Web Analytics Made Easy - Statcounter

اثرگذاری اخبار روز دنیا روی قیمت ارزهای دیجیتال

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد و برای سرمایه‎گذاران حرفه‎ای لازم است تمام پارامترهای موثر بر قیمت ارز دیجیتال را بررسی کرده و سپس برای سرمایه‎گذاری در این بازار اقدام کنند. یکی از مهمترین پارامترها و فاکتورهای موثر بر روی قیمت در بازار ارز دیجیتال اخبار روز دنیا مخصوصاً اخبار اقتصادی و سیاست‌هایی است که حکومت‌های مختلف در قبال بازار ارز دیجیتال اتخاذ می‌نمایند. کشورهایی مانند آمریکا، چین، ژاپن و اتحادیه اروپا با سیاست‌هایی که در پیش می‌گیرند می‌توانند بیشترین میزان تاثیرگذاری را بر روی قیمت‌ ها در بازار ارز دیجیتال گذاشته و رتبه‌بندی رمز ارزها را در جدول ارز دیجیتال تغییر دهند. همچنین اخباری که بر اساس عملکرد شبکه‌های بلاک چین رمز ارزهای معروف مانند بیت کوین یا ترون منتشر می‌شود از دیگر اخبار روزی است که می‌توانید تاثیر آنها را بر روی قیمت‌‌ها در بازار ارز دیجیتال شاهد باشید.

اما هر کدام از خبرها چه تاثیری بر روی روند‌ها در بازار ارز دیجیتال داشته و باید منتظر چه شرایطی بعد از شنیدن هر خبر در بازار باشیم؟ در این مقاله در کنار شما هستیم تا به بررسی تاثیر انواع مختلف خبرها در بازار ارز دیجیتال و قیمت‌‌ها در این بازار پرداخته و نکات مهمی را در این زمینه با شما در میان بگذاریم که با استفاده از آنها می‌توانید سرمایه‌گذاری بهتری در بازار برای خود رقم بزنید. احتمالاً نگاه شما به لیست ارز دیجیتال نیز با مطالعه مقاله تغییر خواهد کرد و به دنبال رمز ارزهای خواهید بود که سرمایه گذاری بر روی آنها ایمن‌تر است.

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر اخبار اقتصادی

اولین دسته از انواع خبر‌های مرتبط با بازار که می‌تواند لیست ارز دیجیتال را نیز تحت تأثیر قرار دهد، اخبار اقتصادی هستند که اهمیت بسیار زیادی برای معامله‎گران دارند. در درجه اول اخبار اقتصادی مربوط به کشور آمریکا و بعد از آن سایر کشور‌ها و اتحادیه اروپا می‌توانند روی رفتار معامله‎گران در بازار تاثیر مستقیم بگذارند و باعث تغییر روند‌ها و حتی ورود و خروج سرمایه در بازار ارز دیجیتال شوند.

وقتی تورم به میزان قابل توجهی افزایش پیدا کند و دائماً از کشورهای بزرگ اقتصادی جهان شاهد اخبار اقتصادی منفی باشیم، این موضوع مانند یک چاشنی انفجار عمل کرده و حجم قابل توجهی از سرمایه‌ها را به سمت بازار کریپتوکارنسی خواهد کشاند. ترس از بین رفتن ارزش دارایی‌ها در اثر تورم باعث می‌شود در چنین مواقعی کاربران به سرمایه‎گذاری در بازارهای مالی که بازار کریپتوکارنسی یکی از بهترین‌های آنهاست علاقه‌مند شوند و همین موضوع افزایش قابل توجه ورود پول به این بازار به دنبال خواهد داشت که می‌تواند باعث افزایش قیمت‌‌ها در بازار ارز دیجیتال شود. شما می‌توانید با تماشای لحظه‌ای قیمت ارز دیجیتال بیت کوین و سایر رمز ارزها در یک پلتفرم معتبر در زمان اعلام اخبار اقتصادی کشور آمریکا این تأثیرگذاری را به وضوح مشاهده کنید. به عنوان نمونه در ضمن اعلام این اخبار وارد پلتفرم صرافی ارز دیجیتال والکس شده و بعد از اعلام خبر نوسان قیمت‌ها را مشاهده نمایید.

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر اخبار سیاسی و قانون گذاری

اگر بخواهیم قیمت ارز دیجیتال‌ های مختلف را تحت تاثیر اخبار سیاسی و قانون گذاری‌های کشورهای مختلف بررسی کنیم نتایج جالبی به دست خواهد آمد. جالب است که هرچند بسیاری از کشورها در سال‌های اخیر تلاش کرده‌اند تا محدودیت‌هایی را برای معامله‌گری در بازار ارز دیجیتال ایجاد کنند، اما همچنان جدول ارز دیجیتال هر روز پر از رمز ارزهایی می‌شود که به تازگی وارد بازار شده و رشد‌های چند صددرصدی را نیز در قیمت آنها شاهد هستیم. این موضوع نشان می‌دهد که هر چند اخبار سیاسی منفی و قانون‎گذاری‌ها و محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت‌ها در کوتاه مدت ممکن است باعث افت قیمت‌ها در این بازار شود اما در بلند مدت این محدودیت‌ها تاثیری بر روی رفتار معامله‌گران و سرمایه‌گذاران این بازار نخواهد داشت.

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر بحران اقتصادی

اگر نگاهی به قیمت‌ها در جدول ارز دیجیتال در زمان بحران‌های اقتصادی مختلف بیندازید، متوجه خواهید شد که عملکرد آنها دقیقا شرایط برعکسی با بحران‌های اقتصادی دارد. وقتی اقتصاد جهانی تحت تاثیر بحران با نزول‌های قابل توجهی روبرو می‌شود قیمت‌‌ها در بازار‌های مالی مانند ارز دیجیتال و بیت کوین شاهد افزایش بوده و سرمایه‎گذاران تمایل دارند تا در چنین بحران‌هایی با خرید بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها ارزش دارایی‌های خود را حفظ کنند. نمونه بارز این تاثیر‌پذیری را می‌توانید در رفتار کاربران ایرانی مشاهده کنید که برای جلوگیری از ورود دارایی‌های خود به بحران اقتصادی کشور، آنها را به دارایی‌های دلاری مانند بیت کوین و سایر رمز ارز‌ها تبدیل نمایند.

قیمت ارز دیجیتال تحت تاثیر شایعات

در آخر لازم است تا تاثیر‌پذیری قیمت ارز دیجیتال را از شایعات نیز مورد بررسی قرار دهیم. واقعیت این است که هرچند این تأثیرپذیری در سال‌های اخیر روز به روز کمتر شده و کاربران بیشتر با تکیه بر اخبار منطقی و موثر به دنبال معامله‌گری در بازار هستند، اما با این حال همچنان نمی‌توانیم تاثیر شایعات مختلف را بر روی قیمت‌‌ها در این بازار منکر شویم. قیمت ها در لیست ارز دیجیتال دائماً تحت تاثیر شایعات مختلف حاکم بر این بازار قرار گرفته و قیمت رمز ارز‌های کوچک با این شایعات با رشد‌های قابل توجهی روبرو می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که شما به دنبال خرید رمز ارزهای معتبر و شناخته شده باشید تا تحت تاثیر این شایعات ارزش دارایی‌های شما کم نشود. برای پیدا کردن لیست رمز ارزهای معتبر بازار هم می‌توانید سراغ پلتفرم‌های شناخته شده بروید که معمولاً چنین رمز ارزهایی را در معرض فروش برای کاربران ایرانی قرار داده‌اند که از جمله آنها می‌توان به پلتفرم صرافی والکس اشاره کنیم.