Web Analytics Made Easy - Statcounter

هک سرورهای بنیاد شهید و امور ایثارگران تأیید شد

بنیاد شهید و امور ایثارگران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد سامانه‌های اینترنتی این بنیاد با حملات سایبری رو به رو شده است که این حملات از همان دقایق اولیه مورد رصد کارشناسان فنی قرار گرفته و کنترل شده است.
هک بنیاد شهید

به نقل از خبرآنلاین، یک گروه هکری بنام بختک مدعی شده که سرورهای بنیاد شهید و امور ایثارگران را هک کرده و تمام سیستم‌ها، اطلاعات و Backupهای ستاد مرکزی را حذف کرده است.

این گروه هکری در اثبات ادعای خود تصاویری از دسترسی به زیرساخت مجازی بنیاد شهید را منتشر کرده است.

وب سایت بنیاد شهید نیز هم اکنون از دسترس خارج شده و صفحه اصلی آن با یک تصویر جایگزین شده است.

در پی حمله سایبری به سامانه‌های ایثارگران و هک شدن سرورهای آن اطلاعیه‌ای صادر کرد. در این اطلاعیه آمده است:

همزمان با جا به جایی صورت گرفته در ساختمان ستاد مرکزی بنیاد شهید و امور ایثارگران و تغییرات ایجاد شده در زیرساخت‌های حوزه فن آوری اطلاعات، طی روزهای گذشته سامانه‌های اینترنتی این بنیاد با حملات سایبری رو به رو شد که این حملات در همان دقایق اولیه مورد رصد کارشناسان فنی قرار گرفته و کنترل گردید.

با توجه به اقدامات صورت گرفته توسط کارشناسان فنی، از خانواده بزرگ ایثارگران تقاضا می‌شود ضمن صبوری برای راه اندازی مجدد سیستم‌ها و سامانه‌ها، اخبار را از رسانه‌های رسمی پیگیری کرده و همچنین از رسانه‌ها تقاضا می‌شود اخبار مربوط به این موضوع را از سوی مبادی رسمی بنیاد شهید و امور ایثارگران مخابره نمایند.

سامانه‌های اطلاع‌رسانی و خدماتی پس از بررسی‌های دقیق و اطمینان از امنیت کامل مجددا در اختیار جامعه ایثارگری قرار خواهند گرفت و روند شفافیت در فعالیت های بنیاد شهید و امور ایثارگران به منوال قبل استمرار خواهد یافت.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما