Web Analytics Made Easy - Statcounter

نقد و بررسی بازی لست اف اس 2 – The Last of Us Part II

نقد و بررسی بازی لست اف اس 2 - تحلیل گرافیک، مشخصات گیم پلی، شرایط محیطی و موضوع اصلی داستان The Last of Us Part II

خرید بازی لست اف اس 2 یکی از متنوع ترین تجربیاتی است که در قالب بازی ویدیویی خواهید یافت. تجربه ای که ترسی از دادن خواسته های کاربر ندارد و حتی برای کسانی که با ایده داستان مخالف هستند، آن را به یک امر ضروری تبدیل می‌کند. در ادامه بررسی بازی لست اف اس 2 با ما همراه باشید.

The Last of Us Part 2 یکی از بهترین و هیجان انگیزترین بازی های این نسل از زمان معرفی اولین تریلر آن بوده است. همه از دیدن این که نیل دراکمن، نویسنده داستان ها و نمایش های مختلف ناتی داگ، برای ادامه داستان جوئل و الی برنامه ریزی کرده بود، هیجان زده شدند. پایان قسمت اول آنقدر خوب بود که خیلی ها فکر می کردند داستان تمام می شود و The Last of Us در همین یک قسمت خلاصه می شود.

البته نیل دراکمن و دوستانش در Naughty Dog تصمیم گرفتند که در بررسی بازی لست اف اس 2، داستانی برای گفتن داشته باشند و به همین دلیل دنباله آن را ساختند. از زمان عرضه بازی، صحبت های زیادی در مورد ادامه داستان بازی و تئوری هایی در مورد قسمت دوم مطرح شده بود، و زمانی که متوجه شدیم بازی در مورد یک “پاداش و انتقام” بزرگ است و الی در مورد آن صحبت می کند، تا حدودی مشخص شد که مسیر بازی به کدام جهت می رود.

البته داستان The Last of Us Part 2 به جای اینکه در مسیر انتقام قرار بگیرد، کاملاً خلاف آن است. ماجراهای الی با هم او را متحول می کند، و حتی قبل از اینکه الی این کار را انجام دهد، ما به عنوان یک مخاطب به پارامترهای اخلاقی جدیدی کشیده می شویم که ممکن است قبلا کمتر به آنها توجه کرده باشیم.

نقد و بررسی بازی لست اف اس 2

بررسی موضوع اصلی داستان بازی لست اف اس 2

موضوع اصلی بازی کاملاً مطابق با مسیری است که نیل دراکمن برای گرفتن داستان انتخاب کرد. الی مانند شخصیت اصلی قسمت قبل هنوز هم همان دختر خشن و خشمگینی است که دوست داشتیم و حالا پنج سال از اتفاقات قسمت اول می گذرد، او همان رفتار را حفظ می کند و حقایق جدیدی در مورد خودش یاد می گیرد. زندگی و داستان یک بازمانده سرسخت که در دنیای آخرالزمانی یافت می شود.

در بررسی بازی لست اف اس 2 و داستان بازی، الی وارد ماجرایی می شود که از نظر ذهنی کاملاً برای آن آماده نیست و این هدف اصلی نیل دراکمن است که The Last of Us Part 2 را تبدیل به یک تجربه غیرمنتظره و از نظر روانی چالش برانگیز می کند. دراکمن که نشان داد عصبانیت یکی از غیرقابل کنترل ترین احساسات انسان در زمان ماست، به ما نشان می دهد که حتی ما نیز مانند الی که گرفتار قدرت این احساس شده است، می توانیم از ناتی داگ و دراکمن به خاطر صحبت هایش عصبانی شویم.

خرید بازی The Last of Us Part 2 با این پیش فرض حرکت می کند که ما در یک دنیای آخرالزمانی وحشیانه زندگی می کنیم، که در آن هر کاری که انجام می دهیم قطعا مورد پسند نیست. به همین دلیل مجبور می شویم در بازی کارهایی انجام دهیم و اتفاقاتی را تجربه کنیم که دوست نداریم و در برخی موارد آزاردهنده هستند. خشونت بسیار بالا و اصالت درگیری های بازی به این شکل ساخته شده است و هر لحظه که به سیاتل آمریکا به عنوان محل اصلی اتفاقات داستان می رویم، متوجه می شویم که بررسی بازی لست اف اس 2 چقدر دردناک و وحشتناک است.

بررسی تفاوت بازی لست اف اس 2 با قسمت قبلی

لست اف اس در پارت 1 ، یک داستان با مضمون فیلم جاده ای درباره ماجراهای یک مرد میانسال و یک زن جوان در دنیای آخرالزمانی بود، اما قسمت دوم می خواهد درس مهم و جدی تری به ما بدهد. و بنابراین رویدادهای آن در بازه زمانی معینی رخ می دهد. و مسیری که داستان او طی کرده کاملاً متفاوت از گذشته می باشد.

بررسی بازی لست آف آس 2

به دلیل همین مسیر و نحوه روایت داستانی متفاوت، بسیاری از کسانی که به تجربه The Last of Us از قسمت دوم بازی امیدوار بودند، ناامید شدند. اما به نظر من این طرز تفکر کاملا اشتباه است، زیرا بررسی بازی لست اف اس 2 همچنان همان استانداردهای تعریف شده در قسمت قبل را حفظ کرده و در عوض سعی می کند داستان جدی تری نسبت به قبل تعریف کند، که متناسب با محیط باشد. در واقع هدف نیل دراکمن با تغییراتی که نسبت به نسخه اصلی انجام داد، فروش بازی و حرکت به سمت تجربه بهتر برای طرفداران نبود، اما ما کاملاً طرفدار تجربه جدید هستیم. این چرخش ناگهانی باعث شد تا با شخصیت‌های جدیدی در داستان آشنا شویم که در قسمت قبلی وجود نداشتند.

در بررسی بازی لست اف اس 2 برخلاف قسمت قبلی که الی همیشه همراه شما بود، در هر بخش کمک های متفاوتی خواهید داشت و در طول داستان با افراد مختلفی آشنا می شوید، بنابراین زمان کمتری برای ارتباط با شخصیت ها خواهید داشت.

گیم پلی بازی The Last of Us Part 2

برخلاف داستان که نسبت به قبل کاملاً تغییر کرده است، تغییرات ایجاد شده در گیم پلی The Last of Us Part 2 کاملاً مطابق با قسمت قبلی است. البته این بدان معنا نیست که گیم پلی بازی مانند گذشته باقی می ماند، اما با بهبود انیمیشن های شخصیت ها، مکانیک های طبیعی تر برای کار با اسلحه ها و تنوع بیشتر در ارتقاء و روشی که می توانید بازی را دنبال کنید، بازی تغییر می کند.

یکی از چیزهایی که در مورد بررسی بازی لست اف اس 2 دوست دارم، این است که در گیم پلی نیز غیرقابل پیش بینی است. مراحلی که در قسمت اول بازی تجربه می کنید حس و حال متفاوتی با قسمت دوم دارد و شگفتی هایی در طول بازی وجود دارد که شما را برای تکمیل مراحل تا انتها هیجان زده می کند.

جهت خرید بازی لست اف اس 2 میتوانید به سایت های فروش اکانت مانند اکانتی شاپ https://accountishop.ir/ مراجعه کنید و با قیمتی ارزان اقدام به خرید این بازی هیجان انگیز نمایید.

بررسی بازی لست اف اس 2

بررسی چالش های محیطی بازی لست آف آس 2

فیزیک عالی بازی، طراحی محیط بازی را نسبت به گذشته کمی متفاوت کرده است. رانندگی در مکان هایی که خود را در آن می یابید اغلب مستلزم حل یک چالش محیطی با استفاده از ابزارهای مختلفی مانند طناب و سکوهای کوهنوردی است، که همیشه شما را سرگرم می کند. اتفاقی که قبلا در Half-Life 2 دیده بودیم. با وجود چالش های محیط، طراحی دشمنان بازی بسیار جالب است. Infected Creatures شامل کلاس های جدیدی است که شما را از نظر سرعت و قدرت به چالش می کشد. بنابراین بازی در سطح سختی متوسط ​​می تواند سخت و استرس زا باشد.

در این مبارزات استفاده از محیط نقش بسزایی دارد. پنهان شدن در چمن ها و زیر ماشین ها یا تعویض سریع سقف، همه چیزهایی هستند که باید برای پیشبرد داستان در قسمت دوم The Last of Us تسلط داشته باشید.

در بررسی بازی لست اف اس 2 محیط ها نسبت به قبل بازتر هستند و می توانید مسیر های مختلفی را برای پیشروی انتخاب کنید. مکان‌های زیادی وجود دارد که می توانید بروید و منابعی را پیدا کنید که هرگز از آنها بازدید نمی کنید، زیرا آنها بخشی از خط اصلی داستان نیستند. البته به دلیل کمبود منابع و مهمات در The Last of Us Part 2، بازی به طور خودکار شما را به تجربه این مناطق و حتی پذیرش ریسک هایی سوق می دهد که گاهی ارزشش را ندارند.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما