Web Analytics Made Easy - Statcounter

آخرین نسخه آزمایشی ویندوز با پشتیبانی از Wi-Fi 7 منتشر شد

کاربران ویندوز ۱۱ به زودی می‌توانند با خرید سخت‌افزار مناسب از آخرین استاندارد اتصال بی‌سیم Wi-Fi بهره‌مند شوند.
Wi-Fi 7 and Windows 11

مایکروسافت در حال بهبود پشتیبانی از راهکارهای اتصال مدرن در آخرین نسخه ویندوز 11 است. آپدیت بعدی این سیستم عامل از جدیدترین فناوری Wi-Fi برای اتصالات سریع‌تر و با تاخیر کمتر استفاده می‌کند.

به‌روزرسانی ویندوز 11 نسخه 24H2 مایکروسافت به زودی عرضه می‌شود، اما توسعه‌دهندگان آن همچنان مشغول معرفی ویژگی‌ها و بهبودهای جدید در نسخه‌های آزمایشی هستند. آخرین نسخه پیش‌نمایش اخیراً در کانال Canary برای کاربران Windows Insiders قرار گرفت که بر روی بهبود شبکه‌های بی‌سیم Wi-Fi و پشتیبانی از آخرین استانداردها تمرکز کرده است.

ویندوز 11 اینسایدر 26063 یک ماه پس از معرفی برنامه رسمی Wi-Fi Certified 7، پشتیبانی از Wi-Fi 7 را اضافه می‌کند. مایکروسافت از Wi-Fi 7 که با نام IEEE 802.11be نیز شناخته می‌شود، به عنوان یک «فناوری انقلابی» با قابلیت ارائه سرعت، قابلیت اطمینان و کارایی فوق‌العاده در اتصالات بی‌سیم استقبال می‌کند.

مایکروسافت برخی از بهترین ویژگی‌های اکوسیستم Wi-Fi 7 را اضافه کرد، از جمله عملکرد Multi-Link، پهنای باند فوق عریض 320 مگاهرتز و مدولاسیون 4096-QAM. عملکرد Multi-Link به دستگاه‌های بی‌سیم اجازه می‌دهد تا از چندین باند در طول موج‌های مختلف (2/4 گیگاهرتز، 5 گیگاهرتز، 6 گیگاهرتز) استفاده کنند تا از ازدحام شبکه جلوگیری شود. در همین حال، پهنای باند 320 مگاهرتز می‌تواند سرعت دستگاه را افزایش کند و «برنامه‌های کاربردی نیازمند پهنای باند بالا» مانند تجربیات واقعیت مجازی (AR/VR) را ارائه دهد.

وای فای ۷ تا چهار برابر سریع‌تر خواهد بود

پشتیبانی از مدولاسیون 4096-QAM انتقال داده‌ها را حداقل 20 درصد افزایش می‌دهد و کیفیت پخش ویدیو را بهبود می‌بخشد، که می‌تواند برای شبکه‌های ویدیو، یوتیوب و کاربران ویدیوکنفرانس مفید باشد. ارتقاء به Wi-Fi 7 سرعتی تا 4 برابر سریعتر از Wi-Fi 6 و Wi-Fi 6E و تقریباً 6 برابر اتصالات سریعتر از Wi-Fi 5 ارائه می‌دهد. تأخیر کمتر نیز امکان‌پذیر شده است، اگرچه عملکرد ممکن است بر اساس کیفیت سخت افزار و سخت افزار ارائه دهنده سرویس اینترنت متفاوت باشد.

سخت افزار مناسب برای استفاده از Wi-Fi 7 ضروری است، زیرا کاربران به اکسس پوینت و ماژول‌های سازگار در کامپیوترهای خود نیاز دارند.در حال حاضر کامپیوترها و روترهای جدیدتری که از استاندارد جدید پشتیبانی می‌کنند، در بازار یافت می‌شود. با این حال، سیستم‌های رایانه شخصی موجود به ارتقاء سخت‌افزار یا یک دانگل USB برای بهره‌برداری از سرعت‌های سریع‌تر شبکه بی‌سیم نیاز خواهند داشت.

مایکروسافت اخیراً از اتصالات یو‌اس‌بی 80 گیگابیت بر ثانیه از طریق کابل‌های USB Type-C نیز پشتیبانی کرده است. همچنین آخرین نسخه پیش نمایش 26063 تغییرات و بهبودهای بیشتری را در کوپایلت و ویجت‌ها به ارمغان می‌آورد. این به‌روزرسانی چندین مشکل شناخته شده در نسخه‌های قبلی را هم برطرف می‌کند.