلسه اول به آشنایی باب لوازم و تجهیزات موردنظر و ارائه مشاوره درزمینه‌ی راه‌اندازی یک استودیوی آهنگسازی است. در این جلسه اساتید سعی می‌کنند با کمترین هزینه نحوه عایق سازی و آکوستیک نمودن محل آهنگسازی را به دانشجویان حاضر بیاموزند. سپس آن‌ها را در تشخیص سیستم کامپیوتری مناسب و کارآمد با معرفی و آگاهی سازی دراین‌باره یاری نمایند. البته اطلاعات لازم را در مورد دیگر لوازم ضروری چون صدابَر، مانیتور، باند و … نیز در اختیار حاضرین قرار می‌دهند. سپس در جلسات آتی به آموزش نرم‌افزارهای مختلف در سبک‌های گوناگون مانند پاپ، راک، سبک‌های موسیقی الکترونیک پرداخته و درنهایت مراحل و چگونگی کار با آموزش کیوبیس اختصاصی میکس و مسترینگ را در اختیار هنرجو قرار می‌دهند.

کلام آخر:

حتماً یک موسسه آموزشی را انتخاب نمایید که با اخذ کلیه مجوزها اقدام به فعالیت درزمینۀ آهنگ‌سازی و میکس نموده باشد. بدین ترتیب مطمئن هستید آموزش‌های آن قابل استناد و هم‌راستا با تکنیک‌های روز دنیا بوده و از اساتید خود را از میان افراد خبره و کارآزموده در این راستا گزینش نموده است. همچنین از اعتبار مدرک نهایی آن نیز مطمئن خواهید بود.

منبع : خفن کمپانی

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.