Web Analytics Made Easy - Statcounter

دادستان‌های ایالات متحده: موسس بایننس باید به سه سال زندان محکوم شود

انتظار می‌رود چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار و مدیرعامل سابق بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال جهان، پس از اعتراف به جرم پولشویی به زندان محکوم شود.
چانگ پنگ ژائو موسس بایننس در زندان - chang pengzhao in prison

مقامات دادگستری‌ها ایالات متحده در حال آماده شدن برای صدور حکم برای موسس بایننس، چانگ پنگ ژائو (معروف به سی‌زی CZ) در سه‌شنبه هفته آینده هستند.

در عین حال دیروز دادستان‌های ایالات متحده در دادگاه مدعی شدند که ژائو، بنیانگذار بایننس، پس از اعتراف به گناهکاری به دلیل نقض قوانین مبارزه با پولشویی، باید با حکم 36 ماه زندان مواجه شود.

دادستان‌ها در پرونده‌ای به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده در ناحیه غربی واشنگتن نوشتند:«با توجه به بزرگی جرم عمدی ژائو از قوانین ایالات متحده، باید یک حکم 36 ماهه از دستورالعمل فوق تضمین شود. این حکم، همراه با جریمه 50 میلیون دلاری توافق شده، کافی است.»

ژائو سال گذشته به نقض الزامات پولشویی در ایالات متحده اعتراف کرد و در آذرماه سال گذشته از سمت مدیرعاملی بایننس کنار رفت. ژائو متعاقباً علاوه بر مجازات‌های بزرگتر برای بایننس، با جریمه شخصی 50 میلیون دلاری روبرو شد.

طبق گزارش‌های قبلی، دستورالعمل‌های احکام فدرال حداکثر ۱۸ ماه زندان برای ژائو تعیین می‌کند که او موافقت کرده بود نسبت به این مدت درخواست تجدیدنظر نکند. او اکنون با وثیقه 175 میلیون دلاری آزاد شده است.

پس از اعتراف CZ به نقض قوانین پولشویی ایالات متحده، او و شرکتش، بایننس، موافقت کردند که برای پایان دادن به پرونده جنایی، 4/3 میلیارد دلار جریمه به دولت ایالات متحده بپردازند! در ازای پرداخت این جریمه، بایننس اجازه دارد در صورت رعایت قوانین ایالات متحده به فعالیت خود ادامه دهد.

چانگ پنگ ژائو همچنان در صنعت ارز دیجیتال فعالیت می‌کند

با وجود کناره‌گیری از بایننس، ژائو همچنان در صنعت ارزهای دیجیتال مشغول است. او ماه قبل یک پروژه آموزشی جدید را به رمزارز و بلاک‌چین اعلام کرد و تاکید کرد که این پروژه «هیچ توکن جدیدی» نخواهد داشت.

طبق پست CZ در X در 18 آوریل، این پروژه که آکادمی گیگل (Giggle) نام دارد، به طور خاص جمعیت نونهال و کودکان دو تا سه ساله را مدنظر دارد.

CZ اخیراً لوگوی پروژه آموزشی جدید خود را به نمایش گذاشته است. او در این مورد نوشت:«ما می‌خواستیم لوگوی آکادمی گیگل، جوانی، سرگرمی، انرژی مثبت و رشد را نشان دهد. ما همچنین در طراحی این لوگو قصد داریم به میراث بایننس احترام بگذاریم.»