Web Analytics Made Easy - Statcounter
مایکروسافت

ساخت مرکز داده هلند با مسئولیت خود مایکروسافت ادامه می‌یابد

مایکروسافت مجاز به از سرگیری کار است؛ ولی شرکت توزیع هشدار می‌دهد که ظرفیت شبکه برق شمال هلند به حداکثر میزان رسیده است
مایکروسافت مجاز به از سرگیری کار است؛ ولی شرکت توزیع هشدار می‌دهد که ظرفیت شبکه برق شمال هلند به حداکثر میزان رسیده است

به مایکروسافت اجازه داده شده است تا کار ساختمان در مرکز داده هلندز کرون در هلند را با مسئولیت خود از سر بگیرد.

شهرداری هلندز کرون، از طریق آژانس محیط زیست منطقه دریای شمال (OD NZKG) حکمی به نام «تصمیم اغماض» صادر کرده است که به مایکروسافت اجازه می‌دهد تا کار خود را ادامه دهد.

با این حال، گزارش شده که پروانه‌ی «در انتظار مجوز نهایی» صادر شده است که در کوتاه مدت اعطا می‌شود، به این معنی که مایکروسافت می‌تواند شروع به ساخت و ساز کند اما باید با مسئولیت خود برای مجوز نهایی منتظر بماند.

سخنگوی مایکروسافت در این باره ابراز داشت:«این تصمیم در شرایطی است که تقاضا برای خدمات ابری ما در کشور هلند همچنان در حال افزایش است.»

شهرداری هلندز کرون گفت که یک تصمیم اغماض، تحت شرایط سخت و تنها در صورتی صادر می‌شود که مجوز نهایی زیست محیطی گرفته شود.

«بر اساس درخواست ارائه شده و ارزیابی اسناد، محتمل است که مجوز زیست محیطی درخواست شده برای ساخت و ساز در کوتاه مدت اعطا شود. تا زمانی که این امر محقق شود، مایکروسافت ممکن است ساخت مرکز داده را با مسئولیت خودش آغاز کند.»

هلندز کرون قبلاً به مایکروسافت مجوز محیطی داده بود تا کار ساخت یک مرکز داده جدید را آغاز کند، نزدیک مکانی که این شرکت در حال حاضر تاسیسات دارد.

با این حال، استان نورد-هلند در آن زمان اعلام کرد که شهرداری مجاز به اعطای مجوز نیست و اقدامات قضائی علیه مایکروسافت را به دلیل «فعالیت بدون مجوز» آغاز کرد.

اکنون، سرویس محیط زیست OD NZKG، که می‌تواند از طرف استان مجوز صادر کند، اسناد ارائه شده را بررسی کرده و اعلام کرده که ساخت و ساز مرکز داده می‌تواند ادامه یابد.

علاوه برمسائل زیست محیطی، شرکت توزیع برق لیاندر این هفته هشدار داد که شبکه برق در هلند شمالی به حداکثر ظرفیت خود در تعدادی از نقاط می‌رسد.

این شرکت می‌گوید: «ساخت و سازها در این منطقه به سرعت پیش می‌رود و لیاندر انتظار دارد در کوتاه مدت در نقاطی از شبکه برق با افت فشار مواجه شویم.»

این شرکت می‌گوید جایگاه‌های برق جدید در شهر باید ساخته شود و ظرفیت موجود افزایش یابد، اما انتظار می‌رود این کار 4 تا 6 سال زمان نیاز داشته باشد. به همین دلیل این شرکت اعلام کرده که نمی‌تواند به مصرف کنندگان بزرگ جدید برق که می‌خواهند در این مناطق مستقر شوند یا ظرفیت بیشتری می‌خواهند کمک کند.

رامتین نورمحمد