Web Analytics Made Easy - Statcounter
دیتاسنتر اکوئینیکس Equinix

پنجمین مرکزداده Equinix در سنگاپور افتتاح شد

شرکت خدمات کولوکیشن ومرکزداده Equinix از افتتاح پنجمین دیتاسنتر خود در سنگاپور خبر داد، تأسیساتی که با سرمایه گذاری اولیه 144 میلیون دلار ساخته شده است.

SG5 یک مرکز 9 طبقه است که در Tanjong Kling واقع شده است، که قبلاً به عنوان پارک مرکز داده سنگاپور شناخته می‌شد. این امر آن را به بلندترین مرکز داده در مرکز داده منطقه ای تبدیل می‌کند، حداقل تا زمانی که مرکز داده 11 طبقه 1 میلیارد دلاری فیس بوک در سال 2022 آماده نشود.

فاز اول SG5 IBX دارای بیش از 41,700 فوت مربع (3,970 متر مربع) فضای جمع آوری، با ظرفیت اولیه 1300 کابینت است. در صورت ساخت کامل، 5000 کابینت با فضای کل کولوکیشن نزدیک به 129,000 فوت مربع (12,000 متر مربع) ارائه می‌دهد.

SG5 مانند همه امکانات Equinix در سنگاپور، مستقیماً از طریق فیبر تاریک به چهار مرکز داده Equinix دیگر متصل است. Equinix می‌گوید این تسهیلات هدفمند نیاز به زیرساخت دیجیتالی آینده نگرانه و پایدار را برای افزایش تاب آوری دیجیتالی شرکت‌ها برطرف می‌کند.

دیتاسنتر Equinix SG3
دیتاسنتر SG3 در سنگاپور

Equinix مسائل زیست محیطی را کاملاً لحاظ کرده است

SG5 همچنین از آب بازگردانی شده (NEWater) برای عملیات خود استفاده می‌کند. این تأسیسات از فناوری خنک کننده سطحی سفارشی به نام Equinix Cooling Array برای پشتیبانی از مشتریان پرتراکم و در عین حال کاهش مصرف آب و برق استفاده می‌کند. Equinix می‌گوید از سال 2020 با 100 درصد انرژی تجدیدپذیر در این شهر فعالیت کرده است.

یی می‌لئونگ، مدیر عامل جنوب آسیای Equinix می‌گوید:«سنگاپور همچنان به عنوان قطب منطقه ای تبادل دیجیتال در حال شکوفایی است. کسب و کارهای جهانی به سنگاپور به عنوان محل اصلی زیرساخت‌های دیجیتالی خود نگاه می‌کنند و از اکوسیستم و خدمات ابری موجود برای اطمینان از انعطاف پذیری، رشد و توسعه در سراسر آسیا و اقیانوسیه استفاده می‌کنند.»

وی ادامه داد: «هم‌چنان که سنگاپور به برنامه هوشمندسازی ملی خود ادامه می‌دهد و به سمت برنامه سبز 2030 خود حرکت می‌کند، ما همچنان از تحول بخش خصوصی و دولتی در جهت حفظ پایداری محیط زیست حمایت می‌کنیم.»