Web Analytics Made Easy - Statcounter

حساب‌های توییتر و یوتیوب ارتش بریتانیا هک شد

روز گذشته حساب‌های یوتیوب و توییتر ارتش بریتانیا هک شدند و برای تبلیغ طرح‌های NFT و ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گرفتند. همچنین در حین کنترل این حساب‌ها از سوی مهاجمین، ویدیوهایی شامل تصاویری از ایلان ماسک در یوتیوب آپلود شد.

اسکرین‌شات‌ها نشان می‌دهند نام حساب کاربری ارتش در حین این نفوذ تغییر کرده و از عکس میمون‌های دیجیتالی برای تصویر کاور استفاده شده است.

هنوز مشخص نشده که چه کسانی پشت این حمله هستند. ارتش بریتانیا این موضوع امنیتی را تایید و از مخاطبان خود عذرخواهی کرد.

اکنون حساب‌ها بازیابی شده‌اند

وزارت دفاع انگلیس روز گذشته اعلام کرد: «نفوذ به حساب‌های توییتر و یوتیوب ارتش که اوایل امروز رخ داده بود، برطرف شد و تحقیقات در این زمینه در جریان است. ارتش امنیت اطلاعات را بسیار جدی می‌داند و تا زمانی که تحقیقات آنها کامل نشود، اظهار نظر بیشتر نامناسب است.»

در جولای 2020، حساب‌های تایید شده توییتر متعلق به افراد و شرکت‌های برجسته، از جمله ایلان ماسک، بیل گیتس، جو بایدن، کانیه وست و اپل تصرف شدند و برای تبلیغ یک کلاهبرداری ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار گرفتند. در حالی که حادثه امنیتی به سرعت مهار شد، اما واکنش به اندازه کافی سریع نبود که از ارسال متقلبانه صدها هزار دلار به کیف پول مجرم جلوگیری کند.

در حالی که مشخص نیست هک ارتش بریتانیا چگونه انجام شده است، جیک مور، مشاور امنیت سایبری جهانی در ESET، می‌گوید که دلایل بالقوه، استفاده از پروفایل در بین چندین ادمین، برون‌سپاری مخاطره‌آمیز و عدم به‌روزرسانی منظم رمزهای عبور است.

مور می‌گوید: «وقتی حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آن‌ها هک می‌شود، می‌تواند برای سازمان‌ها و برندها بسیار مضر باشد؛ بنابراین بسیار مهم است که همه مدیران رسانه‌های اجتماعی از احراز هویت چند عاملی استفاده کنند و زمانی که شخص دیگری رمز عبور را بداند، آن را تغییر دهند.»